آیت اله محمدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان: کار مالیاتی کار مقدسی است
چاپ مطلب

به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی، مدیرکل امور مالیاتی استان به همراه معاونین و سرپرست اداره حراست، با حضرت آیت اله محمدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار و گفتکو کردند
به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان همدان، در آغاز این دیدار محمد دلشادی مدیر کل امورمالیاتی استان گزارش مبسوطی از آخرین اقدامات و فعالیت های صورت گرفته ارائه دادند و افزودند: رعایت عدالت مالیاتی و تکریم مودیان مالیاتی از سیاست های اصلی سازمان امورمالیاتی کشور است و ما نیز در این راستا اقدامات اساسی و گام های بزرگی را برداشته ایم. دلشادی در ادامه افزود: یکی از موضوعاتی که در برقراری عدالت مالیاتی موثر است رسیدگی به پرونده های مالیاتی مودیان بر اساس اسناد و مدارک می باشد که این اداره کل مبنای تشخیص مالیات را بر این اساس بنا نهاده و رسیدگی بر اساس اسناد و مدارک موجب میشود هیچ گونه اجحافی در حق مودیان مالیاتی صورت نگیرد و فشاری از ناحیه مالیات به فعالان اقتصادی و تولید کنندگان استان وارد نگردد.
مدیر کل امور مالیاتی استان در ادامه خاطر نشان کردند: با توجه شرایط کنونی اقتصادی نهایت تلاش ما این است که همکاری نزدیکی با فعالان اقتصادی داشته باشیم و با تشخیص مالیات صحیح و عادلانه، طوری عمل کنیم که اصناف و علی الخصوص تولید کنندگان نگرانی بابت مقوله مالیات نداشته باشند.
در ادامه آیت اله محمدی ضمن عرض خسته نباشید و خوش آمدگویی و تبریک هفته مالیات، طی سخنانی مطالب بسیار مهمی در ارتباط با مالیات عنوان کردند و افزودند: کار مالیاتی کار مقدسی است چرا که شما برای تأمین هزینه های کشور و رفاه مردم تلاش می کنید و خدماتی که مردم بهره مند میگردند بخاطر زحمات و تلاش های شما عزیزان است. ایشان در ادامه سخنان خود نکات بسیار مهمی را در خصوص جلوگیری از فرار مالیاتی به اصطلاح دانه درشت ها مطرح کردند و خاطر نشان کردند: باید تلاش شود تا عدالت مالیاتی در بهترین و مناسبترین شکل ممکن رعایت شود چرا که نارضایتی های احتمالی مردم بخاطر گرفتن مالیات نیست بلکه بخاطر عدم اطلاع از هزینه کردن درآمدهای مالیاتی است. ایشان در این ارتباط اضافه کردند: منصفانه عمل کردن و عدم سختگیری به مردم منجر به رضایتمندی بین مالیات دهندگان خواهد شد و کارها را آسان خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه در خصوص عمل فراریان مالیاتی افزودند: کسانی که مالیات نمیدهند و از پرداخت مالیات فرار میکنند خود را مدیون 80 میلیون نفر می کنند، چرا که آنها از تمامی امکانات و خدمات کشور استفاده می کنند و حق مردم و دولت را پرداخت نمی کنند.
آیت اله محمدی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت فرهنگسازی مالیاتی و اطلاع رسانی افزودند: اطلاع رسانی در خصوص مصارف مالیات و نیز پاسخگویی به ابهامات مردم باید در زمان مقتضی و لازم خود پاسخ داده شود تا کسانی که بدنبال ایجاد جو بدبینی نسبت به مالیات هستند از رفتار و گفتار خود پشیمان شوند.

تاریخ خبر: 1397/04/22
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی