استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت تلاش همگانی برای نهادینه شدن فرهنگ پرداخت مالیات، گفت:
بخشی از امنیت و رفاه جامعه منوط به درآمدهای مالیاتی است
چاپ مطلب

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در دیدار مدیرکل، معاونان و روسای مجموعه امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با وی به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی، اظهار کرد: فرهنگ مالیاتی باید در بین مردم توسعه یابد و رسانه‌ها برای تحقق این هدف کمک کنند تا اقشار مختلف بدانند توسعه جوامع با هزینه‌های مالیاتی به ثمر می‌رسد، هر چند در سال‌های اخیر این فرهنگ تا حدود زیادی ارتقا یافته است.
وی یادآوری کرد: البته ابزارهای تشویق و ترغیب افرادی که دیرکرد مالیاتی ندارند یا از پرداخت مالیات گریزان نمی‌باشند، نیز باید در دستور کار باشد تا خوش حساب‌های مالیاتی با بدحساب‌ها تفاوت داشته باشند.
پورمحمدی، ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران حوزه مالیاتی استان و ابراز رضایت از عملکرد این حوزه، گفت: در جلسات متعدد با صاحبان مشاغل و اصناف، کمترین گلایه‌های صنعت‌گران و تولیدکنندگان از حوزه مالیاتی است و این نشان می‌دهد که روند امور در این حوزه به خوبی پیش می‌رود.
وی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات آن‌چنان که باید در جامعه ما جا نیفتاده است، افزود: تأمین امنیت اجتماعی، ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و بهبود فضای کسب‌وکار در گرو تحقق درآمدهای مالیاتی دولت است و این موضوع باید در جامعه نهادینه شود.
پورمحمدی همچنین با اشاره به پرداخت مالیات از نوع ارزش افزوده در جوامع مترقی دنیا افزود: با پرداخت این نوع مالیات در جامعه تعادل ایجاد شده و هزینه‌ها در مسیر موثر برای توسعه و آبادانی شهرها و روستاها صرف می‌شود که از فواید آن مردم بهره مند می‌شوند.
استاندار آذربایجان‌شرقی با ابراز رضایت از عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان گفت: بر اثر تلاش های خالصانه همکاران مالیاتی در سطح استان و تعامل منطقی با مودیان و هم چنین مشارکت مردم، بیش از 98 درصد درآمدهای درصد درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده آذربایجان شرقی در سال گذشته به حیطه وصول درآمد که جای قدردانی است.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه بیشترین وصول مالیاتی استان در تیر ماه میسر می‌شود، اظهار کرد: در سه ماهه اول سال جاری 83 درصد سهم مالیاتی استان محقق شده است.
غلامرضا شریفی با اشاره به این که در قانون بودجه سال 1398 مبلغ سه هزار و 200 میلیارد تومان سهم کل درآمدهای مالیاتی آذربایجان‌شرقی است، گفت: از این مبلغ 94 درصد سهم درآمدهای مالیاتی می باشد که 52 درصد آن، مالیات مستقیم و 48 درصد آن مالیات‌های غیرمستقیم از جمله مالیات بر ارزش افزوده است.
وی با بیان این که مایلات بر ارزش افزوده نوعی مالیات پیشرفته است که اکنون در 165 کشور دنیا دریافت می‌شود، افزود: این قانون یکی از مترقی ترین قوانین در کشورهای توسعه یافته است.
مدیرکل امور مالیاتی استان همچنین ادامه داد: دولت نیازمند درآمدهای غیرنفتی است که عمده ترین آن مالیات است و در اقتصاد مقاومتی، اصلی ترین پایه آن درآمدهای مالیاتی است که کشور را از وابستگی به نفت بی نیاز می کند و با ایجاد رفاه و آرامش برای مردم نتایج آن به جامعه بازمی گردد.
شریفی همچنین از پرداخت حدود 504 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده در سال 1397 به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان‌شرقی خبر داد و آن را منبع بسیار مهمی در توسعه شهری و روستایی استان دانست.

تاریخ خبر: 1398/04/17
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی دیدار با استاندار 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی