ائمه جمعه خراسان جنوبی: 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنک سازی مالیاتی
چاپ مطلب

ائمه جمعه 16 تیرماه روز مالیات
برخی از ائمه محترم جمعه خراسان جنوبی به مناسبت 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی در خطبه های نماز جمعه به سخنرانی پرداختند. در بیانات ایشان آمده است:
حجت الاسلام و المسلمین حسن استاد امام جمعه محترم ارسک:
یکشنبه 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی است. مالیات یکی از راههایی است که کشور ما می تواند بسیاری از نیازهای عمران و آبادانی را فراهم کند و ما این روز را به تمامی کسانی که در این عرصه کار و تلاش می کنند تبریک می گوییم.
مولوی عبداللهی امام جمعه محترم اهل سنت اسدیه:
مودیان محترم مالیاتی جهت برخورداری از معافیتهای قانونی مطابق با اطلاعیه های اعلامی از سوی ادارات امور مالیاتی در تاریخ مقرر نسبت به ارسال اظهارنامه خود اقدام نمایند. پرداخت مالیات موجب توسعه و آبادانی شهرها و روستاها به ویژه در مناطق محروم می شود، لذا فعالان اقتصادی که مشمول مالیات هستند، بایستی در این امر خداپسندانه شرکت نموده و دین خود را ادا نمایند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی عبدالهی امام جمعه محترم اسفدن:
یکشنبه 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی است. مالیات نقش بسیار مهمی در سیاست گذاری های اقتصادی و تأمین مالی دولت و توسعه همه جانبه کشور دارد. لذا در فرصت مقتضی نباید از ارائه اظهارنامه های مالیاتی غفلت بشود تا کمکی بشود برای ساخت و ساز و توسعه کشور ما.
حجت الاسلام و المسلمین محمد شاکری امام جمعه محترم اسلامیه:
ایام ایامی است که معمولا مردم محصولاتی که زکات به آن تعلق می گیرد را جمع آوری کرده اند. زکات در دین مبین اسلام یک فریضه مهم و جدی بوده و در کنار نماز مورد سفارش قرار گرفته است. برخی زکات، خمس و مالیات را با یک نگاه به آن می نگرند. 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیات است. برخی می گویند اگر از ما عوارض و مالیات می گیرند دیگر خمس و زکات برای چه؟ هر کدام جایگاه مصرف خاص خود را دارد. مالیات یک دستور اجتماعی است و ربطی به اسلام و غیر اسلام ندارد. در بسیاری از کشورها مالیات گرفته می شود و به خصوصیات دینی و مذهبی مردم کار ندارند. اگر مالیات و عوارض به موقع، عادلانه، همه گیر پرداخت شود خیلی از مشکلات اجتماعی ما برطرف می گردد.
حجت الاسلام و المسلمین خزائی امام جمعه محترم درمیان:
حضرت علی(ع) در نهج البلاغه به صورت ویژه به رفتار کارگزاران حکومتی با مردم و تشریح فرهنگ مالیاتی پرداخته و فرموده اند: کارگزاران باید مالیات به حق وضع فرمایند و همچنین مردم نیز باید در خصوص پرداخت مالیات به حق همت نمایند. همچنین برابر فرمایشات رهبر عظیم الشأن حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) یکی از وظایف حکومت اسلامی وضع مالیات است; مالیات یک تکلیف است و ادای مالیات حقیقتا یک فریضه دینی است و به چشم یک واجب باید به آن نگاه کرد و مردم شریف بایستی در نظر داشته باشند که مالیات غیر از خمس می باشد. بخشی از زمینه های ایجاد امنیت در کشور و ساختن و آبادانی شهرها از طریق پرداخت مالیات است و اگر مالیات دقیق و حساب شده باشد، دشمن با تحریم های ظالمانه خود هیچ غلطی نمی تواند بکند. ضمنا اکثر مشکلات مالیاتی فعالان محترم اقتصادی خصوصا مشاغل خرد شهرستان با تسلیم اظهارنامه مالیاتی در زمان مقرر حل می گردد، لذا در این خصوص همشهریان و کسبه محترم کوتاهی نفرمایند.
حجت الاسلام و المسلمین احمد نجمی پور امام جمعه محترم سرایان:
16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی است. درخواست شده است که فعالان اقتصادی ارائه اظهارنامه مالیاتی خود را به روزهای پایانی موکول نکنند تا خدای نکرده برای کسی مشکلی بوجود نیاید.
خواهشی که ما از کارکنان ادارات امور مالیاتی داریم این است که شما یک مروری بر نهج البلاغه داشته باشید که حضرت علی (ع) چگونه با اعمال و اجرای درست قوانین خصوصا مالیات، توازن را در جامعه ایجاد کردند. یعنی از کسانی که وضع آنها خوب بوده است مالیات گرفته شده و به کسانی که ضعیف بودند، پرداخت می شد. لذا باید کسانی که وضع آنها خوب است مالیات بدهند و برای کمک به کسانی که وضعیت اقتصادی نامناسبی دارند تلاش شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه محترم فردوس:
16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مایاتی است. مالیات و پرداخت مالیات برای خدمت به خود شهروندان است. لذا هرچه بیشتر کمک بکنیم خدمات بیشتری به مردم در جامعه ارائه خواهد شد.
با پرداخت مالیات زمینه خدمات فراوانی در جهت توسعه شهری و روستایی فراهم می شود که آمار مبالغ پرداختی به شهرداری ها، دهیاری ها و مناطق عشایری استان در سال جاری ارائه شده است.
برابر اعلام ادارات امور مالیاتی این فرصت های ارائه اظهارنامه جهت برخورداری فعالان اقتصادی از معافیتها و مشوقهای مالیاتی نیز هست. لذا مودیان مالیات هرچه زودتر نسبت به ارسال اظهارنامه مالیاتی خود اقدام نمایند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه محترم طبس:
یکشنبه 16 تیرماه روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی است. از عزیزان در ادارات امور مالیاتی و خدمات آنها تشکر می کنیم. سال گذشته وضعیت اقتصادی مردم خوب نبود و لذا مراعات حال مردم بشود. یک وظیفه را ما مردم داریم که بایستی در صورت مشمول بودن در ارائه اظهارنامه های مالیاتی و پرداخت مالیات مشارکت نماییم. از دستورات امیرالمومنین حضرت علی (ع) درخصوص مالیات به مالک اشتر است که در نامه 53 نهج البلاغه آمده است.
برای اداره و تکامل و ترقی جامعه از طریق حقوق کارمندان، درآمد کسبه، کارخانجات و سرمایه داران مالیات اخذ می شود، ولی تا جایی که می شود باید مالیات درست تشخیص شده و عادلانه گرفته شود و مراعات مشاغل و کسب و کارها بشود. خوداظهاری و انجام به موقع تکالیف مالیاتی تسهیلات و مشوقهایی برای فعالان اقتصادی دارد، لذا سعی شود با ایجاد فضای تعامل بین مودیان و ادارات امور مالیاتی مسائل و مشکلات حل شود.

تاریخ خبر: 1398/04/24
کلمات کلیدی: 16 تیرماه روز مالیات ائمه جمعه آغاز هفته فرهنگ سازی مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی