مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: سعی و تأکید ما همواره بر این بوده است که در کنار مردم و حلال مشکلات ایشان باشیم نه در مقابل آنها.
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی به منظور ارائه گزارش اقدامات اداره کل امور مالیاتی استان در هفت ماهه نخست سال جاری، با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) دیدار و گفتگو نمود.
آقای نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تشکر از اصحاب رسانه و خبرنگاران که همواره نسبت به اطلاع رسانی درخصوص عملکرد ادارات امور مالیاتی و همچنین ترویج و فرهنگ سازی اهمیت و نقش مالیات در جامعه گفت: در سال جاری ما به دنبال شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی و در نتیجه عدالت محوری هستیم و با اجرای بیش از 90 درصد طرح جامع این امر محقق شده است و همکاران ما شبانه روز تلاش می کنند ضمن شناسایی واحدها و فعالیتهای اقتصادی، بانکهای اطلاعاتی این طرح عظیم و پروژه ملی را به روز رسانی نمایند. همچنین بر اساس هماهنگی های سازمان امور مالیاتی کشور، 80 درصد اظهارنامه های عملکرد سال 1396 که در خردادماه و تیرماه سال جاری توسط مودیان محترم مالیاتی اظهار و ارائه شده است، بر اساس برنامه های هوشمند سامانه های طرح جامع مالیاتی پذیرفته شده و قطعی شده اند و فقط 20 درصد اظهارنامه های مربوط به مودیان پر ریسک حداکثر ظرف مدت یک سال رسیدگی و قطعی خواهند شد.
از ابتدای سال لغایت پایان مهرماه سال جاری حدود نهصد و هشتاد میلیارد ریال مالیات مستقتیم و ششصد و بیست میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده وصول شده است که نسبت به پیش بینی حدود 20 درصد کاهش داشته است و این به دلیل معافیت برخی از شرکتهای مهم استان به دلیل فعالیت در مناطق محروم و همچنین تعلق مالیات با نرخ صفر به بسیاری از مشاغل به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی است. سهم درآمدهای مالیاتی استان خراسان جنوبی از کل کشور حدود بیست و هفت صدم درصد (27/0 درصد) است که سهم بسیار ناچیزی است. همچنین از این میزان درآمد مالیاتی، فقط 6 درصد آن از محل مالیات مشاغل استان تأمین می شود و سهم عمده درآمدهای مالیاتی استان از محل مالیات حقوق دستگاههای اجرایی و شرکتهای دولتی استان و همچنین ارزش افزوده تأمین می شود. لذا ما نیز در ادارات امور مالیاتی قصد فشار آوردن به مودیان مالیاتی محترم را نداریم، بلکه به دنبال وصول معوقات سالهای متمادی برخی از فعالان اقتصادی، وصول چکهای برگشتی، شناسایی واحدهای اقتصادی جدید و از همه مهمتر شناسایی و پیشگیری از فرارهای مالیاتی و هرگونه سوء استفاده از کارتهای بازرگانی و یا استفاده از نام و نشان دیگران در فرایندهای خرید و فروش هستیم.
از محل مالیات وصول شده از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده، از سال 1387 لغایت شهریورماه سال جرای بیش از دو هزار و هشتصد و چهل میلیارد ریال (2,840 میلیارد ریال ) به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان جهت بهبود فضای کسب و کار و ارائه خدمات بهتر در حوزه شهری و روستایی به مردم شریف استان واریز شده است. همچنین از ابتدای سال جاری لغایت پایان شهریورماه سال جاری از این محل، بیش از سیصد میلیارد ریال به حساب شهرداری ها و بیش از یکصد و پنجاه میلیارد ریال به حساب دهیاری های استان واریز شده است.
آقای نباتی درخصوص حمایتهای ادارت امور مالیاتی از مودیان مالیاتی گفت: همکاران ما در چارچوب قوانین و مقررات، مالیات مودیان را بنا بر شرایط ایشان تقسیط نموده و همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه بیش از یکصد و سی میلیارد ریال بخشودگی مالیاتی در سطح مدیرکل و معاونین به مودیان مالیاتی محترم داده شده است.
آقای نباتی ضمن تبیین اهداف و برنامه های طرح جامع مالیاتی گفت: طرح جامع مالیاتی از محل اعتبارات ملی در کلیه استانها و شهرستانها راه اندازی شده و در استان خراسان جنوبی نیز به عنوان استان گروه چهارم، بیش از 90 درصد این طرح اجرایی شده است. اساس طرح جامع مالیاتی تعامل طرفینی و اعتماد به مودیان مالیاتی است و مردم شریف استان خراسان جنوبی همواره در فرایند خوداظهاری با ادارات امور مالیاتی تعامل داشته و به انجام تکالیف قانونی خود می پردازند. لذا ما نیز افتخار می کنیم که به این مردم خدمت می کنیم و سعی و تأکید ما همواره بر این بوده است که در کنار مردم و حلال مشکلات ایشان باشیم نه در مقابل آنها.

تاریخ خبر: 1397/08/02
کلمات کلیدی: مصاحبه با خبرگزاری ایرنا حلال مشکلات 
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی