افتتاح یکی از بوستان‌های شهر ایلام به نام مالیات
چاپ مطلب

در راستای ارتقای فرهنگ مالیاتی و تبیین نحوه مصرف درآمدهای مالیاتی، بوستان مالیات با حضور مدیران استانی شهر ایلام افتتاح شد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام در مراسم افتتاح این بوستان ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری و شورای شهر ایلام جهت نام‌گذاری بوستان مالیات، به تأمین بخشی از اعتبارات عمرانی شهرداری از محل عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 97 از این محل بیش از 14 میلیارد تومان و در سال جاری نیز بیش از 3 میلیارد تومان به شهرداری ایلام پرداخت‌شده است.
وی همچنین رقم پرداختی از محل عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌های استان در سال 97 را 31 میلیارد و 860 میلیون تومان و در سال جاری 7 میلیارد و 443 میلیون تومان اعلام کرد.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با یادآوری اینکه با همکاری و مشارکت مردم، درآمدهای مالیاتی استان در سال 1397 محقق شده، به تشریح موضوع توزیع عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، روستاهای فاقد دهیاری، آموزش‌وپرورش و ورزش جوانان و تأثیر آن در توسعه زیرساخت‌های عمرانی و اقتصادی استان پرداخت.
صادقیان، شهردار ایلام نیز با اشاره به رضایت نسبی مردم از شهرداری، بخشی از آن را حاصل حمایت، تعامل و همکاری اداره کل امور مالیاتی در تأمین درصد قابل‌توجهی از اعتبارات مالی پروژه‌ها ارزیابی کرد.
وی با اشاره به نام‌گذاری و افتتاح بوستان مالیات، از همکاری شورای شهر دراین‌باره تقدیر کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این اقدام از دو جنبه منشأ خیر شد چراکه هم باعث افزایش سرانه فضای سبز شهر ایلام با عرصه 16 هزار مربع (یک‌دهم سرانه فضای سبز ایجادشده در یک سال اخیر) شد و هم اینکه این نقطه محل تردد حدود پنج میلیون زائر عتبات عالیات در طول سال است.
در ادامه، نعمتی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام تأکید کرد: فرهنگ مالیاتی بایستی بحث هرروز، مداوم و در طول سال همه ما باشد و همه مردم در سطح خانواده‌ها، رسانه‌های ارتباط‌جمعی، دانش آموزان و دانشجویان و... سازمان مالیاتی را در این زمینه کمک نمایند.
معاون استاندار ایلام، مالیات را یکی از منابع مهم درآمدی کشور دانست که تأثیرات چشمگیر و بسزایی در رشد اقتصادی، بهبود فضای کسب‌وکار، برقراری امنیت، توسعه بهداشت و آموزش‌وپرورش و... دارد.
نعمتی در ادامه افزود: مالیات یکی از بخش‌های سیاست اقتصاد مقاومتی است که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرارگرفته و در نقشه راه نظام اقتصادی کشور در موضوع اصلاح درآمدها بر مالیات تأکید زیادی شده است.
وی مالیات را منبع مطمئنی برای توسعه زیرساخت‌ها و موثر در رشد اقتصادی عنوان کرد و با اشاره به تحقق درآمدهای مالیاتی استان ایلام در سال گذشته از تلاش‌های صورت گرفته دراین‌باره تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است بوستان مالیات شهر ایلام به مساحت 16 هزار مترمربع در محل میدان قرآن و بااعتبار 500 میلیون تومان احداث‌شده که اعتبارات آن از محل عوارض مالیات بر ارزش‌افزوده اختصاصی به شهرداری ایلام تأمین‌شده است.


تاریخ خبر: 1398/06/30
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی