دیدار مدیرکل امور مالیاتی با مدیران و روسای دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان نظام پزشکی ، انجمن داروسازان ، سازمان نظام دامپزشکی و اداره کل دامپزشکی استان قم
چاپ مطلب

دیدار مدیرکل امور مالیاتی با مدیران و روسای دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان نظام پزشکی ، انجمن داروسازان ، سازمان نظام دامپزشکی و اداره کل دامپزشکی استان قم
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قم، امدادی فرد از امضای مشترک اطلاعیه مهم بند( ی ) تبصره 6 قانون بودجه سال 1398 در اجرای آیین نامه تبصره 2 ماده 169 ق م م تقدیر و تشکر نمود و اجرای قانون را تکلیف همه دانست ایشان تعامل با جامعه فرهیخته پزشکی را یک اصل دانسته و همراهی با جامعه پزشکی در طول خدمتشان در استان مقدس قم را از افتخارات خود شمردند و از پیگیری ثبت کارتخوان صمیمانه قدردانی، و اعلام نمودند نصب کارتخوان و اتصال آن به سازمان جهت شفافیت امور می باشد و 50 شغل در قالب 15 گروه صنفی دیگر مشمول این طرح می باشند و الباقی صنوف نیز در آینده نزدیک مشمول خواهند شد . مودیان در صورت ثبت نام پایانه فروشگاهی مشمول 10 درصد تخفیف مالیات ابرازی به مدت 2 سال و در صورت عدم تمکین متاسفانه مشمول جریمه 2 درصد فروش ناخالص ( میزان دریافتی ) و همچنین مشمول مقررات ماده 274 ق. م .م ( جرم مالیاتی – فرار مالیاتی ) و مشمول مجازات درجه شش خواهند شد .
مدیرکل امور مالیاتی استان، بحث ثبت نام کارتخوان و پایانه های فروشگاهی را از زیرساخت های تکمیل بانکهای اطلاعاتی طرح جامع مالیاتی دانست و اعلام نمود در آینده اطلاعات اقتصادی از این طریق احصا خواهد شد . میزان اخذ مالیات در کشور ما درصد ناچیزی از درآمد مودیان می باشد درحالیکه در سایر کشورها حداقل 30 درصد می باشد کشور ما دارای منابع غنی همانند نفت، پتروشیمی،طلا،مس ،آهن و ... می باشد و به توصیه مقام معظم رهبری باید تکیه بر درآمدهای غیر نفتی و بودجه بدون نفت باشد و این مسئله با همدلی و اتحاد شکل می گیرد همانطور که هم اکنون سران قوا نیز در این موضوع یک دل و همراه می باشند . در استان قم نیز به لطف خدا همراهی وجود دارد و شاهد افزایش 35 درصدی مالیات از محل شناسایی منابع جدید و فرار مالیاتی بوده ایم . وظیفه ما اطلاع رسانی و مودیان محترم ، اجرای آن است .
امدادی فرد اظهار داشت: بحث فرهنگ سازی را یک اصل مهم در سازمان امور مالیاتی دانست و افزود این اصل به صورت جدی در دستور کار می باشد . به لطف خدا فرهنگ سازی مالیات آغاز شده و سران قوا نیز مصوب نموده اند اطلاعات اقتصادی همه در اختیار سازمان قرار گیرد و همچنین تفاهم نامه ای با پلیس آگاهی و دادگستری برای مقابله با فرار مالیاتی انجام شده است . بخشودگی جرایم نیز در دستور کار است و تا مهرماه سال جاری با پرداخت اصل مالیات، کلیه جرایم قابل بخشش بخشوده خواهند شد . همچنین در خصوص آموزش به دفاتر پیشخوان منتخب استان جهت فعال سازی شناسه یکتای سخت افزاری پایانه های فروشگاهی ( کارتخوان ) خبر داد و اعلام داشت به هر میزانی که نیاز به آموزش باشد اداره کل آمادگی لازم در این زمینه را دارد .
دکتر قدیر رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی از تعامل امدادی فرد با جامعه پزشکی در طول خدمت و حضورشان در استان قم تقدیر و تشکر نمودند و از آنجایی که از خانواده پزشکی هستند با مشکلات این بخش آگاهی کامل دارند . درخواست نمودند مشکلات پزشکان به صورت ویژه پیگیری و با تعامل انجام گردد .
دکتر عادلی رئیس محترم سازمان نظام پزشکی نیز ضمن خیر مقدم بابت حضور امدادی فرد و هیات همراه عنوان داشتند اقدام سازمان در معرفی 50 شغل برای ثبت مشخصات کارتخوان عملکرد خوبی بود و ضمن حمایت از از جامعه پزشکی بابت تمکین به قانون ایشان را بهترین مودیان دانست و اعلام داشت جامعه پزشکی سرمایه این مملکت می باشند و در بحث کارتخوان موجب رنجش آنها شده ایم در صورتیکه عملا زیرساخت آن از طریق شرکتهای psp فراهم نبوده و پس از آن شاهد ثبت نام آنها بوده و اطلاع رسانی نیز انجام شد .
دکتر اکرمی نایب رئیس محترم انجمن داروخانه ها عنوان داشتند در تعامل کامل با این فراخوان هستیم و ضمن تشکر از برگزاری دو جلسه آموزش توجیهی سامانه فروشگاهی ، مشکل اصلی را ابلاغ دیرهنگام بخشنامه و آماده نبودن زیرساخت آن دانست و اعلام داشتند همه همکاران مشتاق ثبت نام هستیم .
دکتر عربشاهی رئیس سازمان نظام دامپزشکی از حضور امدادی فرد و هیات همراه در سازمان تشکر و قدردانی نمود و اعلام داشتند که دامپزشکان قم درآمد چندانی ندارند اما اعتقاد به قانون داریم و به اعضای سازمان اعلام می داریم همگی ثبت نام نمایند و تمکین کنند اکثر دامپزشکان فاقد مطب بوده و به صورت قرارداد ویزیت می کنند که مالیات آن نیز قبل از پرداخت کسر می شود در خصوص داروخانه های دامی و کلینیک های درمانی نیز می بایست ثبت نام نمایند و پیگیر موضوع می باشیم .
دکتر رفیعی مدیرکل محترم دامپزشکی ضمن تشکر از حضور امدادی فرد و ابتکار عمل ایشان در خصوص تهیه و ابلاغ اطلاعیه مشترک را پر اهمیت عنوان داشتند و از این تعامل ابراز خرسندی نمودند و افزودند در بحث مالیات و مالیات ستانی فرهنگ مالیات است می بایست افتخار بدانیم که کار می کنیم و مالیات می دهیم البته نیاز به زمان دارد نیاز به فرهنگ سازی دارد به شما به عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی تبریک می گوییم و آرزون توفیق روزافزون داریم .
در بحث ثبت نام کارتخوان و اصل مالیات نیاز به آموزش همگانی احساس می شود در بحث دامپزشکان میزان درآمدشان با پزشکان قابل مقایسه نیست اما به هر حال قانون باید اجرا شود و لیست مودیانی که ثبت نام انجام نداده اند ارسال شود تا پیگیری نماییم .


تاریخ خبر: 1398/07/09
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی