دادستان قم در دیداربا مدیرکل امور مالیاتی استان: رویکرد دستگاه قضا ریشه کن نمودن فرارمالیاتی است و در این زمینه با کسی تعارف نداریم، دادسرا با تمام قوا پیگیر خواهد بود
چاپ مطلب

دادستان قم در دیداربا مدیرکل امور مالیاتی استان: رویکرد دستگاه قضا ریشه کن نمودن فرارمالیاتی است و در این زمینه با کسی تعارف نداریم، دادسرا با تمام قوا پیگیر خواهد بود
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قم، دراین دیدار مدیرکل امور مالیاتی از رویکرد جدید دستگاه قضا در ورود به مسائل اقتصادی و بالاخص مالیات و پیگیری مبارزه با فرارهای مالیاتی و پولشویی در سطح کلان و همچنین همراهی مسئولین قضایی استان قم با اداره کل امور مالیاتی تقدیرو تشکر نمودند . و در ادامه به ارائه گزارشی از ثبت دستگاه کارتخوان حوزه درمان پرداخت.و اظهار داشتند: 52 درصد مودیان استان قم به قانون تمکین نموده و الباقی با پیگیری های انجام شده تاکنون اقدامی ننموده اند طبق بند ی تبصره 6 قانون بودجه سال 1398 و تبصره 2 ماده 169 ق . م . م مودیان مزبورمی بایست نسبت به ثبت کارتخوان در سامانه شماره اقتصادی اقدام نمایند . وهمچنین مودیانی که به قانون تمکین نکنند به غیر از جریمه 2 درصد فروش، مشمول جریمه کتمان درآمد و مقررات ماده 274 ق.م.م و جرم مالیاتی و مجازات درجه 6 خواهند بود . وی افزود: با عنایت به اینکه از سال بعد رسیدگی علی الراس نخواهیم داشت دریافت اطلاعات صحیح ، دقیق و جامع مربوط به فعالیت مودیان در دستور کار می باشد و با شفاف سازی و عدالت مالیاتی به توسعه اقتصادی کشور خواهیم رسید، و در خصوص مصارف مالیات نیز شفاف سازی جدی نشده است و این مطالبه ما و آحاد مردم می باشد . به طور مثال: هزینه هایی که از طریق دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده در اختیار شهرداری ها قرارمی گیرد نسبت به اطلاع رسانی آن اقدام نمایند، در این صورت پرداخت مالیات سهل تر انجام می پذیرد .
امدادی فرد گفت: رویکرد اداره کل تکریم مودیان مالیاتی و به طور خاص جامعه پزشکی وبه دنبال آرامش این حوزه هستیم و اعتقاد داریم برای معالجه بیماران نباید دغدغه ای برای این قشر فرهیخته ایجاد کنیم درعمل نیز ایشان به قانون تمکین نمایند، وی اظهارداشت : درخصوص کشف فرار مالیاتی و تراکنش های بانکی از سال گذشته تاکنون 122 میلیارد تومان وصولی داشته ایم و با این رویکرد به اقتصاد پویای استان کمک خواهیم نمود، در خصوص پرونده های معوق نیازمند هماهنگی و پیگیری دستگاه قضا خواهیم بود و از ادارات، ثبت اسناد، پلیس راهور و بانکها انتظار همراهی جدی داریم .
دادستان قم اظهارداشت: در حال حاضر درموقعیت خاص اقتصادی هستیم و با فشار دشمن نباید به درآمدهای نفتی اتکا کنیم و در این حال باید با اخذ مالیات منصفانه و عادلانه آنرا جبران کنیم . وی افزود : بنابراین وظیفه قانونی ، شرعی و عرفی داریم که نظارت دقیق و بی وقفه برای دریافت حداکثر مالیات عادلانه و کمترین میزان فرار مالیاتی در این زمینه داشته باشیم، همانطور که در اکثر کشورهای پیشرفته بدترین جرم فرار مالیاتی است و متاسفانه در کشور برخی به آن افتخار می کنند.
حجه الاسلام و المسلمین غریب اظهارنمود: رویکرد دستگاه قضا ریشه کن نمودن فرارمالیاتی است و در این زمینه با کسی تعارف نداریم، دادسرا با تمام قوا پیگیر خواهد بود زیرا با فرار مالیاتی جامعه به سمت فساد و نابودی می رود . وی ازپزشکانی که تاکنون تمکین نکرده اند خواست به قانون پایبند باشند ودرغیراین صورت دادسرا ورود خواهد نمود، وی گفت: درب هیچ کارگاه و بنگاه اقتصادی به روی ماموران مالیاتی نباید بسته باشد و دادسرا همکاری لازم را با مامورین مالیاتی خواهد داشت.


تاریخ خبر: 1398/07/17
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی