اعلام شرایط ویژه بخشودگی جرایم مالیات‌های مستقیم و ارزش‌افزوده
چاپ مطلب

شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع برخی مواد قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده ابلاغ گردید.
غلامرضا شریفی، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: با عنایت به دستورالعمل رئیس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور و با توجه به اینکه سال 98 از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری گردیده است، سازمان امور مالیاتی در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی و همچنین حمایت از فعالان اقتصادی و رعایت تکریم ارباب رجوع در خصوص بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده 169مکرر و مواد 169،190،193،197،199 قانون مالیات‌های مستقیم و مواد 22 و 23 قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مودیان اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی غیر دولتی تسهیلاتی فراهم نموده است.
وی افزود: این مودیان در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی خود (اعم از اصل بدهی و جرائم غیر قابل بخشش) تا پایان سال جاری در اجرای ماده 191 قانون مالیات‌های مستقیم به عنوان مودی خوش حساب تلقی شده و جرایم قابل بخشش ایشان مورد بخشودگی قرار گیرد.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، با تشریح مزایای پرداخت بدهی جرائم، گفت: مودیان در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده تا تاریخ 30/7/98 از بخشودگی صد درصدی جرایم مالیاتی قابل بخشش برخوردار خواهند شد.
شریفی، اظهار داشت: پرداخت مانده بدهی قطعی شده از اول آذر ماه تا پایان سال جاری برای واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط به ازای هر ماه معادل 2% و سایر مودیان معادل 4% از بخشودگی موضوع بند(2) فوق کسر می‌گردد و مودیان محترم می توانند برای بخشودگی جرائم در اجرای این بخشنامه درخواست بخشودگی جرائم خود را به ادارات امور مالیاتی تسلیم نمایند تا از تسهیلات بهره مند گردند.
وی، خاطر نشان کرد: مودیان محترم مالیاتی می‌توانند برای هر یک از سنوات خود با پرداخت بدهی مالیاتی آن سال از مفاد این بخشنامه بهره مند گردند و استفاده از مفاد این بخشنامه برای بخشودگی جرائم عملکرد دوره های 95، 96 و 97 منوط به ارسال فهرست معاملات هریک از سال‌های مذکور تا تاریخ30/7/98 می‌باشد.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به الزام پزشکان برای نصب سامانه فروشگاهی و کارتخوان در مطب اشاره کرد و گفت: به موجب بند (ی) تبصره (6) قانون بودجه سال 1398 و تبصره (2) ماده (169) قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین‌نامه تبصره (2) ماده (169) قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه فروشگاهی از ابتدای سال 1398 اقدام نمایند.
شریفی، افزود: بر این اساس کلیه صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلفند حداکثر تا تاریخ 23 مرداده ماه 1398 برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی www.tax.gov.ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود نموده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام نمایند.
وی، در پایان اظهار داشت: مودیان محترم هنگام مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور وارد سامانه ثبت نام الکترونیک طرح جامع مالیاتی (کد اقتصادی) گردیده و در قسمت سایر خدمات با انتخاب گزینه «ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی» می‌توانند مشخصات پایانه فروشگاهی خود را ثبت نمایند و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا به منظور رفع ابهام با سامانه پاسخگویی سازمان امور مالیاتی کشور به شماره 1526 تماس حاصل نمایند.

تاریخ خبر: 1398/05/14
کلمات کلیدی: بخشودگی جرایم غلامرضا شریفی پایانه فروشگاهی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی