امام جمعه شهرستان بیله سوارتأکید کرد:
اثرات مثبت و سازنده مالیات در اجرای پروژه های عمرانی
چاپ مطلب

امام جمعه شهرستان بیله سوار بر اثرات مثبت و سازنده مالیات در اجرای پروژه های عمرانی تأکید کرد و گفت: تأمین هزینه های کشور در گرو پرداخت مالیات و تمکین در قبال مطالبات قانونی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت الاسلام قیاسی، امام جمعه شهرستان بیله سوار در جمع مسئولان اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل، با بیان اینکه عدم آگاهی مردم از چگونگی هزینه شدن مالیات و جریان گردش پول درجامعه در شکل گیری بی عدالتی موثر است، گفت: فرهنگسازی مالیاتی و آگاهی عموم از موارد مصرف مالیات در جامعه، باعث افزایش مشارکت مردم در پرداخت مالیات و تأمین هزینه های جاری کشور می شود.
امام جمعه شهرستان بیله سوار با اشاره به اهمیت پرداخت مالیات در جامعه گفت: مالیات به برقراری عدالت اجتماعی کمک کرده و فاصله طبقاتی را کاهش میدهد.
در ادامه نوع پرور، مدیر کل امور مالیاتی اردبیل نیز، به نقش بی بدیل مالیات در نظام بودجه کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، صرف درآمدهای نفتی جوابگوی نیازهای مالی و عمرانی کشور نیست و درآمدهای مالیاتی می تواند کمبودهای موجود را رفع نماید.
وی برقراری عدالت در تمامی سطوح کشور را یکی از خواسته های مردم ایران در جریان شکل گیری انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: عدالت مالیاتی بعنوان یکی از مصادیق عدالت اجتماعی است و بدون فراهم نمودن بسترهای قانونی و ثبت و ضبط وقایع، برقراری عدالت مالیاتی امکانپذیر نیست.
نوع پرور اظهار داشت: برقراری طرح جامع مالیاتی، جلوگیری از فرار مالیاتی، استفاده از صندوق های الکترونیکی بانک اطلاعاتی و ثبت و ضبط دفاتر قانونی زمینه و بستر را برای اجرای عدالت مالیاتی فراهم می کند .
نوع پرور همچنین گفت: با توجه به اینکه مهمترین عنصر در تصمیم گیری استفاده از اطلاعات است، سازمان مالیاتی نیز به دنبال شناسایی مسیر حرکت کالا و خدمات با استفاده از بانکهای اطلاعاتی از جمله تراکنش های بانکی است.
وی در ادامه توضیحاتی در راستای معافیتهای پیش بینی شده در قانون از جمله معافیت فعالیت های کشاورزی و معافیتهای مربوط به فعالیتهای صنعتی به شرط داشتن مجوزهای قانونی و انجام تکالیف مقرر قوانین مربوط ارائه نمود.
نوع پرورآسیب های فرار مالیاتی در اقتصاد کشور را مهم دانست و به نقش سازمان امور مالیاتی در تأمین بودجه کل کشور اشاره کرد.
مدیر کل امورمالیاتی اردبیل به نقش مالیات بر ارزش افزوده در توسعه سلامت، بهداشت، مبلمان شهری و... اشاره کرد و گفت: در سال 96 مبلغ 4 میلیارد و 300 میلیون تومان عوارض ارزش افزوده پرداخت شده که از این مبلغ 1 میلیارد و367 میلیون تومان به شهرداری بیله سوار و مبلغ 745 میلیون تومان به شهرداری جعفرآباد پرداخت شده است وهمچنین مبلغ 2 میلیارد و 150 میلیون تومان به دهیاریها و عشایر جهت توسعه عمران و آبادانی روستا توسط این اداره کل از محل ارزش افزوده پرداخت شده است.
وی در خاتمه گفت: امروزه مالیات نه به عنوان یک درآمد برای دولتها بلکه بعنوان ابزاری جهت بسط و گسترش عدالت، انضباط مالی، ارتقاء سطح امنیت اجتماعی، توسعه فرهنگ و آموزش تلقی می شود.


تاریخ خبر: 1397/04/03
کلمات کلیدی: اردبیل 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی