استاندار گیلان:
مالیات ابزاری برای هدایت رفتار جامعه است
چاپ مطلب

استاندار گیلان گفت:مالیات می تواند ابزاری برای هدایت رفتار جامعه باشد و به بهبود شرایط کشور کمک کند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر مصطفی سالاری، استاندار گیلان با جواد انوری مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، معاونین و جمعی از کارکنان اداره کل امورمالیاتی استان دیدار کرد و از زحمات مجموعه اداره کل امور مالیاتی در سال گذشته تشکر و قدردانی کرد و نقش مالیات و مالیات ستانی را در سالهای اخیر بسیار مهم دانست.
وی با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ مالیاتی در جامعه افزود: اگر به مردم اعلام شود که یک پروژه عمرانی خاص، از محل درآمدهای مالیاتی اجرا شده است، اثر پرداخت مالیات برای مردم ملموس تر می شود و با اطلاع از محل هزینه کرد مالیات های پرداختی، نسبت به این امر بیشتر احساس مسئولیت می کنند.
سالاری افزود: در برخی جوامع فرهنگ مالیاتی چنان جا افتاده است که فرار مالیاتی در دید افراد در حد سرقت، اختلاس و دزدی است و ما نیز باید برای بهبود دیدگاه مردم نسبت به مالیات تلاش کنیم.
وی اضافه کرد: ارائه خدمات بهتر به مردم مستلزم پرداخت به موقع و مناسب مالیات توسط مودیان است و به طور طبیعی هرچه میزان تاثیر این پرداخت ها در کیفیت خدمات به مردم بهتر نمایان شود، انگیزه جهت پرداخت مالیات نیز افزایش می یابد.
استاندار گیلان با بیان اینکه اهمیت مالیات، صرفا درآمدزایی بیشتر برای دولت نیست، تصریح کرد: بسیاری از رویکردهای مدیریتی کلان خصوصا در حوزه اقتصادی بر اساس وضع مالیات تنظیم می‌ شود.
وی با اشاره به سیاست دولت مبنی بر افزایش میزان مالیات دریافتی و به تبع آن افزایش اعتبار خزانه دولت، اظهار داشت: طرح جامع مالیاتی را طرحی کارآمد توصیف کرد و با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی می تواند منجر به عدالت مالیاتی، شفافیت در عملکرد و کاهش فرار مالیاتی شود، گفت: اجرای این طرح که در راستای تحقق دولت الکترونیک پیش بینی شده، نیازمند دقت نظر است و امیدواریم با اجرایی شدن آن شاهد پیشگیری از فرار مالیاتی در کشور باشیم.
وی به عملکرد مثبت اداره کل در کار گروه رفع موانع تولید استان اشاره کرد و افزود: امروز همه وظیفه داریم از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در چارچوب قانون حمایت نماییم.
استاندار گیلان خطاب به مدیرکل امورمالیاتی استان گفت: «مردم از نحوه برخورد شما و همکارانتان رضایت دارند و این برای من از همه امور دیگر مهم تر است; و این نشان می دهد که شما با حوصله و تدبیر به امور مراجعه کنندگان رسیدگی می کنید و من از زحمات شما تشکر و قدردانی می نمایم».
در ادامه،جواد انوری مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان ضمن تشکر از حمایت های استانداری به ارائه گزارشی از وضعیت درآمدهای مالیاتی در استان پرداخت و مالیات را از مطمئن ترین و پاک ترین درآمدهای هرکشور دانست.
انوری گفت: در کشورهای درحال توسعه، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی حدود 20 تا 25% است، درصورتی که این نسبت در ایران حداکثر 8 % می باشد و این نشان می دهد که باید تلاشی مضاعف داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به هدف سازمان امورمالیاتی برای تبدیل شدن به سازمانی محبوب افزود: تلاش ما این است که برای رسیدن به این هدف، توجه خود را بیش از پیش معطوف به مودی مداری نماییم.
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان در پایان با بیان اینکه همواره هدف ما حمایت از تولید کنندگان بوده است گفت: در این زمینه نهایت تعامل و همکاری را با فعالان اقتصادی استان خصوصا بخش تولید داریم و آن را استمرار خواهیم داد.


تاریخ خبر: 1397/06/25
کلمات کلیدی: گیلان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی