سید سعید شاهرخی استاندار همدان: کار مالیاتی از حساسیت و ارزش بالایی برخوردار است.
چاپ مطلب

مدیرکل امورمالیاتی استان همدان به همراه معاونین و جمعی دیگر از همکاران، با سید سعید شاهرخی استاندار جدید این استان دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان، در این دیدار شاهرخی استاندار همدان، طی سخنانی با اشاره به حساسیت و ارزش بالای کار مالیاتی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود ناگزیر به سمت تمرکز بر درآمدهای مالیاتی پیش میرویم، بنابراین وصول مالیات بصورت هدفمند از اهمیت بالایی برخوردار است و در استان نیز این وظیفه مهم به عهده شماست و اینکه هم وصول درآمد داشته باشیم و هم بتوانیم رضایتمندی مودیان مالیاتی را جلب نماییم نیاز به فرهنگ سازی مالیاتی دارد. وی افزود: این نوع نگاه به مالیات میبایست اصلاح شود و تمامی دستگاهها علی الخصوص دستگاه های فرهنگی در این خصوص وظیفه داریم، چرا که به هر میزان فرهنگ مشارکت در پرداخت مالیات را بالا ببریم اشتیاق به پرداخت مالیات افزایش خواهد یافت، بویژه که در سالهای اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته و این احساس رضایتمندی در مودیان مالیاتی بیشتر از قبل مشاهده میشود و هر چقدر این اعتماد و رضایتمندی بیشتر باشد کار شما نیز ساده تر و سهل تر خواهد بود. وی افزود: هرچند ممکن است در نگاه اول این کار سخت به نظر بیاید ولی با همت، تلاش و همدلی این کار شدنی است.
شاهرخی همچنین افزود: برخورد توأم با عدالت و انصاف با مردم شرایط را برای دریافت آسانتر مالیات هموار میکند لذا با توجه به رسالت سنگینی که بر عهده شماست لازم است دقت و سرعت در کارها را افزایش دهید تا موجبات رضایتمندی مودیان مالیاتی هر چه بیشتر فراهم گردد.
استاندار همدان در پایان ضمن قدردانی از مدیرکل و مجموعه کارکنان مالیاتی استان گفت: خوشبختانه مجموعه موفقی دارید و همه ما میبایست از دستگاه مالیاتی استان که یکی از مهمترین و موثرترین ادارات ماست حمایت کنیم تا بیش از پیش تقویت شده و از کارها بهتر نتیجه بگیریم.

مدیر کل امور مالیاتی استان نیز در ابتدای این دیدارگزارشی از وضعیت درآمدهای مالیاتی استان ارائه نمودند و افزودند: همانطور که اشاره شد مأموریت اصلی این اداره کل وصول مالیات حقه دولت است. وی افزود: در8 ماهه سالجاری، 93 درصد از درآمدهای پیش بینی شده برای استان را وصول نموده ایم که این امر با همکاری و همراهی مودیان مالیاتی و صاحبان اصناف صورت گرفته که در جای خود، در خور توجه و قابل تقدیر است.
محمد دلشادی گفت: مجموع درآمدهای پیش بینی شده برای کل استان در سالجاری از طریق ردیف های های مختلف درآمدی از جمله گمرک، مالیات ، اموال تملیکی وغیره، 549 میلیارد تومان میباشد که 84 درصد آن از طریق مالیات تأمین میشود. ایشان در ادامه با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست سالجاری در مقایسه کشوری رتبه دهم را در خصوص وصول مالیات داشتیم، افزود: در خصوص وضعیت عملکردی و رسیدگی به پرونده های مالیاتی رتبه نخست را در سطح کشور دارا هستیم.
مدیرکل امورمالیاتی استان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سالانه حدود 300 هزار نفر مراجعه مستقیم به اداره کل داریم فلذا در این ارتباط بحث تکریم ارباب رجوع را از مهمترین اهداف، اقدامات و وظایف این اداره کل قرار دادیم و بنابراین با این حجم از مراجعات و با توجه به این موضوع که این اداره کل یک دستگاه خدمات رسان نبوده و صرفا یک دستگاه حاکمیتی است، تحقق رضایتمندی مودیان مالیاتی کار بسیار دشواری خواهد بود. وی افزود: علی رغم تمام این مشکلات ما نهایت سعی و کوشش خود را به کار می بندیم که حتی یک نفر از مودیان مالیاتی نیز خدای نکرده با دلخوری و ناراحتی این اداره کل را ترک نکند.
دلشادی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص اجرای طرح جامع مالیاتی نیز توضیحاتی را ارائه داد و افزود: این طرح مهم هم اکنون در سراسر کشور و همچنین در استان همدان در حال اجرایی شدن می باشد و با تلاش های صورت گرفته و با حول و قوه الهی تا پایان سال بصورت کامل اجرایی خواهد شد و 100 درصد کارها بصورت الکترنیکی انجام میپذیرد و رسیدگی به صورت دستی و سنتی کنار گذاشته خواهد شد.


تاریخ خبر: 1397/10/02
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی