مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: به عنوان مجری قانون بایستی فعالان اقتصادی را مجاب کنیم که تکالیف قانونی خود را انجام داده و ما را در شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی یاری نمایند.
چاپ مطلب

جلسه سرایان
جلسه تخصصی بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و اقتصادی شهرستان سرایان با حضور فعالان اقتصادی شهرستان، نمایندگان استانداری خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان، مدیرکل و معاونین امور مالیاتی خراسان جنوبی در محل فرمانداری شهرستان سرایان برگزار گردید.
در این جلسه آقای کریمی فرماندار شهرستان سرایان ضمن اشاره به برخی از مشکلات اقتصادی منطقه گفت: شغل اصلی مردم در شهرستان سرایان کشاورزی و صنایع وابسته به آن است و متأسفانه بدلیل خشکسالی های متوالی سالهای اخیر، نوسانات شدید قیمت محصولات کشاورزی خصوصا زعفران و انار و همچنین نبود نقدینگی لازم جهت احیای این بخشها، فعالان اقتصادی با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند.
ایشان ادامه داد: برای اینکه کشور روی پای خود بایستد باید بتوانیم به نحوی برنامه ریزی کنیم که بتوانیم آنرا با مالیات اداره کنیم، ولی بایستی پایه های اقتصادی از قبیل صنعت، تولید و اشتغال را تقویت کنیم تا چرخه اقتصادی پایداری در کشور و منطقه ایجاد شود. در حال حاضر بسیاری از طرحهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی سرایان تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند و معوقات و بدهی های بسیار زیادی به بانکها، مالیات و ... دارند. لذا از قانونگذاران و مجریان قانون درخواست می شود جهت رونق واحدهای تولیدی و اقتصادی مناطق محروم، انعطاف و تسهیلات ویژه ای مبذول دارند تا سرمایه گذاران محلی و بومی با طیب خاطر نقش موثری در آبادانی شهر خود ایفا نمایند. از طرفی مودیان ما نیز در کلاسهای آموزشی آشنایی با قوانین مالیاتی شرکت کنند و آگاهی لازم جهت انجام تکالیف قانونی لازم را کسب نمایند.
در ادامه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: افتخار خدمت به مردم شریف استان خراسان جنوبی نصیب اینجانب شده است و وظیفه خود می دانم که ضمن حضور در شهرستانهای استان، از نزدیک مسائل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی بررسی و مرتفع گردد.
ایشان ادامه داد: تنها چند روز دیگر تا پایان سال باقی مانده و ما حداکثر توان و پتانسیل خود را جهت تحقق اهداف تعیین شده و وصول درآمدهای مالیاتی حقه دولت بسیج کرده ایم. اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی هیچ رتبه برتری در بحث کسب درآمدهای مالیاتی نداشته و سهم درآمدهای مالیاتی ما از کل درآمدهای مالیاتی کشور دو دهم (0.2) درصد است.
آقای نباتی گفت: وضعیت مالیاتی بسیاری از فعالان اقتصادی استان بدلیل عدم اطلاع کافی از قوانین و مقررات و همچنین عدم انجام تکالیف مالیاتی در مواعد مقرر مناسب نیست و وصول مالیات را دچار چالش نموده است. لذا این عزیزان بایستی بحث آموزش و آشنایی با این قوانین را جدی بگیرند.
درآمدهای مالیاتی وصولی در شهرستان سرایان در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود 24 درصد کاهش داشته است. ما در کلیه ادارات امور مالیاتی به دنبال گرفتن مالیات از افراد کم بضاعت نیستیم و نمی خواهیم در شهرستانهای محروم فشاری از سوی ادارات ما به مردم وارد شده و یا خدای نکرده برای ایشان مشکلاتی ایجاد شود، اما به عنوان مجری قانون بایستی فعالان اقتصادی را مجاب کنیم که تکالیف قانونی خود را انجام داده و ما را در شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی یاری نمایند.
ایشان در ادامه گفت: یکی از مهم ترین اهداف تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور همکاری و تعامل کارکنان ادارات امور مالیاتی با فعالان اقتصادی است و قوانین مالیاتی به نحوی تدوین شده است که هرکس به اندازه فعالیتی که دارد و از منافع ملی استفاده می کند بایستی مالیات پرداخت نمایند.
در ادامه برخی از مشکلات مالیاتی از قبیل نحوه رسیدگی پرونده های مالیاتی در هیئتهای حل اختلاف، عدم ارائه فاکتور از سوی عمده فروشها، مالیات شرکتهای تعاونی روستایی و کشاورزی و ... مطرح شد و پرونده های ایشان با حضور نمایندگان استاندار خراسان جنوبی و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان توسط مدیرکل و معاونین امور مالیاتی بررسی و دستور اقدام و مساعدت لازم جهت حل مشکلات ایشان صادر شد.

تاریخ خبر: 1396/12/27
کلمات کلیدی: تکالیف قانونی عدم اطلاع کافی از قوانین و مقررات  شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی  

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی