نظارت مستمر و هدفمند تخلفات را کاهش می دهد
چاپ مطلب


حفاظت از حقوق بیت المال و کارکنان، قانونمندی، پاسخگویی، سلامت نفس و تدبیر، حفظ ارزشهای اسلامی از جمله وظایف حراست می باشد.
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور با بیان مطلب فوق افزود: ما به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی درمجموعه سازمان امور مالیاتی کشور بر حسب تکلیف انجام وظیفه می نمائیم و رویکرد دفتر حراست مرکزی بر اساس رویکرد پیشگیرانه بوده است و سعی داریم فضای مناسب و سالم مدیریتی بین مدیران و کارکنان برقرار باشد تا اهداف و رسالت نظام مالیاتی به بهترین شکل دنبال شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی فارس، عبدالرضا اسلامی ، با بیان وظایف و اهداف حراست عنوان کرد: دیدگاه حراست، دیدگاه فرهنگی و مبتنی بر شفاف سازی و رفتار هوشمندانه است و استراتژی حراست سازمان نیز براساس رعایت انصاف، جذب حداکثری و دفع حداقلی و نیز حفظ حریم افراد از جمله وظایف حراست می باشد.
وی با بیان اینکه موضوع سازماندهی چارت و ارتقاء همکاران از اولویت های اصلی سازمان است ، گفت: مدیران عالی سازمان استقرار نظام شایسته سالاری را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود قلمداد نموده و بر آن تاکید دارند. که در این زمینه حراست می تواند با شناسایی کارکنان توانمند، متخصص و متعهد، مشاوری امین برای بدنه مدیریتی سازمان به حساب آید و ایفای نقش نماید .
اسلامی، نظارتهای مستمر و هدفمند را عامل کاهش تخلفات دانست و ادامه داد: اولویت حراست مبتنی بر پیش بینی و پیش گیری است و ضروری است بمنظور پیشرفت و اعتلای سازمان با حوزه های نظارتی درون و برون سازمانی همکاری نمایند.
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور، با اشاره به اینکه اجرای عدالت مالیاتی و پیشگیری از فرار مالیاتی از موضوعات بسیار مهم سازمان می باشد، اظهار داشت: حراست با توجه به وظایف و کارکردهای ذاتی خود، می تواند نقشی مهم در این زمینه ایفا نماید و بعبارتی دیگر حراست تضمین کننده سلامت سازمان است.
در ادامه ، مدیرکل امور مالیاتی فارس ضمن قدردانی از تلاش های سرپرست پیشین حراست این اداره کل گفت: قانون مداری یک تکلیف است و همه برنامه ریزی ها و فعالیت ها برای افزایش خدمات به مردم می باشد و رسالت حراست است که با حفظ کرامت انسانی از مطالبات برحق و منافع بیت المال، صیانت نماید.
ناصر هاشمی به جایگاه حراست اشاره کرد و افزود: حراست آسیب‌ها را شناسایی و از بروز مشکلات جلوگیری می کند و امیدواریم در سایه همدلی و تلاش، اهداف سازمان امور مالیاتی کشور محقق گردد.
مدیرکل امور مالیاتی فارس با تاکید بر اینکه نیروی انسانی جزء ارزشمندترین سرمایه های هر سازمانی است، گفت: شایسته است محیط سازمان طوری بسترسازی شود تا کارکنان بتوانند بدون دغدغه به انجام وظایف محوله بپردازند و مسائل حاشیه ای نتواند آنان را به بیراهه سوق دهد و این از وظایف اداره حراست در هر سازمانی است .
در انتهای مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات محمدعلی غلباش سرپرست پیشین حراست اداره کل امور مالیاتی فارس تقدیر و فرشید انصاری بعنوان سرپرست جدید حراست این اداره کل معرفی شد.

تاریخ خبر: 1397/08/02
کلمات کلیدی: معارفه حراست 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی