دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمان:
مبارزه با فرار مالیاتی، مسیر تحقق عدالت اجتماعی را هموار می سازد
چاپ مطلب

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: هدف مشترک امور مالیاتی و دادستانی، مبارزه با فرار مالیاتی است تا ضمن وصول حقوق حقه دولت، مسیر رسیدن به عدالت اجتماعی هموار شود .
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمان در دیدار با مدیرکل دفتر نظارت بر هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور و مدیرکل امور مالیاتی کرمان، نقش مالیات در عدم وابستگی به درآمدهای نفتی را بسیار مهم دانست و گفت: یکی از اصلی‌ترین راه‌های تحقق درآمدهای مالیاتی، دریافت عادلانه مالیات و اجرای صحیح قوانین مالیاتی است که حمایت دادستانی نیز می‌تواند کمک موثری برای امور مالیاتی استان باشد.
وی بر مبارزه با دلالان غیررسمی و واسطه‌گرانی که فرار مالیاتی دارند تأکید کرد و اظهار داشت: در وصول مالیات، شناسایی مودیان بزرگ مالیاتی باید مورد توجه قرار گیرد و افرادی که درآمد واقعی خود را اعلام نکرده و فعالیت اقتصادی خود را مخفی می‌کنند به عنوان فراریان و مجرمان مالیاتی طبق مقررات، مجازات می‌شوند.
سالاری، سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی را یکی از مصادیق فرار مالیاتی و جرم دانست و افزود: افرادی که از تبعات سوءاستفاده از کارت بازرگانی اطلاعی ندارند، به‌راحتی طعمه افراد سودجو قرارگرفته و با در اختیار قرار دادن کارت‌های بازرگانی خود به دلالان و واسطه گران در قبال دریافت مبلغی ناچیز، مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه مالیات گریزان دانه‌درشت در استان کم نیستند، تصریح کرد: دستگاه‌های متولی در این حوزه از برخورد با این افراد فروگذار نباشند و این را مدنظر داشته باشند که سیستم قضایی استان از این حرکت حمایت می‌کند .
وی در خصوص هرگونه همکاری از طریق سیستم قضایی و دادستانی قول مساعد داد و اظهار داشت: تدوین و اجرای مناسب قوانین خوب و موثر می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری در جلوگیری از فرار مالیاتی داشته باشد.
در ادامه، مدیرکل دفتر نظارت بر هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، ضمن تشکر از حمایت دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کرمان از امور مالیاتی استان جهت تحقق درآمدهای مالیاتی گفت: دایره شمول و مصادیق جرائم مالیاتی در قانون مالیات‌های مستقیم از گستره بی‌سابقه‌ای برخوردار است و با خاطیان بدون هیچ‌گونه خط قرمزی برخورد می‌شود.
عطایی، استان کرمان را دارای منابع مختلف در بخش‌های تولید، بازرگانی و خدمات دانست و تصریح کرد: توجه ویژه به منابع مالیاتی موجب دستیابی به درآمدهای پایدار و تحقق درآمدهای مالیاتی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بررسی تراکنش‌های مشکوک بانکی، قانونی و به منظور مقابله با تبعیض و بی‌عدالتی مالیاتی است، گفت: رصد و بررسی تراکنش‌های مشکوک بانکی، بی‌تردید لازمه یک اقتصاد شفاف است که در آن، جایی برای فراریان مالیاتی نیست.
مدیرکل دفتر نظارت بر هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه برخی افراد با سوءاستفاده از کارت های بازرگانی سایر افراد مشکلات زیادی را به وجود آورده‌اند، اظهار داشت: برخی سودجویان با اجاره کارت بازرگانی اقدام به واردات و صادرات کالا کرده‌اند اما حق و حقوق دولت را پرداخت نکرده‌اند .
عطایی افزود: رقم‌های اعلامی پیرامون فرارهای مالیاتی از طریق کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای، نشان از آن دارد که دولت باید با استفاده درست از مجوزها و ظرفیت‌های قانونی موجود، فکری اساسی در این زمینه کند و این کارت‌ها فقط برای کسانی صادر شود که شرایط دریافت کارت‌های بازرگانی را داشته باشند.
وی در پایان از دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمان خواست تا با حمایت و پشتیبانی قانونی، مأموران مالیاتی را در جهت تحقق درآمدهای مالیاتی و رهایی کشور از آسیب‌های دشمن، تحریم اقتصادی و مشکلات ناشی از آن یاری نماید.


تاریخ خبر: 1397/10/23
کلمات کلیدی: کرمان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی