مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد:
اتکاء کشور به درآمدهای پایدار و غیرنفتی، فشاراقتصادی دشمنان را بی اثر خواهد کرد
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت که امسال با تدبیر مقام معظم رهبری به نام " اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال " نامگذاری شده و اقتصاد مقاومتی در واقع یک چشم انداز بلند مدت است به معنای تشخیص حوزه های فشار و در مقابل، تلاش برای کنترل وبی اثر کردن این فشارها ودر مرحله بعد تبدیل این فشار ها به فرصتهاست .
به گزارش رسانه مالیاتی، محمد علی غفاری پیش از خطبه های نماز جمعه در جمع نمازگزاران یاسیوج افزودکه عمل به این شعار ، مسئولیتی است که بر گردن همه احاد جامعه به ویژه دستگاههای اجرایی ازجمله اداره کل امور مالیاتی استان است.
وی اظهارداشت که امروزه یکی از مهمترین اقدام ها در راستای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی ، تکیه بر اقتصاد مبتنی بر درامدهای مالیاتی بجای اقتصاد مبتنی بر نفت است که سازمان امور مالیاتی کشور در گام اول برای این تحقق امر مهم اجرای طرح جامع مالیاتی را در دستور کار خود قرار داده که به تبع آن اجرای این طرح در استان ما نیز از سال1393 آغاز شده و هم اکنون در مراحل پایانی اجرای کامل خود قرار دارد.
غفاری بیان کرد که طرح جامع مالیاتی ، یکی ازبزرگترین پروژه های اقتصادی دولت است که نقش بی بدیل واساسی در تحقق عملی اقتصاد مقاومتی ودرآمد های دولت دارد.
وی گفت که طرح جامع مالیاتی با اهداف بزرگی چون شفاف سازی مالیاتی ، تحقق عدالت مالیاتی ، تسهیل فرایند خدمات رسانی به مودیان مالیاتی و مستند ومستدل سازی نحوه تشخیص ، محاسبه و وصول مالیات اجرا شده است .

غفاری بیان کرد که در راستای اجرای طرح جامع مالیاتی ، اداره کل امور مالیاتی استان، فاز اول را با ایجاد تحولات فیزیکی و فضای اداری مناسب در مرکز و سایر شهرستانهای استان آغاز کرد که به حمدالله در قالب همین طرح، ساختمان اداره ی امور مالیاتی شهرستان کهگیلویه با زیربنای 1200متر ، در سه طبقه ودر شان مودیان مالیاتی در سال گذشته راه اندازی شد .
همچنین ساختمانهای اداری شهرستانهای دنا و بهمئی را هم با تجهیز امکانات لازم در سال گذشته به بهره برداری رسانده و ساختمان مدیریت شهرستان گچساران نیز هم اکنون با 90درصد پیشرفت فیزیکی به حول و قوه ی الهی در سال جاری به بهره برداری می رسد.
ساختمان اداره کل در مرکز استان نیز بر اساس طرح جامع و در شان مودیان محترم مالیاتی بازسازی شده تا روند ارائه خدمات به مودیان عزیز مالیاتی با سرعت بیشتر و به نحو مطلوب تری انجام بشه .
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمدافزود که به طور متوسط در سه سال اخیر و با اجرای فاز اول طرح جامع مالیاتی ، بیش از 100درصد به فضای فیزیکی اداره های امور مالیاتی در شهرستانها اضافه شده است والبته از آنجا که موضوع بیکاری یکی از دغدغه های مهم مردم شریف استان به خصوص جوانان است به اطلاع هم استانی های عزیزم می رسانم که اجرای این طرح در استان با استخدام 125 نفر از جوانان شایسته ، متدین وتحصیل کرده استان همراه بوده که همه ی این عزیزان از طریق آزمون متمرکز سراسری و بعد از گذراندن مراحل گزینش به خانواده مالیاتی استان اضافه شده اند.
عمران و آبادانی*
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمداظهارداشت که تمام تلاش مجموعه ی مالیاتی استان همواره این بوده تاضمن رعایت حقوق حقه ی دولت ، از حقوق شهروندان نیز صیانت کند و با نهایت احترام پاسخگوی این عزیزان باشیم.
در حوزه ی عملیاتی ،مجموعه ی مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد توانست با تلاش بی وقفه ی کارکنان متعهد خود ، وظایف محوله ی خود را در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و با اتکاء به قانون به نحو احسنت انجام داده و سهم خود در عمران و آبادانی استان را به خوبی ادا کند. به طوری که در سال 95 بالغ بر 425 میلیارد ریال عوارض ناشی از مالیات بر ارزش افزوده که حاصل تمکین واهتمام شما شهروندان فهیم به امر مالیات بوده ، به شهرداریها و دهیاریهای استان پرداخت شد.
در سه ماهه اول سال جاری نیز بیش از 110 میلیارد ریال عوارض به مجموعه شهرداری ها و دهیاریهای استان بر اساس شاخصه های تعیین شده پرداخت شد .
عوارضی که از خود مردم بوده و برای عمران و آبادانی دیار همین مردم عزیز صرف میشود.ما از محل همین عوارض و با همکاری شهرداریها و دهیاری های استان توانستیم اماکن ورزشی و رفاهی خوبی را در شهرستانها راه اندازی کنیم که راه اندازی بزرگترین پارک شهرستان باشت با نام پارک مالیات با هفت هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال در ورودی شهر باشت و پارک مالیاتی شهر لیکک به مساحت یک هکتار و دومین پارک مالیاتی استان در شهر سوق به مساحت ? هزار و ??? مترمربع و همچنین سومین پارک مالیاتی استان نیز در شهر دهدشت با مساحت ? هزار و ??? مترمربع به بهره برداری رسیدند. ما معتقدیم که گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه، نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص نتایج و آثار مثبت آن دارد، و اگر مردم و مودیان مالیاتی بدانند پولی که به عنوان مالیات می‌پردازند صرف عمران و توسعه امکانات رفاهی همان منطقه می شود مشارکت بیشتری در پرداخت به موقع مالیات خواهند داشت.
اینجا و از این تریبون ارزشمند، جا دارد که از طرف مجموعه ی مالیاتی استان صمیمانه از تمامی مودیان مالیاتی استان تشکر کنم که با همکاری صمیمانه خود چه در پاسخ به درخواستهای ما و چه در تمکین آگاهانه به امر مالیات، نقش ارزنده ای در عمران و آبادانی استانمون ایفا کردند.به اطلاع شما عزیزان میرسانم که امسال مودیان محترم مالیات بر مشاغل(اشخاص حقیقی) استان 16 هزار و سیصدو پنجاه و پنج اظهارنامه تسلیم کردند که نسبت به سال گذشته 2 دو درصد رشد داشت که این نشان دهنده مشارکت بیش از پیش شهروندان عزیز می باشد.
همچنین امسال تعداد 6هزار و 266مودی مالیاتی بصورت توافقی با افزایش هشت درصد به میزان مالیات سال 94 خود مالیات عملکرد سال 95 خود را در سامانه ثبت کردند که این مالیات بدون تغییر به صورت سیستمی قطعی تلقی میشود.
جهت اطلاع بیشتر همشهریان خدمت شما عرض میکنم که درآمد مودیان مالیاتی حقیقی به شرط ارائه اظهارنامه در سال 95 تا میزان 156میلیون ریال مشمول معافیت مالیاتی و دیگر مزایای پیش بینی شده در قانون مالیاتی خواهد بود .
و اما کسانی که اظهارنامه مالیاتی ارائه نکردند، مشمول 30درصد جریمه مالیاتی غیرقابل بخشش خواهند شد .
از سوی دیگر، مودیان مالیاتی حقیقی که اقدام به تسلیم اظهارنامه کنند، علاوه بر استفاده از معافیت‌های مالیاتی، امکان تقسیط بدهی آنها وجود دارد که بر همین اساس در
سال 95 هفت هزار و 500 مودی مالیاتی در کشور از طرح تقسیط پلکانی بدهی مالیاتی خود استفاده کردند .
اما به اطلاع شما سروران عزیز میرسانم که در راستای اقتصاد مقاومتی و جهت حمایت از فعالان اقتصادی، کلیه مودیان مالیاتی استان اعم از کسبه ، شرکتها و سایر مودیانی که تا پایان سال 96 نسبت به پرداخت اصل مالیات بر عملکرد خود اقدام نمایند مشمول بخشودگی 100درصدی از جرائم قابل بخشش مالیاتی می شوند .

موضوع مهم دیگری که جا داره به آن اشاره کنم، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه الکترونیکی اشخاص حقوقی یعنی شرکتها ،موسسات و صاحبان املاک استیجاری است که باید تا ساعت 24 روز پنج شنبه 31 تیرماه اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سامانه www.tax.gov.ir ارائه نمایند و اگر مودیان گرامی در این خصوص مشکلی هم داشتند می توانند آن را با کارشناسان مالیاتی در میان بگذارند .
برای این منظور ما در هفته فرهنگ مالیاتی ، مرکز ارتباط مردمی 1526 را راه اندازی کردیم که به صورت شبانه روزی پاسخگوی مودیان خواهد بود.شهروندان عزیز می تونن هر سوال یا ابهامی در حوزه مالیاتی دارن از طریق این سامانه تلفنی با کارشناسان خبره مالیاتی در میون بزارن . البته درساعات غیراداری نیز این سامانه پاسخگویی مردمی از طریق سیستم رایانه ای خودکار پاسخگوی موئیان خواهد بود. در واقع راه اندازی این مرکز پاسخگویی موجب برقرای ارتباط آسان مودیان با کارشناسان مالیاتی و باعث تسریع و تسهیل بیشتر در روند ارائه خدمات به مودیان خواهد شد.
و اما در پایان مجموع مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد ضمن تشکر مجدد از همکاری مودیان مالیاتی استان تقاضا دارد که این اعتماد دوسویه که حاصل آن تمکین مالیاتی و در نهایت توسعه ی شهر و دیار خودمون است کما فی سابق و حتی قوی تر از گذشته ، ادامه داشته باشد تا انشالله در کنار هم ایرانی آباد را بدون وابستگی به اجانب بسازیم.

تاریخ خبر: 1396/04/17
کلمات کلیدی: محمدعلی غفاری روابط عمومی سازمان امور مالیاتی روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویرا هفته فرهنگ مالیاتی نمازجمعه  

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی