دکتر قائمی: پزشکان ما در استان خراسان جنوبی از دستگاه POS استفاده می کنند و حداکثر همکاری را با ادارات امور مالیاتی در پرداخت مالیات و انجام تکالیف قانونی خود دارند.
چاپ مطلب

جلسه با پزشکان جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی پزشکان با حضور رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند و سایر نمایندگان جامعه پزشکی استان، مدیرکل امور مالیاتی استان و معاونین ایشان در محل اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی برگزار گردید.
در این جلسه نمایندگان بخشهای مختلف جامعه پزشکی به بیان برخی از مسائل و مشکلات بخش خود پرداخته و گفتند:
متأسفانه در شهرها و استانهای توسعه یافته پزشکان با درآمدهای بسیار بیشتر و همچنین ضرایب مالیاتی پیش بینی شده مشابه با سایر مناطق کشور، کمتر مالیات می دهند و این باعث عدم رضایت و بی انگیزگی فعالیت پزشکان در مناطق کمتر توسعه یافته مانند خراسان جنوبی شده و رغبت ایشان به ماندن و خدمت در این مناطق کمتر می شود.
همچنین با توجه به تورم و افزایش هزینه ها بیش از 100 درصد، ویزیت پزشکان حدود 5 درصد افزایش یافته است و در برخی از مواقع تجهیزات و اقلام پزشکی مورد نیاز به دشواری های بسیار و هزینه بسیار بالا قابل تهیه است. لذا خواهشمندیم محرومیت استان خراسان جنوبی و تلاش پزشکان در استان دیده شود تا ماندگاری پزشکان در استان تثبیت شود.
در ادامه دکتر قائمی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: بر خلاف برخی از استانها، پزشکان ما در استان خراسان جنوبی از دستگاه POS استفاده می کنند و حداکثر همکاری را با ادارات امور مالیاتی در پرداخت مالیات و انجام تکالیف قانونی خود دارند. بحث مالیات و مشارکت در پرداخت مالیات برای ما خیلی مهم است، لذا امیدواریم پرونده های جامعه پزشکی استان به صورت ویژه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
دکتر قائمی ضمن تشکر از رفتار مناسب و حسن برخورد همکاران ادارات امور مالیاتی با جامعه پزشکان استان گفت: استان خراسان جنوبی متأسفانه هنوز امکانات پزشکی مناسبی جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم شریف استان خصوصا در بخش مغز و اعصاب را ندارد و ما امیدواریم با تلاش و همت مسئولین استان و کمک در تمامی بخشها، بتوانیم روز به روز شاهد کمیت و کیفیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مردم در سطح استان باشیم.
در ادامه آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تشکر از تلاش و خدمت جامعه پزشکی استان و مشارکت ایشان در پرداخت مالیات گفت: اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی همواره سعی نموده است در کنار فعالان اقتصادی باشد و حتی در زمانی که نقدینگی در جامعه کم بود، با تهاتر بدهی مودیان مالیاتی و طلب ایشان از سایر دستگاههای اجرایی، گام مهمی در کاهش مشکلات و دغدغه ایشان بردارد. همچنین درخصوص ضرایب مالیاتی، سازمان امور مالیاتی کشور برنامه های ویژه ای دارد که بخش مهمی از آن با اجرای طرح جامع مالیاتی محقق شده و امیدواریم با اجرای کامل این برنامه ها و همکاری سایر دستگاههای اجرایی، این ضرایب عادلانه و متناسب گردد.
آقای نباتی ضمن اشاره به برخی از مسائل و مشکلات اقتصادی استان و محرومیت منطقه گفت: ما از وضعیت پزشکان آگاهیم و نسبت به همه فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی استان اشراف کامل داریم. ما به جامعه پزشکی به چشم مودی و یک منبع درآمدی نگاه نمی کنیم، بلکه ایشان را به چشم خدمت رسان به مردم و عامل سلامت جسمی جامعه نگاه می کنیم و تمام تلاش خود را مصروف خواهیم داشت تا همکاران شما در این بخش بتوانند به ارائه خدمات بیشتر و مناسب تر به مردم شریف استان بپردازند. خشکسالی های مستمر استان خراسان جنوبی و عدم پیاده سازی پتانسیلهای سرمایه گذاری در این استان سبب شده است که سرمایه گذاران رقبتی به حضور و سرمایه گذاری در این استان نداشته باشند و پایه اصلی اقتصاد استان که کشاورزی بوده است فلج شده است. لذا نقدینگی و بازار کار استان وضعیت مناسبی ندارد و ما نیز تلاش می کنیم تا حد امکان به رفع مسائل و مشکلات اقتصادی فعالان اقتصادی کمک کنیم. همچنین مسائل و موارد مطرح شده قبلا نیز به همکاران گوشزد شده و مجددا نیز تأکید خواهد شد تا از حداکثر ظرفیت خود جهت رفع مسائل و مشکلات مالیاتی کلیه فعالان اقتصادی استان در چارچوب قوانین و مقررات استفاده نمایند.
ایشان در پایان متذکر شد: حسن رفتار و تکریم ارباب رجوع در سازمان امور مالیاتی کشور و اداره کل امور مالیاتی استان شعار ما و افتخار ما است و سعی بر این است که احترام مردم حتی در سخت ترین شرایط همواره رعایت گردد.

تاریخ خبر: 1397/07/30
کلمات کلیدی: تکالیف قانونی پزشکان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی