مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در جلسه با رئیس اداره مبارزه با جرایم اقتصادی استان تاکید کرد:
نقش تاثیرگذار پلیس آگاهی در مبارزه با فرار مالیاتی و احقاق حقوق دولت
چاپ مطلب

جلسه اداره مبارزه با جرایم اقتصادی
مدیرکل امور مالیاتی استان بر نقش تاثیرگذار پلیس آگاهی در مبارزه با فرار مالیاتی و احقاق حقوق دولت تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قزوین، مصطفی پورامیدی در دیدار با سرهنگ عزیزی رئیس اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و کارشناسان این اداره با اشاره به نقش درآمدهای مالیاتی در بودجه کشور، عنوان کرد: فرارمالیاتی، باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد و انباشت ثروت برای گروه های خاص شده و فاصله طبقاتی را تشدید می کند.
وی یکی از مهم ترین مسائل مربوط به نظام مالیاتی را شناسایی راهکارهای جلوگیری از فرار مالیاتی عنوان کرد و گفت: فرار مالیاتی عموما به علت عدم وجود اطلاعات کافی و همچنین سوء استفاده از خلاهای قانونی شکل می گیرد که برای مقابله با آن، باید به سمت شفاف سازی اقتصادی و تقویت نظام جامع اطلاعات مالیاتی حرکت کنیم .
پورامیدی افزود: تا زمانیکه شفافیت اطلاعات اقتصادی در کشور ایجاد نشود، امکان شناسایی مودیان و صاحبان واقعی درآمد و تشخیص صحیح میزان درآمد آنها امکان پذیر نخواهد بود.
وی بهترین راهکار مقابله با فرار مالیاتی را اجرای طرح جامع مالیاتی دانست و گفت: به لطف خداوند و تلاش و پشتکار شبانه روزی همکاران، استقرار واحدهای طرح جامع مالیاتی در کمتر از 2 ماه در استان قزوین به طور کامل به اجرا درآمده است و ما امیدواریم اجرای کامل این طرح، عدالت مالیاتی و افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی را فراهم نماید.
پورامیدی ادامه داد: امور مالیاتی استان طی چهار سال متوالی رتبه برتر حقوق شهروندی و ارزیابی عملکرد را در استان کسب نموده و این موفقیت ها موید اقدامات خوبی است که در راستای سلامت اداری و جلب رضایت مودیان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و تحلیل فرایندهای مالیاتی، اقدامات موثری در جهت شناسایی و مسدود کردن خلاء های احتمالی در اداره کل انجام گرفته است که در این زمینه استفاده از ظرفیت ماده 238 و توافق حداکثری با مودیان تاثیر بسیاری در قطعی سازی و عدم سوء استفاده های احتمالی داشته است.
مدیرکل امور مالیاتی استان با اشاره به تشکیل دادسرای ویزه مالیاتی در استان تصریح کرد: جرم انگاری فرار مالیاتی، تشکیل دادسرای ویژه مالیاتی،نصب دستگاه های صندوق فروش، اختیارات قانونی برای دسترسی به اطلاعات و تراکنش های بانکی و... از جمله مواردی هستند که زمینه مقابله با فرار مالیاتی را فراهم می کنند .
پورامیدی با تاکید بر نقش تاثیرگذار پلیس آگاهی در مبارزه با فرار مالیاتی و احقاق حقوق دولت اظهار داشت: مسئله مهم در بحث فرار مالیاتی، کاهش زمینه ها ومسدود کردن روشهای آن است، که همکاری های بخش های گوناگون جامعه را می طلبد، قوانین دقیق، آگاهی بخشی به شهروندان، اهرم های نظارتی قوی و ضمانت های اجرایی از این عوامل هستند. یقینا با هم افزایی و همکاری مطلوب امور مالیاتی و پلیس آگاهی، روند مبارزه با فرار مالیاتی تقویت و بخش قابل توجهی از حقوق بیت المال در موضوع فرار مالیاتی محقق خواهد شد.
در ادامه سرهنگ عزیزی رئیس اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل در زمینه برخورد با فرار مالیاتی اظهار داشت: 12 جرم در اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پیگیری می گردد که فرار مالیاتی یکی از این جرایم می باشد.
وی با اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه برخورد با سوء استفاده کنندگان کارت های بازرگانی انجام پذیرفته، اظهارداشت: از آنجایی که فرار مالیاتی موجب تضییع حقوق مردم می شود و به عموم جامعه مربوط است، ما وظیفه خود می دانیم که به طور جدی با آن برخورد کنیم .
سرهنگ عزیزی تاکید کرد: مهمترین هدف ما درحوزه مبارزه با جرایم اقتصادی وصول مطالبات و حقوق دولت است که تعامل دو سویه میان پلیس و اداره کل امور مالیاتی استان در تحقق این هدف نقش بسزایی خواهد داشت.

تاریخ خبر: 1397/09/26
کلمات کلیدی: قزوین فرار مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی