نماینده ولی فقیه در استان اعلام کرد:
پرداخت مالیات واجب و یک فریضه است
چاپ مطلب

دیدار با نماینذه ولی فقیه
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ضمن تبریک هفته فرهنگ مالیاتی اعلام کرد : متاسفانه امروز شاهد این هستیم که دشمنان ما بحث تحریم ها را علنی کردند ومی خواهند فروش نفت را به صفر برسانند و به همین دلیل مقام معظم رهبری تأکید نمودند که نباید به درآمدهی نفتی متکی بود و باید کشور را از طریق درآمدهای غیر نفتی اداره نمود وبا وجود تمام منابع باید درب چاههای نفت را ببندیم .
به گزارش روابط عمومی اداره کل ،عباس بی نیاز بیان کرد: بارها مقام معظم رهبری تأکید نمودند که نباید به درآمدهای نفتی متکی بود و با دستان پرتوان هموطنان عزیز ومودیان محترم تیم اقتصادی را شکل داده تا کشور با درآمدهای مالیاتی اداره گردد از این رو کلیه ائمه محترم جمعه در سراسر استان در سالهای گذشته در خطبه های نماز جمعه مطرح نمودند که بایدکشور را با مالیات اداره نماییم .
ایشان با اشاره به عدالت مالیاتی خاطر نشان کرد : عدالت مالیاتی اصل است و باید طوری مالیات اخذ گردد که ضعفا فشار کمتری را متحمل گردند .
مدیر کل امور مالیاتی استان تصریح کرد :پدیده هایی مانند فاکتور فروشی وفروش کارت بازرگانی که به منظور فرار از مالیات وموجب تبعیض دراخذ مالیات وبی عدالتی مالیاتی است ، ضربه مهلکی بر بدنه اقتصادی جامعه خواهد زد .
وی در ادامه افزود : متاسفانه برخی فعالان اقتصادی که به دنبال سودجویی و منافع شخصی خود می باشند با به کار بستن ترفندها و شگردهایی از جمله : استفاده از کارت بازرگانی دیگران – صدور فاکتورهای صوری – قاچاق کالا – عدم اعلام سود واقعی - فعالیتهای پنهان اقتصادی و راهکارهای بیشمار دیگر سعی در دور زدن قانون و کتمان اطلاعات شغلی خود داشته و از پرداخت مالیات فرارمی نمایند.

بی نیاز با اشاره به فرمایشات گهربار حضرت علی ( ع ) در باب پرداخت مالیات بیان کرد : حکومت اسلامی می تواند بامالیات اداره شود ، طوریکه درصدر اسلام نیز این چنین بوده است.از سوی دیگر رنج و درد مالیات دهندگان را دراین اوضاع اقتصادی درک نمود
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به وظیفه خطیر کارکنان در جنگ اقتصادی بیان کرد : ما باید مردم را به سمت پرداخت مالیات هدایت کنیم که بخشی از آن به عملکرد خودکارکنان امور مالیاتی در سراسر استان بازمی گردد که باید مودی مدار باشیم. شعارامسال سازمان امور مالیاتی کشور ، تبدیل سازمان امور مالیاتی کشور به سازمان محبوب است و ماباید رفتار خودمان را درتعامل با مودیان هرچه بیشتر اصلاح کنیم ودرجهت بهبود آن بکوشیم .
وی با اشاره به پدیده فرار مالیاتی افزود : مبارزه با فرار مالیاتی عین عدالت است . با پیاده شدن طرح جامع مالیاتی خوداظهاری 80 درصد از مودیان مالیاتی مورد پذیرش قرار گرفته و اگر هشتاد درصد از گردونه خارج شوند بیست درصد دانه درشت ها که به آنها مودیان پر ریسک می گویند و در دستگاه مالیاتی مورد حسابرسی ویژه قرار خواهند گرفت ، در این استان نیز مانند برخی از استانهای دیگر باید با مقوله فرار مالیاتی مبارزه نمود و باید با مدارک لازم روزنه های فرار را شناسایی نمود تا با این پدیده شوم مالیاتی مبارزه جدی صورت گیرد .
حضرت آیت ا... شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان درادامه بیان نمود : مردم باید مالیات دادن را مانند روزه گرفتن و نماز خواندن و پرداخت خمس وزکات وظیفه شرعی وقانونی خودشان بدانند .
نماینده ولی فقیه دراستان افزود: اولا مأموران مالیاتی وظیفه دارند مبالغ تعیین شده مالیات را از مردم اخذ نمایند ودر ثانی مردم باید بدانند که درآمدهای مالیاتی در کجا هزینه می گردد واینگونه می توان اعتماد مردم را جلب کرد.
وی درادامه اظهار داشت: مردم نیز باید باور داشته باشند که اگرمالی از دستشان خارج می شود چون در راه رضای خدا بوده است دوباره مابه ازاء مال بازخواهد گشت وخداوند این کار را انجام خواهد داد که درقرآن از آن به ((هو یخلف)) یاد می شود .
ایشان درادامه خاطر نشان کرد: مردم در فشار اقتصادی هستند باید بامردم تعامل کرد ، بدانیم مردم اگر از اوضاع خوبی برخوردار باشند مالیات می پردازند و مطالبه مالیات با دقت بیشتری انجام می گیرد و باید درنظر داشته باشیم اگر پرداخت مالیات از سوی مردم با نارضایتی همراه باشد خدمتی به نظام ودولت نشده است
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد : پرداخت مالیات واجب و یک فریضه است و دولت هم باید مالیات مطالبه شده را به درستی و بجا هزینه نمایند .
حضرت آیت ا.. شاهچراغی بااشاره به بحث فرار مالیاتی بیان کرد : فرار را می توان تا حد ممکن کاهش داد با تعاون و همکاری بین دستگاه مالیات و دستگاه قضا مشکلات مربوط به فرار مالیاتی کمتر خواهد شد .
گفتنی است درپایان مدیرکل امور مالیاتی استان از رشد 3/3 درصدی تسلیم اظهارنامه عملکرد سال 96 صاحبان محترم مشاغل و افزایش 20 درصد مشارکت مودیان مذکور در تسلیم اظهارنامه خبرداد واز مودیان محترم در تسلیم اظهارنامه اشخاص حقیقی در خرداد ماه سالجاری تشکر وقدردانی نمود .
ایشان ضمن تبریک مجدد هفته فرهنگ مالیاتی ابراز امیدواری نمود تا پایان تیرماه به موفقیت مورد انتظار در تسلیم اظهارنامه اشخاص حقوقی دست یابیم .

تاریخ خبر: 1397/04/19
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی دیدار با نماینده ولی فقیه 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی