دکتر احمد همتی نماینده مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی :
سلامت و قانونمداری شاخصه اصلی کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان
چاپ مطلب

بازدید
به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی دکتر احمد همتی نماینده مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی دکتر دانایی فرماندار مرکز استان ، مهندس همتی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان و هیئت همراهضمن حضور در اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ، از بخشهای مختلف این اداره کل بازدید کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ، دکتر همتی برنامه ریزی و طراحی در کشور را مرهون ثبات و آرامش در کشور خواند و افزود : در عرصه اقتصادی و مالیاتی تبعا یک بستری لازم است که این بستر پایه های اقتصادی ، مالیاتی و حتی فرهنگی و اجتماعی بر آن نهاده شده است که این بسترها مسائل بسیار مهم و جدی هستند که باید بیشتر به آن پرداخته شود .
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد ، در شرایط کنونی کشور و جنگ اقتصادی تبعا با راندمان و بهره وری کاری پایین مواجه هستیم که باید کارهایی در کشور انجام شود که به یک ثبات و آرامش پایدار برسیم و کسانی که مخل این آرامش و ثبات هستند باید شناسایی و برخورد جدی با آنها صورت گیرد .
دکتر همتی تصریح کرد : کسانی در کشور وجود دارند که نه به قانون تمکین می کنند و نه به اهمیت جایگاه نظام و حاکمیت در جامعه توجه می کنند که این نوع افراد کشور را دچار چالش و مشکل خواهند نمود .
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرار مالیاتی گفت : در برخورد با فرار مالیاتی هیچ گونه استثنایی نباید وجود داشته باشد و با همه فرارهای مالیاتی باید برخورد جدی صورت گیرد .
دکتر احمد همتی بهترین راه برای حل مشکلات کشور را اجرای صحیح قانون خواند و افزود : در کشور باید قانون سالاری حکم فرما گردد و کلیه کارها بر اساس قانون و ارائه مستندات قانونی صورت پذیرد و فرهنگ قانون سالاری در کشور نهادینه گردد .
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در پایان با تقدیر و تشکر از شفافیت و سلامت موجود در اداره کل امور مالیاتی استان گفت : از سلامت و قانونمداری کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان تقدیر و تشکر می نمایم ، گاها مشکلاتی در تفسیر قانون بوجود می آید که با مدیریت خوب آقای بی نیاز مدیر کل محترم استان این امر مرتفع گردیده است .
در ابتدای این جلسه عباس بی نیاز مدیر کل امور مالیاتی استان ضمن خیرمقدم ، تعامل و همدلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی را یکی از نکات بارز ایشان برشمرد و خواستار استمرار حضور مسئولین در این اداره کل شد .
بی نیاز در پاسخ به سوال فرماندار مرکز استان که در سال گذشته چه میزان سهمیه مندرج در قانون بودجه وصول شده و چه میزان رشد داشته ایم بیان نمود : سهمیه مندرج در بودجه ( سال 1397 ) 284 میلیارد تومان سهم استان سمنان در بخش مالیاتهای مستقیم و 230 میلیارد تومان در بخش ارزش افزوده بود که از از این میزان ، در بخش مالیاتهای مستقیم مبلغ 248 میلیارد تومان یعنی تحقق 87 درصدی قانون بودجه با 10 درصد رشد نسبت به سال گذشته و در بخش ارزش افزوده با 245 میلیارد تومان وصول مالیات و تحقق 106 درصدی با 10 درصد رشد و در مجموع با 495 میلیارد تومان وصول مالیات ، شاهد تحقق 96 درصدی ارقام مندرج در قانون بودجه و رشد 10 درصدی در سال گذشته بوده ایم .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به نامگذاری سال 1398 به نام (( رونق تولید )) بر حمایت این اداره کل از واحدهای تولیدی در چارچوب قوانین و مقررات و همچنین عدم تعطیلی آنها بخاطر بدهی مالیاتی بیان نمود : فعالان محترم اقتصادی باید با اداره کل در تعیین تکلیف بدهی مالیاتی همکاری نمایند تا بتوانیم حقوق دولت را وصول نموده و توسل به اقدامات اجرایی نشویم .
بی نیاز تصریح کرد : رویکرد اداره کل امور مالیاتی استان همواره همکاری و تعامل با فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی بر اساس قوانین و مقررات بوده و امور مالیاتی استان اصل را بر برائت گذاشته و به دنبال توافق با مودیان مالیاتی است و چنانچه اسناد و مدارک مثبته بدست آید که با ابراز مودیان و اظهارنامه مغایرت داشته باشد مالیات این بخش از درآمد کتمان شده را با جریمه مطالبه خواهد شد .
بی‌نیاز از همراهی و مساعدت این اداره کل با مودیان و فعالان تولید و کسبه خبر داد و گفت: امور مالیاتی استان اصل را بر برائت گذاشته و به دنبال توافق با مودیان مالیاتی است و در خرداد ماه سالجاری تعداد 30021 فقره اظهارنامه از صاحبان محترم مشاغل دریافت شد که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد 5% رشد داشته است ، صاحبان محترم مشاغل در سالجاری نسبت به سال گذشته ، 15 درصد رشد در طرح توافق تبصره ماده 100 ق.م.م مشارکت نموده اند و حدودا 17393 فقره اظهارنامه ( به میزان 60% از کل اظهارنامه دریافتی ) در توافق مشاکت و پرونده آنها بدون حسابرسی به قطعیت خواهد رسید .
مدیر کل امور مالیاتی استان ادامه داد : در تیرماه سالجاری تعداد 4316 فقره اظهارنامه ارزش افزوده بهار 98 دریافت شد که نسبت به فصل بهار سال 97 از نظر تعداد 8 % رشد داشته است .
بی نیاز تصریح کرد : در تیرماه سالجاری تعداد 4325 فقره اظهارنامه اشخاص حقوقی دریافت شد که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد 2% رشد داشته است .
در ادامه این جلسه دکتر صیادجو فعال محترم اقتصادی و با سابقه 40 سال ریاست اتاق اصناف استان سمنان به مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش سهم مالیات بر مشاغل از کل وصولی اشاره نمود و افزود : این سهم برای سال 97 و همچنین برای سال 98 در قانون بودجه با توجه به رکود حاصل از افزایش قیمتها و فروش کم بسیار زیاد است و فشار زیادی متوجه متوجه اصناف خواهد شد .
صیادجو ادامه داد : از سال 1392 تمامی شاخصهای اقتصادی در بخش اصناف منفی بوده که از سال 92 تاکنون حدود 40 الی 45 درصد افزایش مالیات را شاهد بودیم که این امر بدان معناست که اصناف 40 درصد دیگر تضعیف شده اند .
رئیس اتحادیه لوازم خانگی لازمه پویایی و چرخش اقتصادی را وصول مالیات عنوان کرد و ادامه داد: حلقه مفقوده در امر وصول مالیات فرارهای مالیاتی می باشد که بحمدالله در سالهای اخیر برخوردهای خوبی از طریق سازمان امور مالیاتی و سایر دستگاههای نظارتی با این افراد شده است .
این فعال اقتصادی سلامت اداری کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان را مهمترین و بارزترین شاخصه مدیریت و پرسنل این اداره کل عنوان کرد و گفت : به عنوان یک فعال سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی در چند سال شاهد هیچ گونه تخلفی از سوی کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان نبوده ایم و پرسنل این اداره کل از سالمترین کارکنان دستگاههای اجرایی در سطح استان و حتی کشور می باشند .
صیادجو ادامه داد : خوشبختانه در سالهای اخیر مودی سالاری جایگزین ممیز سالاری شده و این امر کاملا در بین کارکنان امور مالیاتی استان مشهود می باشد که امیدوارم این دو صفت و خصیصه خوب روز به روز تقویت شود .
رئیس اتحادیه لوازم خانگی سمنان رصد حسابهای بانکی را مصداق بارز شفافیت مالیاتی عنوان کرد و گفت : سرکشی و رصد حسابهاب بانکی باعث جلوگیری از فرار مالیاتی خواهد شد و امیدوارم این امر به زودی به تصویب مجلس رسیده و اجرایی گردد .

تاریخ خبر: 1398/05/07
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی بازدید نماینده مردم سمنان  

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی