مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: واریز بیش از 623 میلیارد ریال توسط اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان در هشت ماهه نخست امسال.
چاپ مطلب

دیدار با شهردار طبس
شهردار طبس گلشن و هیئت همراه به منظور پیگیری عوارض واریزی به شهرداری ها و دهیاری ها و پیگیری برخی از مسائل و مشکلات مالیاتی این شهرداری، با مدیرکل امور مالیاتی استان دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار آقای مجید بهارستانی یزدی شهردار طبس ضمن بیان مسائل و مشکلات شهرستان طبس و همچنین اقدامات شهرداری جهت رفع این مسائل و ارائه خدمات مناسب به مردم شهرستان، گفت: هدف ما و نگاه ما در مجموعه شهرداری، همسویی، همراهی و تعامل همه جانبه کلیه دستگاههای اجرایی خصوصا ادارات امور مالیاتی جهت ارائه حداکثر خدمات مناسب به مردم شریف منطقه است.
شهردار طبس درخصوص قانون جدید توزیع سهم شهرداری ها و دهیاری های استان از محل عوارض وصول شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده گفت: در حال حاضر مبالغ تخصیص یافته از محل عوارض وصول شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری طبس با نسبت جمعیتی شهرستان و همچنین میزان مشارکت شهرستان در مالیات بر ارزش افزوده تناسب نداشته و بسیار کاهش یافته است و این امر همکاران ما را برای توسعه فضاها و امکانات و خدمات شهری با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است. لذا از نمایندگان شریف مردم در مجلس شورای اسلامی و اداره کل امور مالیاتی استان تقاضامندیم که این مشکل را به صورت ویژه پیگیری نمایند.
در ادامه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تبریک فراررسیدن روز مجلس به کلیه نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی عصاره تدبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و مجاهدت شهدا، ایثارگران و همه کسانی است که در عرصه تدوین و تبیین قانون اساسی جمهوری اسلامی تلاش نموده تا کلیه دستگاههای اجرایی در اجرای اهداف و برنامه های نظام جمهوری اسلامی ایران موفق و سربلند باشند. سازمان امور مالیاتی کشور نیز با این پشتوانه مستحکم و راهبردهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص اقتصاد مقاومتی، توانسته است طرح جامع مالیاتی را پیاده سازی و اجرا نماید و ما امروز افتخار می کنیم که اطلاعات اقتصادی فعالان اقتصادی در قالب سیستم یکپارچه مالیاتی در اختیار همکاران ما قرار می گیرد تا ضمن جلوگیری از فرار مالیاتی، حقوق دولت و ملت را عادلانه وصول نمایند.
آقای نباتی ادامه داد: هدف ما در اداره کل امور مالیاتی استان بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات موجود منطقه و پیگیری اهداف و برنامه های تعیین شده جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم شریف استان است. بنابراین به همکاران خود اعلام کرده ایم که ضمن تشویق فعالان اقتصادی به انجام تکالیف قانونی، حمایت لازم از کلیه فعالیتهای اقتصادی مولد استان را مبذول دارند و از کلیه بسترهای قانونی و پتانسیلهای اداره کل امور مالیاتی استان جهت نیل به این اهداف استفاده خواهیم نمود.
آقای نباتی درخصوص مبالغ واریزی به شهرداری ها و دهیاری های استان گفت: از ابتدای امسال لغایت آبان ماه سال جاری بیش از 623 میلیارد ریال مستقیما توسط اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده است که از این مبلغ بیش از 408 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها و بیش از 215 میلیارد ریال به حساب دهیاری های استان واریز شده است. درخواست ما نیز از کلیه شهرداری ها و دهیاری های استان تبیین نقش و اهمیت مشارکت فعالان اقتصادی در پرداخت مالیات از طریق نامگذاری پارکها، میادین، المانهای شهری و ... به نام مالیات است تا مردم از نزدیک در جریان میزان مشارکت خود قرار گیرند و بستر توسعه یافته و مناسبی برای نسلهای آینده کشور و استان خود فراهم آوریم.

تاریخ خبر: 1397/09/12
کلمات کلیدی: شهردار طبس گلشن واریز به حساب شهرداری ها و دهیاری ها 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی