رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی :
طرح جامع مالیاتی مهمترین دستاورد نظام مالیاتی است
چاپ مطلب

رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی :
طرح جامع مالیاتی مهمترین دستاورد نظام مالیاتی است رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طرح جامع مالیاتی مهمترین دستاورد نظام مالیاتی است که علیرغم مخالفت ها و موانع بسیار، به بار نشست و نظام مالیاتی را متحول ساخت.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معاونین وزیر، مدیران کل سازمان امور مالیاتی کشور و همچنین مدیران سازمان های وابسته در سالن شهید مدرس وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، گزارشی از اقدامات و دستاوردهای نظام مالیاتی در چهار سال اخیر را به حاضرین ارایه کرد.
تقوی نژاد با تقدیر و تشکر از وزرای امور اقتصادی و دارایی در طول دوران تصدی ریاست این سازمان و همچنین تشکر از سرپرست سازمان در چند ماه اخیر خاطرنشان کرد: مهمترین رویکرد نظام مالیاتی در این سالها، اعتمادسازی و تعامل با مردم بوده به گونه ای که حاصل آن، تحقق بیش از 95 درصدی درآمدهای مالیاتی در این سال ها بوده است.
وی همچنین یادآور شد: در طی چهار سال اخیر، اقدامات مهم و اساسی در راستای حمایت از تولید، اشتغال و صادرات کشور صورت گرفت و سازمان امور مالیاتی کشور تنها سازمانی است که تنقیح قوانین مالیاتی در آن صورت گرفته است.
رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی کشور عنوان داشت: در سال 97 حدود شش میلیون اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی دریافت شد که یک رکورد محسوب می شود و در حال حاضر، مردم از حدود 30 خدمت مالیاتی الکترونیکی بهره مند هستند.
تقوی نژاد همچنین اضافه کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیارد و 300 میلیون رکورد اطلاعاتی در سامانه های طرح جامع مالیاتی به ثبت رسیده که در نتیجه آن، مبادلات اقتصادی اشخاص به صورت شفاف و دقیق درآمده و این امر، به برقراری هر چه مطلوبتر عدالت مالیاتی کمک کرده است.
وی از ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم به عنوان مهمترین ظرفیت در اختیار سازمان یاد کرد و گفت: با اجرای این ماده قانونی، پایگاه اطلاعات مودیان در سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد شده و تمامی دستگاه های ذیربط، اطلاعات لازم را در اختیار این بانک اطلاعاتی قرار می دهند.
رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی کشور، پیشی گرفتن درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی را یکی از دستاوردهای مهم نظام مالیاتی در دوران تصدی پست ریاست کلی این سازمان عنوان کرد و گفت: در شرایطی که قانون مالیات های مستقیم تازه اصلاح شده بود، در کمتر از یکسال، تمامی ساز و کارهای مورد نیاز اعم از قوانین و مقررات جدید، آیین نامه ها و بخشنامه ها و بسترهای مورد نیاز را فراهم کردیم و فعالان اقتصادی از ظرفیت های جدید این قانون بهره مند شدند.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته به منظور اصلاح و تکمیل نظام مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: تدوین لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در دولت و توافق با اصناف در خصوص اجرای موثر این قانون از مواردی بود که در سال های اخیر صورت گرفت.
تقوی نژاد همچنین با اشاره به تدوین لایحه نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش عنوان داشت: این لایحه در کمیسون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده و هم اکنون مراحل نهایی تصویب را طی می نماید که با تصویب و اجرای آن، برخی از موانع و مشکلات تولید رفع خواهد شد.
رئیس کل سابق سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: در طی سال های اخیر بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان مالیات از محل شناسایی فرارهای مالیاتی مطالبه گردیده است که اطلاعات مربوط به تراکنش های بانکی در تحقق این امر، بسیار حایز اهمیت بوده است.
وی در خاتمه سخنان خود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت پرداخت مالیات و ضرورت مبارزه با فرار مالیاتی در کشور، بر حمایت همه جانبه همه ارکان نظام از طرح ها و برنامه های نظام مالیاتی تاکید کرد.

تاریخ خبر: 1398/03/18
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی