ابلاغ اوراق توافق مالیاتی با اصناف
چاپ مطلب

شریفی
اوراق قطعی توافق مالیاتی عملکرد 1394 با اصناف استان صادر و ابلاغ شد.
غلامرضا شریفی، مدیر کل امور مالیاتی استان گفت: امسال برای نخستین بار با اصناف برای مالیات عملکرد سال 94 به توافق رسیدیم و هیچ افزایش مالیاتی نداشتیم و در مقابل، شاهد افزایش اعتماد مودیان به دستگاه مالیاتی و مشارکت بالای آنها برای پرداخت مالیات به عنوان حقوق حقه دولت بودیم.
شریفی افزود: در این راستا با بیش از 345 اتحادیه در سطح استان به توافق رسیدیم و 23 هزار و 598 نفر از مودیان در سطح استان نسبت به قبول توافق اقدام نمودند. اداره کل امور مالیاتی نیز نسبت به قطعیت این پرونده ها بدون رسیدگی اقدام نموده و اوراق قطعی آنها را صادر کرد و بیش از 98 درصد از این اوراق ابلاغ گردیده است.
مدیر کل امور مالیاتی استان مودی مداری را اصل نخست و سیاست بنادین نظام مالیاتی بر شمرد و ادامه داد: برخورد محترمانه و مناسب با مودیان و احترام به حقوق ایشان و آگاه سازی مردم نسبت به تکالیف قانونی شان، بسیار مورد اهمیت است و اقدامات متعددی در این راستا صورت گرفته است.
شریفی ایجاد فضای اداری شایسته و مناسب برای مودیان و همکاران را نیز بسیار مهم برشمرد و گفت: در کنار برخورد شایسته و محترمانه با مردم، توسعه فضای اداری و ارایه خدمات مناسب و در شأن مردم در دستور کار ما قرار دارد و تا پایان سال جاری فاز اول ساختمان اداری جدید این اداره کل با مساحتی بالغ بر 3 هزار متر مربع در میدان دانش سرای تبریز افتتاح خواهد شد.
وی در ادامه گفت: با تعامل با مودیان مالیاتی در بخش مالیات بر ارزش افزوده، توانسته‌ایم اقدامات خوبی را در راستای وصول درآمدهای مالیاتی انجام دهیم و در نتیجه آن با کمک به نهادهای ذی‌ربط از محل این درآمدها در عمران و آبادانی شهرهای استان و ارتقا بخش سلامت سهیم باشیم.
شریفی مالیات را از پاک‌ترین و با ثبات‌ترین درآمدهای دولت خواند و بر ضرورت فرهنگسازی در جامعه نسبت به پرداخت مالیات تأکید کرد و افزود: پرداخت آگاهانه مالیات اهمیت ویژه‌ای دارد که باید نسبت به ارتقای سطح آگاهی عمومی در این خصوص اقدام شود .
مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی، مالیات را هم حق بیت المال و هم حق مردم عنوان کرد و گفت: ما حق نداریم در امر وصول مالیات که به بیت المال و مردم تعلق دارد کوتاهی کنیم و در امر وصول مالیات که از جنس عدالت نیز هست، نباید مرتکب ظلم یا بی عدالتی در حق مردم شویم.
وی عدالت مالیاتی را به معنای وصول عادلانه مالیات با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و استان و همچنین هزینه کرد مالیات با رعایت عدالت و توزیع مناسب ثروت و آبادانی و عمران متوازن کشور عنوان کرد.
وی اجرای عدالت مالیاتی را مهمترین سیاست نظام مالیاتی برشمرد و گفت: سازمان امور مالیاتی به هیچ عنوان بنا ندارد تا با بی عدالتی و فشار بر مودیان مالیاتی، مالیات اخذ کند; بلکه وصول مالیات حقه باید با شناسایی مودیان جدید و گسترش تور مالیاتی انجام گیرد.
شریفی به سیاست اصلی سازمان امور مالیاتی کشور اشاره کرد و گفت: اراده بر این است که از بخش خاکستری اقتصاد مالیات اخذ شود و با اجرای طرح جامع مالیاتی در استان، عملا کسانی که در تور مالیاتی نیستند، شناسایی شده و فرار مالیاتی کاهش خواهد یافت.
مدیر کل امور مالیاتی استان در پایان از شناسایی منابع جدید مالیاتی در چند ماه اخیر خبر داد و افزود: به زودی آمار واحدهای جدید شناسایی شده نهایی شده و با تشکیل پرونده و وصول حقوق حقه دولت از این واحدها، فشار مالیاتی از منابع موجود کاهش خواهد یافت.

تاریخ خبر: 1395/12/10
کلمات کلیدی: توافق مالیاتی با اصناف 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتهای مستقیم
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دادستانی انتظامی مالیاتی
دفتر مرکزی حراست
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر ایثارگران
دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی