دیدارمدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل با امام جمعه محترم پارس آباد
چاپ مطلب

در ابتدای این دیدار آقای نوع پرور گزارشی از اهمیت وصول درآمدهای مالیاتی ارائه نموده و به آسیب شناسی اقتصاد تک محصولی وابسته به درآمدهای نفتی پرداخته و اظهار نمود دولتها بواسطه تامین هزینه های کشور از محل صادرات نفت خود را در مقابل کارهای اقتصادی که انجام می دهندپاسخگو نمیدانند از طرفی مردم نیز معتقدند در مقابل درآمد کلان نفتی دیگر دولت نیاز به سایر درآمدها ندارد و در سالهای اخیر نیز دولت اقتصاد کشور را از طریق درآمدهای نفتی اداره نموده است. با توجه به مشکلات ایجاد شده در فروش نفت و عدم امکان جابجائی ارز حاصل از صادرات نفتی باعث شد مسئولان کشور به فکر چاره ای باشند، علیهذا عدم اتکاء به درآمدهای نفتی در اهداف اقتصاد مقاومتی برای سالهای آتی سیاستگذاری شده و رویکرد مدیریت اقتصادی کشور از محل درآمدهای داخلی با اولویت مالیات تعریف شده است نوع پرور افزود در سایر کشورها اقتصاد درون زا تعریف و نقش درآمدهای ملی در مدیریت کلان اقتصادی کشور تبیین شده است در این راستا نقش صادرات و واردات تعیین و برای آنها مشوق های مالیاتی تعیین می شود . در دنیا مدیریت اقتصادی را با استفاده از سیستم نظام مالیاتی دنبال می کنند. و در این راستاء از بانک اطلاعاتی و تراکنشهای بانکی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسیرهای فرار مالیاتی مسدود می شود.
مدیر کل امور مالیاتی افزود اجرای عدالت اجتماعی نیازمند ابزار است و این امر صرفا با شعار محقق نخواهد شد زمینه تحقق عدالت اجتماعی توجه به مسائل مالیاتی و استفاده از بانک اطلاعات نظام مالیاتی است. بر این اساس سازمان مالیاتی کشور در جریان سالهای اخیر تحولات ساختاری به منظور اصلاح نواقص موجود را آغاز کرده که می توان به اجرای طرح جامع مالیاتی در سطح کشور اشاره کرد . در طرح جامع مالیاتی تا حدودی اجازه استفاده از تراکنشهای بانکی جهت شفافیت نظام اقتصادی به سیستم نظام مالیات داده شد.
وی همچنین در ادامه گزارشی از میزان توزیع عوارض ارزش افزوده به شهرداری و دهیاریها که به شهرستان پارس آباد پرداخت شده است، پرداخت و افزود تمام مالیات دریافتی با توجه به موارد مندرج در قانون برنامه های چهارم،پنجم و ششم توسعه پنج ساله اقتصادی، اجتماعی صرف عمران و آبادانی استان خودمان می شود.
وی در بخشی از بیانات خویش به اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم پرداخته و به تبیین معافیت و مشوق های مالیاتی در
بخش کشاورزی، فرهنگی سرمایه گذاری عام المنفعه و در راستای تشویق به امر سرمایه گذاری و کار افرینی پرداخت.
نوع پرور منابع انسانی اداره کل را بهترین سرمایه و خدمت به مردم شریف استان و کسب رتبه برتر استانی در ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکرو بازسازی عتبات توسط کارکنان را افتخار دانسته و آن را مصداق توجه این اداره کل به آموزه های دینی دانستند. وی همچنین پاسخگوئی روزانه به عموم مراجعین را توسط معاونین و روسای ادارات از اهم وظایف اعلام نمود.
در ادامه حجه الاسلام والمسلمین رشادی امام جمعه محترم شهرستان پارس آباد از زحمات مدیر کل و کارکنان در خصوص مسائل اقتصادی کشور تقدیر و تشکر کرد وی عدم اجرائی شدن کامل دولت الکترونیک را به عنوان یک آسیب نظام اداری ایران توصیف و اظهار نمود در اکثر کشورها خرید و فروش کالا توسط اصناف و محاسبه مالیات بصورت الکترونیکی کنترل می گردد .
امام جمعه پارس آباد افزود اگر مدیریت مسائل مالیاتی بر اساس حساب و کتاب و کنترل نامحسوس باشد می توان امیداوار بود که درآمدهای مالیاتی بیش از درآمدهای نفتی باشد بگونه ای که در کشورهای توسعه یافته اداره کشورها بر مبنای اخذ درآمدهای مالیاتی است.
وی ادامه داد در کشورما اسراف زیاد است و برای پروژه ها اعمال مدیریت هزینه نمی شود نظام اسلامی نیازمند کنترل اسلامی است و با منابع محدود ، هزینه های بی حساب و کتاب و بدون داشتن نظام بازدارندگی نمی توان مدیریت عالی کرد و کشور را اداره نمود . وی در پایان ابراز امیدواری کرد با افزایش فرهنگ مالیاتی در کشور و استفاده از سیستمهای کارآمد در نظارت و کنترل درآمد، سازمان مالیاتی بتواند به نقش موثر خود در وصول درآمدها و کمک به مدیریت اقتصادی کشور بیش از پیش فعال گردد.

تاریخ خبر: 1397/10/12
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی