جلسه هماهنگی نحوه ثبت نام نظام سامانه فروش صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل برگزار گردید
چاپ مطلب

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل روز چهار شنبه مورخ 1398/05/16 در راستای بند "ی" تبصره (6) قانون بودجه سال 1398 کشور، اطلاعیه دعوت از فعالین حوزه درمانی به منظور نصب و بکارگیری پایانه فروشگاهی در چارچوب آیین نامه تبصره (2) ماده 169 قانون مالیات های مستقیم مشترکا توسط سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان نظام پزشکی کشور و سازمان نظام دامپزشکی جلسه مشترکی به همین منظور در اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل تشکیل گردید.
ابتدای جلسه نوع پرور مدیر اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل ضمن قدردانی و تشکر از حاضرین در جلسه گفت: سیستم مالیاتی به سوی تحول در حرکت است حاکمیت وظیفه دارد امنیت در آموزش، بهداشت و درمان، کسب و کار، خدمات، تولید، توزیع، صادرات و انجام کارهای عمرانی و رفع محرومیت را تامین کند و تامین این خدمات نیازمند هزینه است و جهت تامین این هزینه دولت بایستی درآمد داشته باشد که این درآمد یا از طریق نفت و یا از طریق مالیات باید تامین شود ولی با توجه به نظام سلطه در جهان و تحریم های گوناگون کشور با جلوگیری از جابجایی ارز و فروش نفت مانع از رسیدن دولت به هدف خود شده است. پس درآمد اصلی دولت باید از منبع مالیات باشد بنابراین با پرداخت مالیات بموقع و جلوگیری از فرار مالیاتی بایستی ضمن تامین درآمد دولت در مقابل تهدیدات نیز ایستادگی نماییم.
نوع پرور افزود: یکی از راههای نجات کشور ثبت و ضبط وقایع مالی است که اگر این مهم اتفاق بیافتد می توان از عدالت اجتماعی، کرامت و عزت انسانی دفاع نمود. و فضای مودت ایجاد کرده کسب و کار را برای همگان بوجود آورد.
مدیر کل امور مالیاتی گفت: کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر میشود، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره (2) ماده (169) قانون مالیاتهای مستقیم نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه فروش از ابتدای سال 1398 اقدام نمایند ."
کلیه صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلفند حداکثر تا تاریخ 23/05/1398 برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروش ( کارتخوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی www.tax.gov. ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات پایانه فروش خود نموده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره برداری از آن اقدام نمایند .
وی افزود: با نصب این دستگاهها سیستم به سوی شفاف سازی حرکت کرده درآمدها شفاف خواهد شد و اخذ مالیات از آن منبع امکان پذیر بوده از فرار مالیاتی جلوگیری کرده از این طریق عدالت اجتماعی برقرار خواهد شد.

این مقام مالیاتی مهمترین عنصر در تصمیم گیری را اطلاعات دانسته گفت: تا اطلاعات کافی در اختیار نداشته باشیم مسیر حرکت پول و کالا ها و خدمات مشخص نشده عدالت مالیاتی رعایت نمی شود.
در پایان این جلسه دکتر ستوده نماینده سازمان نظام پزشکی و سایر اعضاء جلسه ضمن درخواست تمدید مهلت تعیین شده برای استفاده از سامانه سوالاتی از قبیل چگونگی نحوه استفاده از کارت خوانها و دریافت شناسه و حافظه الکترونیکی و ... مطرح کردند که نوع پرور ضمن پاسخگویی به این سوالات قول مساعد داد تا درخواست و سوالات مطرح شده را به سازمان امور مالیاتی نیز انعکاس دهد.


تاریخ خبر: 1398/05/23
کلمات کلیدی: پزشکان پایانه فروش 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی