با حضور رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور:
گردهمایی تحقق کامل درآمدهای مالیاتی در امور مالیاتی مودیان بزرگ برگزار شد
چاپ مطلب

گردهمایی تحقق کامل درآمدهای مالیاتی با محوریت بررسی تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده سال جاری و جبران کسری وصولی هشت ماهه سال 1397، باحضور رییس کل، مشاور عالی رییس کل، مدیر کل حوزه ریاست، داستان انتظامی مالیاتی، مدیرکل حراست مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ، مشاور معاونت منابع انسانی سازمان امور مالیاتی کشور، مدیران کل، معاونین ادارات و معاونین ستاد امور مالیاتی شهر و استان تهران به ریاست دکتر نوری در روز چهارشنبه 7 آذر ماه 1397 در سالن جلسات مودیان بزرگ برگزار شد.
کلید واژه مشترک دولت مردان اقتصادی در این جلسه را می توان در سرفصل های «آخرین وضعیت عملکرد»، «معوقات»، «وصول و اجرا» و «پرداخت ها ورسیدگی ها»، «دادرسی و هئیت حل اختلاف» و «ارائه راهکار جهت رفع موانع و تقویت نقاط قوت» دسته بندی کرد.
در این گردهمایی دکتر نوری با اشاره به هدف برگزاری این جلسه گفت: با توجه به اینکه می خواستم اجلاس منطقه ای برگزار کنیم با بررسی که در شورای معاون ستاد درآمدها مطرح شد، در جهت تحقق کامل درآمدهای مالیاتی و تاکید موکد رییس کل و اعضاء ستاد تحقق درآمدها بر اینکه با مدیران منطقه آخرین وضعیت ها بررسی شود بر آن شدیم گردهمایی با مدیران کل و معاونین در جهت بررسی آخرین وضعیت عملکرد و مقایسه برنامه ای با رویکرد تحقق کامل درآمدهای مالیاتی با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که در امور مالیاتی شهر و استان تهران وجود دارد، این گردهمایی برگزار شد.
رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران در ادامه بررسی اهم برنامه های سال 97 بر اساس عملکرد 8 ماهه، آخرین وضعیت تحقق درآمدهای مالیاتی در منابع مختلف و تجزیه و تحلیل آن و مباحث مربوط به مشاغل خاص، وضعیت پرونده هایی که به موجب ماده 181 ق.م.م مورد بازرسی قرار گرفته اند، وضعیت رسیدگی به تراکنش های بانکی، بررسی جرائم مطالبه شده از جمله جرائم مربوط به ماده 169پرداختند.
رییس کل سازمان مالیاتی با اشاره به نقش مالیات در وضعیت اقتصادی امروز افزود: چالش مهم و اساسی در اقتصاد مقاومتی، تامین درآمدها و منابع مالی است، زیرا معمولا نخستین مساله ای که در شرایط تحریم هدف قرار می گیرد، منابع مالی است. بدون تردید، درآمدهای مالیاتی یکی از پایدارترین و مطمئن ترین منابع درآمدی دولت ها برای نیل به اهداف اقتصادی و اجتماعی در جامعه به شمار می رود. نظام مالیاتی پویا
می تواند همه نیازهای یک اقتصاد مقاومتی را تامین کند، زیرا مالیات به عنوان یک راهبرد می تواند اتکای درآمدهای کشور را به درآمدهای نفتی کاهش دهد .
وی در ادامه بعد از مرور عملکرد 8 ماهه امور مالیاتی شهر و استان تهران به ارائه نکته هایی به منظور موفقیت بیشتر چند ماهه باقی مانده از سال جاری پرداخت و در پایان از همت جمعی و تلاش جهادی، صادقانه و خالصانه همکاران در جهت تحقق اهداف سازمان قدردانی و تشکر نمودند.
در ادامه همایش سایر سخنران ها: دادستان انتظامی مالیاتی سازمان مالیاتی کشور;»آخرین وضعیت اجرای قرارهای صادره ارجاع نشده و اجرا نشده«، معاون مالیاتی و معاون اجرایی و فناوری اطلاعات امور مالیاتی شهر و استان تهران; «آخرین وضعیت وصول معوقات و مباحث مربوط به اجرائیات وآخرین وضعیت رسیدگی به پرونده های مالیاتی» و معاون توسعه و مدیریت و منابع; «مباحث قابل طرح در حوزه اداری، مالی از جمله پرداختی ها، اضافه کارها، پاداش ، حضور و غیاب کارکنان» پرداختند و در پایان همایش دکتر نوری با اشاره به چند نکته تکمیلی و کلیدی به جمع بندی مسائل مطرح در همایش پرداخت.

تاریخ خبر: 1397/09/10
کلمات کلیدی: گردهمایی تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده وضعیت عملکرد معوقات 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی