آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی محترم فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:
در هندسه اقتصاد آکادمیک مهمترین منبع تامین اعتبار یک کشور مالیات است.
چاپ مطلب

دیدار با آیت الله 2آیت الله صفایی بوشهری در جمع مدیران مالیاتی که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی به دیدار ایشان رفته بودند اظهار داشت:از دیرباز در تاریخ ایران مردم به مالیات به عنوان اخذ سرمایه های خود نگاه میکردند که توسط حکومت های استبدادی گرفته می شد و به یغما می رفت.ولی الان نظام اسلامی است و مالیات یعنی گردش سرمایه های مردم برای رفاه بیشتر،بدین جهت باید فرهنگ اعطاء مالیات در مردم ایجاد بشود و این نیاز به صحبت از سوی همه مسئولین فرهنگی و سیاسی کشور دارد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه ما باید فرهنگ مالیات را در کشور نهادینه کنیم افزود:نکته بعدی اینکه بخشی از موضوع مالیات مردم و صاحبان صنایع و تولید می باشند لذا برخورد خوب،اخلاق،تشویق و احترام باعث می شود فرهنگ مالیات دهی در بین مردم و صاحبان ثروت گسترش پیدا کند.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه هر نظام اساسا در عرصه تامین اعتبارات از طریق فروش مواد کانی و معدنی یا فروش کار و کالا و یا اخذ مالیات اقدام می کند تصریح کرد:اگر کشور از منابع سرزمینی خودش خرج امور جاری و عمرانی نماید; گویا مواد سرزمینی خودمان را تبدیل به فراورده های سطح الارضی کرده ایم و آنرا هدر داده و از بین برده ایم.
امام جمعه بوشهر افزودند:بنابراین فروش مواد و ذخایر سرزمینی مثل انرژی موجب هدررفت سرمایه یک مملکت است.
ایشان با تاکید بر اینکه اگر ما اعتبارات نظام را از فروش مواد سرزمینی به دست بیاوریم اقدام به فروش پیکره خود کرده ایم اظهار داشت:پس دو راه برای درآمد سالم باقی می ماند،درآمدی که باعث رشد تولید ناخالص ملی می شود،که آن فروش کار و کالا به خارج از کشور و اخذ مالیات است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه در شرایط تحریم قیمت فروش کار و کالا به خارج از کشور تحت تاثیر کشور گیرنده قرار می گیرد اضافه نمود:کار و کالا یک شرایط ویژه و مناسبی است برای تولید اعتبار اگر در فضای بین المللی واقع بشود و باعث رشد تولید ناخالص ملی گردد که اگر یک کشور تحریم باشد فروش کار و کالا نیز تولید ارض نمیکند بلکه تولید رفاه و ثروت درونی میکند یعنی چیزی به اعتبارات مملکت اضافه نمی شود بلکه اعتبار جابجا می شود.تولید اعتبار در فروش کالا و کار به خارج از کشور است.
ایشان با اشاره به اینکه در هندسه اقتصاد آکادمیک مهمترین منبع تامین اعتبار یک کشور مالیات است گفت: بدون اخذ مالیات در عرصه اقتصاد هیچ کشوری نمی تواند به زندگی عمرانی و مدیریتی خودش ادامه دهد، به همین دلیل است که رکن حوزه اقتصادی یک کشور بر پایه مالیات است.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه مالیات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است اظهار داشت: اینطور نیست که مالیات از بخش عمومی گرفته بشود که منابع دولت غنی گردد،بلکه مالیات اخذ می شود که مالیات دهندگان در فضای خوبی زندگی کنند.
ایشان در ادامه بیانات خود افزودند:در حال حاضر سهم استان از تامین اعتبارات ملی فوق العاده بالاست با توجه به صنایع نفت،گاز،پتروشیمی و نیرگاه هسته ای و مالیات هایی که اخذ می شود در استان، اما برخورداری از این درآمدها فوق العاده کم است یعنی این توازن فی مابین تامین اعتباری که استان انجام میدهد و سطح خدماتی که دریافت می نماید کم است.
نماینده ولی فقیه تاکید کردند:ما باید طوری طراحی کنیم که این ثروتی که از استان اخذ میشود آثار و برکاتش نصیب مردم این سرزمین هم بشود.برخی قراردادهای نفتی و گازی در تهران منعقد میشود که بالطبع مالیات آن نیز در تهران پرداخت می شود که باید طراحی بشود که این مالیات ها در استان بوشهر پرداخت بشود.
آیت الله صفایی بوشهری در پایان سخنان خود از زحمات و تلاش همکاران و مدیران اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر تشکر و تقدیر نمودند.


تاریخ خبر: 1396/04/21
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر دیدار با امام جمعه شهر بوشهر آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی