نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان :
مردم باید پرداخت مالیات را وظیفه شرعی و قانونی خود بدانند
چاپ مطلب

امام جمعه سمنان
در دیدار مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان بر ضرورت فرهنگسازی مالیاتی و آگاه سازی مردم در امر پرداخت مالیات تاکید شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ، نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( مد ظله العالی ) مبنی بر پرداخت مالیات به عنوان یک فریضه بیان نمود ، پرداخت مالیات یک فریضه دینی است و مردم باید مالیات دادن را مانند روزه گرفتن و نماز خواندن و پرداخت خمس وزکات وظیفه شرعی وقانونی خودشان بدانند .
امام جمعه سمنان تصریح کرد : اولا مأموران مالیاتی وظیفه دارند ضمن برقراری عدالت مالیاتی مبالغ تعیین شده مالیات را از مردم اخذ نمایند ودر ثانی مردم باید بدانند که درآمدهای مالیاتی در کجا هزینه می گردد واینگونه می توان اعتماد مردم را جلب نمود و مردم با میل رقبت بیشتر به در امر پرداخت مالیات مشارکت خواهند نمود.
وی درادامه اظهار داشت: خداوند متعال به پیامبر اکرم می فرماید : زکات را از مردم بگیر و وظیفه شما کارکنان امور مالیاتی نیز گرفتن مالیات از مردم است و این وظیفه دولت است که آن را صرف عمران و آبادانی کشور نماید .
ایشان درادامه با اشاره به تحریمهای ظالمانه دشمن خاطر نشان کرد: مردم در فشار اقتصادی هستند باید بامردم تعامل و همکاری نمود ، اگر پرداخت مالیات از سوی مردم با نارضایتی همراه باشد خدمتی به نظام ودولت نشده است و به زیان می باشد .
حضرت آیت الله شاهچراغی با اشاره به فرار مالیاتی بیان نمودند عده ای به طرق مختلف سعی در فرار مالیاتی دارند و از هر راهی جهت رسیدن به اهداف خود تلاش می نمایند ، فرار مالیاتی جرم است و باید از طریق همدلی و همراهی دستگاههای اجرایی و نظارتی از فرار مالیاتی جلوگیری نمود
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد : پرداخت مالیات واجب و یک فریضه است و دولت هم باید مالیات مطالبه شده را به درستی و بجا هزینه نمایند .
در ابتدای این دیدار عباس بی نیاز مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن تبریک به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی به ارائه گزارشی در خصوص ارائه اظهارنامه در سالجاری و همچنین مشارکت خوب مودیان مالیاتی در تسلیم اظهارنامه های مالیاتی پرداخت و بیان نمود : در سال گذشته 284 میلیارد تومان سهم استان سمنان در بخش مالیاتهای مستقیم و 230 میلیارد تومان در بخش ارزش افزوده بود که از از این میزان در بخش مالیاتهای مستقیم 248 میلیارد تومان یعنی تحقق 87 درصدی قانون بودجه و 10 درصد رشد نسبت به سال گذشته و در بخش ارزش افزوده با 245 میلیارد تومان وصول مالیات شاهد تحقق 106 درصدی و 10 درصد رشد نسبت به سال و در مجموع با 494 میلیارد تومان وصول مالیات شاهد تحقق 96 درصدی ارقام بودجه مندرج در سال 1397 بوده ایم .
بی نیاز ضمن تاکید بر همکاری اداره کل امور مالیاتی استان با فعالان اقتصادی افزود : رویکرد اداره کل امور مالیاتی استان سمنان همواره همکاری و هماهنگی با فعالان اقتصادی و تولید کنندگان می باشد و امور مالیاتی استان اصل را بر برائت گذاشته و به دنبال توافق با مودیان مالیاتی است و چنانچه اسناد و مدارک مثبته بدست آید که با ابراز مودیان و اظهارنامه مغایرت داشته باشد مالیات این بخش از درآمد کتمان شده با جریمه مطالبه خواهد شد .
بی‌نیاز از همراهی و مساعدت این اداره کل با مودیان و فعالان تولید و کسبه خبر داد و گفت: امور مالیاتی استان اصل را بر برائت گذاشته و به دنبال توافق با مودیان مالیاتی است و 11258 فقره اظهارنامه به نسبت سال گذشته 11958 فقره تسلیم اظهارنامه حدود 6 درصد از دامنه عدم توافق با امور مالیاتی کسر گردید و 17193 نفر از تبصره 100 ق م م استفاده نموده اند که نسبت به سال گذشته مشارکت صاحبا محترم مشاغل در تسلیم اظهارنامه عملکرد 97 ، 15 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است .
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان همچنین از افزایش 8 درصدی عوارض ارزش افزوده پرداخت شده و تعداد اظهارنامه دریافتی فصل بهار در تیرماه سالجاری در بخش ارزش‌افزوده خبر داد و گفت: در سال 1397 ، مودیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده حدودا 130 میلیارد تومان از مالیات ارزش‌افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بر اساس ضریب جمعیتی واریز شده است .
بی نیاز تصریح کرد : با توجه به شرایط اقتصادی اتکای بودجه جاری کشور به درآمدهای مالیاتی افزایش یافته و مردم عزی ایران اسلامی در این شرایط حساس این واقعیت مهم را درک نموده و همکاری و تعامل خوبی را با این اداره کل داشته اند و این نشان از درک بالای مردم عزیز می باشد .
بی‌نیاز از آمادگی این اداره کل برای همکاری با مودیان محترم مالیاتی خبر داد و افزود: امور مالیاتی نهایت مساعدت و همکاری را با مودیان استان خواهد نمود تا قانون با توجه به شرایط فعلی ( جنگ اقتصادی ) و با شیب ملایم در کمال پاکدستی و صداقت به حیطه اجراء در آید .

تاریخ خبر: 1398/04/26
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی امام جمعه سمنان 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی