نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:اساس نظام اسلامی بر مردمداری استوار است.
چاپ مطلب


آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر امروز در دیدار با سرپرست و معاونین اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر اظهار داشت : مردم داری یک اصل اساسی و یکی از پایه های نظام اسلامی است که مسئولین باید این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهند.
آیت الله صفایی بوشهری در این دیدار که به مناسبت فرارسیدن هفته فرهنگ مالیاتی انجام شد اظهار داشت:مالیات یکی از مهمترین تامین کننده های بودجه کشور است. وی با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته مالیات منبع اصلی در تامین درآمدهای دولت است گفت:متاسفانه در کشور ایران از پیش از انقلاب بودجه کشور بر اساس فروش نفت و منابع سرزمینی بوده است و این خیانتی است در حق کشور که با رویکرد جدیدی که بعد از انقلاب در پیش گرفته شد امروز شاهد تامین بخش زیادی از بودجه کشور از طریق منابع پایدری مانند مالیات می باشیم.
وی تصریح کرد در این رویکرد جدید کشور سعی بر حفظ منابع سرزمینی و سرمایه های زیر زمینی مانند نفت و گاز و خرج آن در مسیر توسعه است نه صرف آن در امور و نیازهای جاری کشور است.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه در پیش از انقلاب عمدتا چون فرهنگ مالیاتی نبوده و از طرفی دیگر ظلم مالیاتی در رژیم سابق وجود داشت و در نتیجه فرار مالیاتی و یک شیوه مرسوم بوده است گفت: از این رو تا مشارکت مالیاتی بین مردم و مسئولین ایجاد شود یک مدت زمانی نیاز است و مردم ایران بعد از انقلاب با آشنایی که از نقش مالیات در توسعه داشتند همکاری بسیار خوبی در این زمینه ایجاد شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر مجموعه مدیریتی اداره کل امور مالیاتی استان نگاهی مردم دارانه در زمینه وصول مالیات دارند اظهار داشت:معافیت ها و مشوق هایی که در این زمینه برای مردم قرار داده اید و همچنین بخشش هایی که در خصوص جرایم مالیاتی برای مردم و بازاریان قائل می شوید موضوع بسیار خوبی است ، و توصیه می کنم از طریق مردم داری مالیات را رشد دهید نه با فشار مالیات ستانی کنید.
غلامرضا احمد پری سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر در این دیدار اظهار داشت: رضایت مردم در کنار وصول درآمدهای مالیاتی نکته ای اساسی و بسیار مهم است که در سازمان امور مالیاتی مورد تاکید و عمل می باشد.
سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر تاکید کرد: در حال حاضر رویکرد سازمان مالیاتی تعامل با مودیان مالیاتی است به گونه ای که در سال جدید طی توافقی که بین سازمان امور مالیاتی کشور با اتاق اصناف کشور انجام گرفت نرخ مالیات اصناف به شرط قبول این توافق فقط با افزایش پنج درصدی نسبت به مالیات قطعی سال 95محاسبه و وصول می گردد.
وی تاکید کرد با این توافق بحمدالله استقبال خوبی از سوی صاحبان مشاغل صورت گرفت و بیش از 39 هزار اظهار نامه از سوی صاحبان محترم مشاغل ارائه گردید که از این تعداد17 هزار نفر اظهار نامه خود را بر اساس تبصره ماده صد قانون مالیات های مستقیم(توافق) ارائه نمودند.
غلامرضا احمد پری در ادامه با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده و نقش آن در آبادانی و عمران شهرها و روستاها گفت: در سه ماهه اول سال 97 مبلغی بالغ بر 160 میلیارد تومان به شهرداریها و دهیاری های استان پرداخت شده تا در توسعه زیر ساخت ها و آبادانی شهر ها و روستاهای استان هزینه شود.

تاریخ خبر: 1397/04/12
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی دیدار سرپرست امور مالیاتی بوشهر با نماینده ولی فقی اساس نظام جمهوری اسلامی بر مردمداری استوار است رضایت مردم در کنار وصول مالیات 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی