حجت الاسلام و المسلمین آرامی امام جمعه گرمسار :
پرداخت مالیات در نظام مقدس جمهوری اسلامی عبادت است
چاپ مطلب

گرمسار
حجت الاسلام والمسلمین آرامی در ملاقات با مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان به مناسبت هفته فرهنگ مالیات اعلام کرد : پرداخت مالیات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عبادت است واینطور نیست که تنها پرداخت زکات وخمس عبادت باشد پرداخت مالیات در برخی جوامع نظیر عربستان صرف جنگ با یمن ودر آمریکا صرف جنگ با افغانستان می شود ولی در کشور ما صرف عمران وآبادانی مملکت می گردد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل ، امام جمعه شهرستان گرمسار ، حجت الاسلام والمسلمین آرامی رویکرد تعامل اداره کل با مودیان را بسیار مطلوب دانست وادامه داد: مدارا با مردم توسط اهل بیت توصیه شده است ودر هرزمانی مدارا با مردم مطلوب است است بویژه در شرایط اقتصادی فعلی که زندگی مردم دشوار وبه نوعی رکود اقتصادی در جامعه حاکم شده است .
امام جمعه دائم شهرستان گرمسار در ادامه خاطر نشان کرد: رویکرد مدارا خود موجب می شود تا افراد در پرداخت مالیات مشارکت کنند واین مشارکت نوعی فرهنگسازی است ، مالیات در جامعه به فرهنگسازی نیاز دارد و فرهنگسازی به زمان نیاز دارد .
حجت السلام والمسلمین آرامی در ادامه افزود : مردم انتظار دارند در وصول مالیات عدالت مالیاتی رعایت شود وهرنوع بی عدالتی موجب نارضایتی مردم خواهد شد وخوشبختانه در شهرستان در زمینه اخذ مالیات بی عدالتی گزارش نشده است ودر عین عملکرد مطلوب پرسنل محترم باید نظارت دقیق برفعالیتها صورت بگیرد وعلیرغم اطمینان کامل باید فعالیتها رصد شود .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در دیدار با امام جمعه گرمسار به مناسبت هفته فرهنگ مالیات بیان کرد : در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بر وصول عادلانه مالیات در جامعه و جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی تأکید و باید هزینه ها ی کشور از طریق مالیات تأمین شود .
عباس بی نیاز ادامه داد : یکی از دلایل موفقیت کشورهای توسعه یافته این است که مردم بخشی ازدرآمدها را به عنوان مالیات پرداخت می کنند وبا رضایتمندی زندگی می کنند .
ایشان در ادامه مطرح کرد : مردم باید اثرات پرداخت مالیات در جامعه را ببینند واگر پروژه ای افتتاح می شود حتما به مردم اطلاع رسانی گردد که منابع آن از طریق مالیات تأمین شده است .
وی در ادامه یادآور شد : سال گذشته حدود 130 میلیارد تومان به حساب شهرداری ها ودهیاری های سراسر استان به نسبت ضریب جمعیت توزیع شده است و نسبت به سال پیشین خود رشد 18 درصدی را نشان می دهد و در این پرداختی ها 70 درصد سهم شهرداری ها و30 درصد سهم دهیاری های استان بوده است .
وی با اشاره به میزان تحقق درآمدهای مالیاتی در سال گذشته اذعان داشت : سال گذشته 96 درصد از درآمدهای قانون بودجه محقق شد که نسبت به مشابه سال گذشته خود رشد 10 درصدی را نشان می دهد وسهمیه وصولی در سالجاری نسبت به سال گذشته 39 درصد افزایش یافته است واین امر می طلبد که مردم اهمیت پرداخت مالیات را درک کرده ومطمئن باشند آنچه پرداخت می کنند جهت عمران وآبادانی شهر خودشان هزینه می شود .
بی نیاز ادامه داد: مجموعه اداره کل امور مالیاتی استان سمنان تلاش می کند تا به شکلی صحیح وبا برنامه به اهداف خود دست پیدا کند اما این امر نباید به قیمت ضربه به واحدهای تولیدی وکسبی در استان صورت بگیرد وبه هیچ وجه هدف ما تعطیلی واحدهای شغلی نیست وتعامل را سرلوحه فعالیتها قرار خواهیم داد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در ادامه افزود : مردم نیز باید به این تعامل احترام بگذارند ودر مقابل از مزایای بخشودگی ، تقسیط وامکاناتی از ای دست در پرداخت مالیات بهره مند گردند .
ایشان به رشد 5 درصدی آمار تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل در خردادماه سالجاری اشاره وخاطر نشان کرد : 60 درصد از تعداد 30125 اظهارنامه تسلیمی در توافق تبصره ماده 100 ق.م.م مشارکت نمودند وپرونده این 60 درصد بدون رسیدگی قطعی خواهد شد مگر آنکه اسناد ومدارکی یافت شود که خلاف آن به اثبات برسد و دراین صورت مالیات مابه التفاوت آن از مودی اخذ خواهد شد .
وی در ادامه اذعان داشت : مردم به این نتیجه رسیدند که اگر با ادارات امور مالیاتی تعامل داشته باشند نتایج بهتری خواهند گرفت ، بحمدالله فعالان اقتصادی سراسر استان از فرهنگ مالیاتی بالایی برخوردارند و خوشبختانه مشارکت در توافق تبصره ماده 100 ق.م .م رشد 15 درصدی را نشان می دهد .
بی نیاز در ادامه خاطر نشان کرد : اداره کل امور مالیاتی استان سمنان از سالم ترین نیروها در نظام مالیاتی برخوردار است و استاندار محترم از سلامت نظام اداری وپرسنل در سطح استان رضایت داشته و همواره روسای محترم امور مکلفند ضمن رعایت سلامت تا مشکلات مردم را حل کنند واگر به هر دلیلی مشکلات حل نشد مدیر کل امور مالیاتی استان حاضر به پاسخگوئی است وبدین تریب با حل مشکلات مودیان ، حقوق حقه دولت تأمین خواهد شد.

تاریخ خبر: 1398/04/26
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی امام جمعه گرمسار 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی