سخنرانی پیش از خطبه رئیس اداره امور مالیاتی آباده در نمازجمعه
چاپ مطلب

سخنرانی پیش از خطبه رئیس اداره آباده
علی اصغر پناهی رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان آباده ضمن تبریک بمناسبت هفته فرهنگ مالیاتی ( 16الی 23تیرماه) بیان داشتند بنا به توصیه امام جمعه محترم شهرستان، درخصوص اهتمام مسولین به ارائه گزارش عملکرد و شفاف سازی امور به مردم ، به تشریح عملکرد خدمتگزاران مردم در سازمان امور مالیاتی و اداره امور مالیاتی شهرستان آباده پرداخت.
ایشان با اشاره به سابقه تاریخی مالیات ، توجه مردم را به سخنان ائمه وبزرگان درخصوص بحث مالیات جلب نمودند; مولاعلی (ع): " آسایش و راحتی برای این مردم نیست مگربه واسطه مالیات; مالیات دهندگان. "
حضرت امام خمینی (ره): " یک مسلمان درپرداخت مالیات قبل ازاینکه به فکرچیزدیگری باشد به فکر رابطه خودباخدا ومسئولیت خویش است. " مقام معظم رهبری: " یکی از وظایف حکومت اسلامی وضع مالیات است،مالیات حقیقتایک فریضه ی دینی است و به چشم یک واجب باید به آن نگاه کرد. "
وی اضافه نمود براساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری ، وراهکارهایی که دولت محترم تدبیروامید در زمینه بهبود وضعیت کسب وکارومعیشت مردم درنظرگرفته است مالیات جایگاه ویژه و از اهمیت بسیاربالایی برخوردارمی باشد و به وضوح در بند17سیاست های مزبور، بحث افزایش درآمد های مالیاتی با تکیه بر مالیات تولید و تجارت و کاهش اتکای دولت به درآمدهای نفتی به چشم می خورد. که این امر نیازمند مشارکت و فعالیت مردم درچرخه تولید واشتغال و پرداخت به موقع مالیات بعنوان حقوق حقه دولت و فرهنگ سازی و همکاری و تعامل کلیه ادارات و نهادهای دولتی می باشد.
پناهی درخصوص سیاست ها و رویکردهای سازمان امور مالیاتی افزود: احترام به مودیان ،اعتمادآفرینی درجامعه ، مودی مداری، شفاف سازی ، رعایت عدالت مالیاتی و استفاده حداکثری ازظرفیت های قانونی در جهت کمک به مردم از مهمترین سیاست های مالیاتی می باشد; که دراین زمینه اجرای طرح جامع مالیاتی با هدف تسهیل درپرداخت مالیات ، شفاف سازی فعالیت های اقتصادی ،کاهش هزینه ها ، ایجاد بسترهای حقوقی ومدیریتی واجرایی مناسب ، برقراری ضمانت های اجرایی ، ارتقاء جایگاه مالیات به عنوان ابزار مقابله باسفته بازی وسوداگری ،توسعه سیسستم اطلاعات مالیاتی واصلاح قانون و معافیت ها در راستای افزایش شفافیت ،اثرگذاری وهدفمند نمودن ابزارهای مالیاتی، تعامل بامودیان وحمایت ازتولید واشتغال در جهت افزایش درآمدهای مالیاتی با فشارکمتر بر مودیان موجود، وصول مالیات از مودیان بالقوه ، پیشگیری از فرار مالیاتی و حذف تبعیض مالیاتی بعنوان مهمترین دغدغه مردم و مسئولان در دستور کار قرار گرفته است.
در راستای کمک به بخش تولید و بهبود فضای کسب و کار براساس سیاست های اقتصادی دولت تدبیر وامید و سازمان امورمالیاتی در این شهرستان نسبت به تقسیط بدهی 250مودی و بخشودگی 100 درصد جرایم مالیاتی قابل بخشش 1459 مودی مالیاتی بویژه واحد های تولیدی وصنعتی شهرستان اقدام شده است. و در زمینه انجام تکالیف مودیان مالیاتی می توان به ارائه اظهارنامه مالیاتی درخردادماه توسط اشخاص حقیقی ودرتیرماه توسط اشخاص حقوقی و املاک اجاره ای اشاره نمودند.
رئیس اداره امور مالیاتی آباده در مورد مالیات برارزش افزوده بیان داشت :مالیات برارزش افزوده که به عنوان مالیات برمصرف تلقی میگردد، 3درصد آن به حساب شهرداری ها ودهیاری ها و1درصد از مالیات برارزش افزوده در زمینه توسعه بخش سلامت مورد استفاده قرارمی گیرد. و بدون تردید مالیات ونظام مالیاتی نقش موثر وبی بدلیل درروند توسعه کشور دارد و مزایای مالیات منحصر به درآمد نیست وابزاری برای عدالت اجتماعی ، وسیله ای کارآمد برای فعالیت اقتصادی واهرمی برای جهت دادن به فعالیت های اقتصادی و مکانیزمی کارآمد در توسعه شهری و روستایی و نیز تقویت کننده امنیت اقتصادی است.
در پایان از حسن اعتماد و توجه و تعامل و همکاری کلیه دستگاها و نهاد های دولتی و غیردولتی و مردم نهاد تقدیر و تشکر نمودند.
ضمنا در نماز جمعه با توزیع شیرینی و بروشور از نماز گزاران پذیرایی بعمل آمد.

تاریخ خبر: 1396/04/25
کلمات کلیدی: هفته مالیات 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی