نماینده محترم مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه موقت بیرجند: اقتصاد بدون نفت بر اساس درآمدهای مالیاتی باید شکل گیرد.
چاپ مطلب

نمازجمعه بیرجند برخی از ائمه محترم جمعه خراسان جنوبی به مناسبت 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی در خطبه های نماز جمعه به سخنرانی پرداختند. در بیانات ایشان آمده است:
حجت الاسلام و المسلمین حسن رضا فرح بخش امام جمعه محترم آرین شهر:
در کنار مسائلی که از طرف خداوند بر ما به عنوان خمس و زکات واجب شده، مسائلی نیز به عنوان احکام حکومتی وجود دارد که در زمان پیامبر و ائمه نیز وجود داشته است. وقتی یک حکومت اسلامی تشکیل می شود باید درآمد داشته باشد و باید برای کارهایی که انجام می دهد و خدماتی که ارائه می دهد از لحاظ مالی مشکل نداشته باشد که بخشی از آن به عنوان مالیات شناخته می شود.
کسانی که درآمد دارند باید بخشی از درآمد خود را به حکومت اسلامی پرداخت نمایند. برابر فتوای امام خمینی (ره): " در نظام اسلامی خلاف مقررات عمل کردن خلاف شرع است". لذا اگر افرادی درآمدی دارند و مشمول مالیات هستند بایستی آنرا پرداخت نمایند. در حکومت اسلامی انجام کار خلاف قانون، خلاف احکام شرع است و گناه است.
مردم ما باید بدانند خدماتی که در شهرداری ها، ادارات دولتی و ... به ایشان داده می شود، بخشی از آن از محل مالیاتی است که پرداخت می شود. لذا کسانی که مشمول هستند، مالیات خود را پرداخت کنند تا خدمات بهتر و مناسبت تر به ایشان و سایرین ارائه گردد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده محترم مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه موقت بیرجند:
اقتصاد بدون نفت بر اساس درآمدهای مالیاتی باید شکل گیرد. اما چون خراسان جنوبی از لحاظ اقتصادی ضعیف است انتظار می رود کارگزاران مالیاتی حداکثر مراعات را با مردم داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مرتضایی نیا امام جمعه محترم زیرکوه:
16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرموده اند: " مالیات یک فریضه است، فرار مالیاتی جرم است " . لذا فرار مالیاتی حرام است.
در این ایام از تلاشها و اقدامات ادارات امور مالیاتی جهت تأمین برخی از هزینه های منطقه و استان تقدیر و تشکر می کنم. در تمامی جلسات نیز به کارکنان ادارات امور مالیاتی شهرستان گفته شد که با فعالان اقتصادی مدارا داشته باشید، اما با کسانی که فرار مالیاتی دارند، بایستی برخورد قاطع نمود. آن چیزی که امروز نیاز است و از امور مالیاتی می خواهیم این است که در جنگ تمام عیار اقتصادی که دشمن بر علیه ایران و انقلاب اسلامی به راه انداخته است، در کنار صنعت گران، تولیدکنندگان و کلیه فعالیتهای اقتصادی قرار گرفته و تا حدامکان به ایشان کمک کنند تا اقتصاد کشور و منطقه رونق بگیرد و از حداکثر تسهیلات قانونی جهت حمایت از این فعالیتها استفاده نمایند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه محترم فردوس:
شنبه 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی است. مودیان مالیاتی محترم در انجام تکالیف قانونی خود مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند. مردم ما مردم خوبی هستند و همیشه همراه نظام بوده و هستند بنابراین ما نیز باید با مردم همراهی کنیم.
از مسئولین ادارات امور مالیاتی نیز خواهشمندیم که مراعات حال کاسبان را بکنند. سخت گیری ها را برای کسانی که فرار مالیاتی دارند و از زیر این دین فرار می کنند داشته باشید. افرادی که سودهای کلان می برند و مالیات نمی دهند; عرصه را بر آنها تنگ بگیرید و آنها را مجازات کنید.
حجت الاسلام و المسلمین زنجانی امام جمعه موقت محترم طبس:
روز شنبه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی است. یکی از مطالباتی که مردم شهرستان طبس از مسئولین ادارات امور مالیاتی دارند، پیگیری بحث تجمیع سهم شهرداری ها و دهیاری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده در مرکز استان و سپس اختصاص آن به شهرستانها است. شهرستان طبس دومین شهرستان تأمین کننده درآمدهای مالیاتی در استان خراسان جنوبی است، اما در حال حاضر مبالغ اختصاص یافته به شهرداری طبس از محل مالیات بسیار کاهش یافته است. بنابراین از مسئولین مربوطه می خواهیم که ضمن بازنگری در این قانون، هم از مناطق محروم حمایت نموده و هم به شهرهایی که در تأمین این منابع مالیاتی سهم بسزایی دارند، کمک بیشتری نمایند تا بتوان خدمات ارائه شده به مردم را از این محل توسعه داد.

تاریخ خبر: 1397/04/19
کلمات کلیدی: 16 تیرماه روز مالیات ائمه جمعه 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی