مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی در خطبه های نماز جمعه تبریز:
اختصاص 504 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان‌شرقی از محل مالیات
چاپ مطلب

مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در سال 97 حدود 504 میلیارد تومان از محل سه درصد عوارض ارزش افزوده استان به شهرداری و دهیاری تعلق گرفته، گفت: همه این مالیات‌ها سر هر ماه به حساب به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز شده و شهرداری و دهیاری نیز این درآمدها را برای آبادانی و عمران شهرها هزینه کرده‌اند.
غلامرضا شریفی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز به هفته مالیات و روز مالیات از 16 تیرماه اشاره و اظهار کرد: امیدواریم با پرداخت به موقع مالیات، ما را در تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده یاری کنید.
وی، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب مالیات را یک فریضه دانسته و پرداخت مالیات را واجب می‌دانند، افزود: البته از زمانی که رهبر معظم انقلاب درخصوص فرار مالیاتی تاکید کرده و فرموده‌اند که باید کاهش یابد بلافاصله قانون‌گذاران، قانونی وضع کرده تا به تبع آن افراد صاحب درآمد در صورت فرار از مالیات مجرم شناخته شوند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه طبق ماده 274 قانون مالیات‌های مستقیم، قانونگذار فرار مالیاتی را جرم تلقی می‌کند، گفت: مودیان مالیاتی که مالیات پرداخت می‌کنند حق دارند که بدانند این مالیات چگونه و بر چه مبنایی وصول می‌شود و قطعا اگر مودیان بدانند که این پرداخت‌های خود چه نقشی در توسعه استان دارد، به وظیفه و تکلیف قانونی خود بیشتر عمل می‌کنند.
شریفی، با اشاره به اینکه شرط برخورداری از هرگونه تسهیلات مالیاتی، ارائه الکترونیکی اظهارنامه است، افزود: اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تا پایان تیرماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.tax.gov.ir نسبت به ارسال الکترونیکی اظهارنامه عملکرد سال 1397 و پرداخت مالیات متعلقه اقدام نموده و از تسهیلات مالیاتی همچون معافیت پایه مالیاتی، مشوق‎های مالیاتی، معافیت‏ها، نرخ صفر مالیاتی و سایر موارد مقرر در قانون بهره‎مند گردند.
وی، به رشد مناسب و مطلوب تسلیم اظهانامه مالیاتی در خردادماه اشاره کرد و گفت: با توجه به پایان خردادماه و آمار به دست آمده از اظهارنامه‌های ارسالی مودیان که با رشد قابل توجهی همراه بوده است، نشان از این دارد که مودیان مالیاتی اعتقاد راسخی به توسعه کشور و استان داشته و رغبت برای پرداخت به موقع مالیات دارند.
وی، نقش آفرینی و احساس مسئولیت اجتماعی مودیان محترم مالیاتی استان برای ارتقای توان نظام مالیاتی را قابل تقدیر دانست و افزود: بنده از همین تریبون و فرصت پیش آمده، از همه فعالان سراسر استان که در فعالیت اقتصادی مشغول هستند و اظهارنامه خود را به نظام مالیاتی تسلیم کرده‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مودیان با انجام تکالیف خود و ارسال به موقع اظهارنامه، می‌توانند ما را در تحقق برنامه‌ها یاری کنند، گفت: درآمدهای مالیاتی، صرف ایجاد امنیت، بهداشت، درمان، آموزش، عمران و آبادی شهرها اختصاص یافته و هزینه می‌شود.
وی با بیان اینکه نتیجه به موقع اخذ مالیات را می‌توان در محیط زندگی خود لمس کنیم، تصریح کرد: علاوه بر واریز عوارض پرداختی مودیان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان و بخش سلامت، درصدی از مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده نیز به حساب ورزش‌های همگانی اختصاص یافته و به حساب وزارت ورزش واریز می‌شود تا به تبع آن موجب توسعه ورزش همگانی در کشور شود.
شریفی با یادآوری اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال "رونق تولید" نامگذاری شده است، افزود: نظام مالیاتی اصلی‌ترین محور توجه خود را به این امر اختصاص داده و نیروها و تمام امکانات را برای تحقق فرامین رهبری متحد کرده است و یکی از اولویت‌های سال 98 اجرای کامل طرح جامع مالیاتی است که با اجرای این طرح، فرار مالیاتی به حداقل خواهد رسید.
مدیرکل امور مالیاتی استان، با تاکید بر اینکه اگر مودیان ما را در کاهش فرار مالیاتی کمک کنند، کمک به کسانی کرده‌اند که از درآمد کمتر خود مالیات می‌دهند، گفت: مبادا افرادی با درآمد کم مالیات را پرداخت کنند ولی در عوض افرادی با درآمد بالا، عین خیالشان نباشد و فرار مالیاتی کنند که با اجرای طرح جامع مالیاتی، این میزان از فرار مالیاتی را کاهش و یا به صفر خواهیم رساند.
شریفی، به رعایت عدالت مالیاتی و شفاف‌سازی اقتصادی تاکید کرد و گفت: همیشه تاکید بر این است تا مالیات گرفته شده باید با رعایت عدالت مالیاتی همراه باشد به طوری که از درآمدهای بیشتر مالیات متناسب به خود و از درآمد‌های کمتر نیز نسبت به درآمد خودشان مالیات گرفته شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان به وجود مشوق‌های مالیاتی برای توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری در قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: افرادی که تکالیف قانونی خود را انجام دهند و اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت های قانونی ارائه نمایند، قطعا از این تسهیلات و مشوقات استفاده خواهند نمود.
مدیرکل امور مالیاتی استان از مودیان محترم خواست با توجه به وجود ترافیک در روزهای پایانی تیرماه، تسلیم اظهارنامه مالیاتی را به روزهای پایان موکول نکنند، افزود: با توجه به اینکه ارسال اظهارنامه‌ها به صورت الکترونیکی می‌باشد، از این‌رو مودیان می‌توانند از طریق اینترنت و یا باجه‌های پستی و یا از طریق دفاتر پیشخوان‌ خدمات دولت و کافی نت‌ها نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های خود اقدام کنند.
وی در پایان از وفاق، عزم و تلاش جهادی تلاشگران خدوم خانواده مالیاتی استان تشکر و قدردانی کرد و گفت: از همکاران مالیاتی خود در سراسر استان سپاسگزارم که در راستای تحقق درآمدی استان تلاش می‌کنند و امید است با سلامت و صداقت نفس دولت را در تامین درآمدهای مالیاتی که یکی از سالم‌ترین درآمدهاست، یاری کنند.

تاریخ خبر: 1398/04/22
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی خطبه های نماز جمعه مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی