سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی:
بهره‌مندی دورترین نقطه استان از خدمات ارزش‌افزوده
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اداره کل امور مالیاتی با مشارکت مردم 305 میلیارد تومان از محل عوارض ارزش‌افزوده تامین کرده و به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بخش سلامت واریز کرده است، گفت: دورترین نقطه استان نیز از خدمات ارزش‌افزوده بهره‌مند می‌شوند به طوری‌که 3 درصد عوارض مربوط به شهرداری ها و دهیاری های استان و یک درصد تعیین شده از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به سلامت مربوط می‌شود که هر ماه به وزارت بهداشت واریز می‌شود .
غلامرضا شریفی در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز اظهار کرد: با توجه به ثبت تاریخ در جمهوری اسلامی، روز 16 تیرماه به نام روز مالیات و 16 تا 23 تیرماه هفته فرهنگ سازی مالیاتی نامگذاری شده است و قدردان تمام افرادی هستم که در امر فرهنگ سازی نظام مالیاتی را یاری می‌دهند.
وی با تشکر از فعالان اقتصادی در عرصه تولید و تجارت گفت: آنها همیشه با پرداخت به موقع مالیات های خود همراه نظام مالیاتی در استان هستند که باعث رشد و توسعه اقتصادی استان شده است .
مدیرکل امور مالیاتی استان در تشریح تکالیف عملکردی نظام مالیاتی استان به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص مالیات، مبنی بر اینکه یکی از راه‌های خروج از درآمدهای نفتی، استفاده از درآمدهای غیر نفتی مثل مالیات است، اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید کرده‌اند که موضوع مالیات یک امر واجب و دادن مالیات یک فریضه است .
وی با تاکید به اینکه یکی از پایه‌ها و ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی رشد درآمدهای غیرنفتی است، گفت: از جمله عمده درآمدهای غیرنفتی مالیات بوده که امید است با تعامل بین نظام مالیاتی و فعالان اقتصادی به این تکلیف و هدف‌گذاری که سازمان مالیاتی پیش‌بینی کرده برسیم .
وی اذعان داشت: عدالت عمودی و افقی در نظام مالیاتی باید نهادینه شده و از درآمدهای بیشتر مالیات بیشتر و از درآمدهای کمتر مالیات کمتر مطالبه شود.
شریفی گفت: از مجموع وصولی درآمدهای مالیاتی سهم استان از تمام منابع مستقیم و غیر مستقیم 2.45 درصد است که این سهم مالیاتی در حدود 52 درصد مالیات مستقیم و 48 درصد به مالیاتهای غیر مستقیم است .
وی با تاکید به اینکه سیاست نظام مالیاتی با پیاده سازی کامل مالیات بر ارزش افزوده برداشتن فشار مالیاتی از تولید و سرمایه‌گذاری به مصرف کننده نهایی است.
شریفی با بیان اینکه اداره امور مالیاتی با مشارکت مردم 305 میلیارد تومان از محل ارزش‌افزوده تامین کرده و به حساب شهرداری و دهیاری‌ها براساس شاخص واریز نموده است، گفت: این سهم سه درصد پرداختی به شهرداری‌ها در توسعه استان و در بخش ارائه خدمات به مردم شهرها هزینه می‌شود .
وی ابراز کرد: دورترین نقطه استان نیز از خدمات ارزش‌افزوده بهره‌مند می‌شوند به طوری‌که یک درصد وصولی از محل عوارض ارزش افزوده از این 9 درصد به سلامت مربوط می‌شود که هر ماه به حساب وزارت بهداشت و درمان واریز می‌شود .
مدیرکل امور مالیاتی خاطرنشان کرد: با توجه به قانون مالیاتهای مستقیم و ارزش‌افزوده، باید مودیان در وقت تعیین شده اظهارنامه مالیاتی تسلیم نمایند تا بتوانند از تسهیلات پیش بینی شده در قانون بهرمند شوند.
وی افزود: اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری برای استفاده از معافیتهای مالیاتی باید تا 31 تیرماه اظهارنامه خود را به طور الکترونیکی از طریق سامانه www.tax.gov.ir ارسال نمایند .
وی افزود: طرح جامع مالیاتی در مرحله عملیاتی است و در استان نیز اجرا می شود که یکی از مزایای این طرح کاهش فرار مالیاتی و ایجاد شفافیت اقتصادی خواهد بود .

تاریخ خبر: 1396/04/30
کلمات کلیدی: نماز جمعه شریفی هفته فرهنگ مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی