نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز:
عدالت مالیاتی و سهولت در وصول آن اولویت نظام مالیاتی کشور باشد
چاپ مطلب

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تناسب مالیاتی با توانایی مالی مودیان و سهولت در وصول آن و الکترونیکی کردن امور باید اولویت نظام مالیاتی باشد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار کارکنان و مدیران اداره کل امور مالیاتی استان با بیان اینکه مالیات ابزاری است که می‌تواند توزیع مجدد ثروت در جامعه را عادلانه کند، گفت: تناسب مالیاتی با توانایی مالی مودیان و سهولت در وصول آن و الکترونیکی کردن امور باید اولویت نظام مالیاتی باشد.
امام جمعه تبریز افزود: مالیات‌ ‌یک نوع هزینه اجتماعی و قراردادی بین مردم و حکومت است که وصول آن از گسترش فاصله‌ی طبقاتی میان دهک‌های مختلف درآمدی جلوگیری می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه فرار مالیاتی یکی از مظاهر فساد اقتصادی است، تصریح کرد: هرگونه تلاش غیرقانونی برای پرداخت نکردن مالیات و ندادن اطلاعات لازم در مورد عواید و منافع مشمول مالیات به مقامات مسئول، فرار مالیاتی است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه به دنبال اجرای مالیات بر ارزش افزوده در طول 10 سال گذشته بسیاری از صاحبان مشاغل را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است، گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از چند ماه پیش طرح اصلاح این قانون را کلید زده اند و خبرهای خوشی در این زمینه به گوش می‌رسد و امید است با بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده مشکلات موجود مرتفع شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود، تحریم‌های اقتصادی و ایجاد فشارهای روانی را فرایندی از پیش طراحی شده برای مقابله با ملت ایران از سوی استکبار عنوان کرد و گفت: بیش از 4 دهه است که دشمنان با فشارهای اقتصادی و تزریق روح ناامیدی در کالبد جامعه ما، تلاش دارند مردم نسبت به آرمان‌های نظام و عملکرد مسئولان بدبین کنند اما در این مسیر آگاهی و بیداری ملت آنها را ناکام گذاشته است .
امام جمعه تبریز با بیان اینکه برخی‌ها نیز با سوء استفاده از فشارهای اقتصادی منابع داخلی را به نفع خود مصادره می‌کنند، گفت: مسئولان باید فضای اقتصاد داخلی را به دزدان اقتصادی ناامن کنند، چرا که این شرایط اقشار کم درآمد جامعه را با مشکلاتی مواجه کرده است.
حجت اسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه دشمن مترصد فرصت ضربه زدن به ملت ایران است، گفت: از دی ماه سال گذشته برخی مشکلات صنفی در کشور به وجود آمده که نیازمند توجه و برنامه‌ریزی مسئولان کشور است که در این بین دشمنان با موج سواری بر این دغدغه های عمومی تلاش میکنند اعتراضات به حق مردم را به آشوب های خیابانی تبدیل کنند و فضای کشور را نا آرام نشان دهند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ایجاد شکاف بین مردم و نظام را سیاست خبیثانه دشمنان علیه ملت ایران دانست و گفت: موج سواری بر مشکلات صنفی کامیون داران و بازار تهران نمونه‌هایی از حرکت‌های مذبوهانه دشمنان علیه ملت ایران است که اخیرا شاهد آن بودیم.
امام جمعه تبریز با تاکید بر ضرورت تصمیم گیری و انجام اقدامی سریع برای حل مشکلات اقتصادی گفت: مسئولان باید با دور از خوی اشرافی گری، اقدامی جهادی و انقلابی برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم داشته باشند.
در ابتدای این دیدار شریفی مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان گزارشی از عملکرد این اداره کل، وصول مالیات عادلانه و تکریم مودیان مالیاتی را جزء اولویت کاری مجموعه امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی عنوان کرد و گفت: برای رفع مشکلات قانون مالیات بر ارزش افزود و بازنگری در آن با مجلس شورای اسلامی هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
شریفی به شعار سازمان امور مالیاتی در سال جاری مبنی بر اعتمادسازی بین مودیان اشاره کرد و گفت: شعار محوری سازمان و اداره کل در سال جاری اعتماد آفرینی با مودیان محترم مالیاتی و تبدیل به دستگاه محبوب مردم است از اولویت‌های اصلی سازمان و اداره کل در سال جاری است و بدین منظور، موضوع تغییر رفتار سازمانی در دستور کار قرار گرفته و در حال تزریق این دیدگاه و نگرش به بدنه سازمان هستیم.

تاریخ خبر: 1397/04/20
کلمات کلیدی: امام جمعه تبریز هفته فرهنگ مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی