فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان جنوبی: می توانیم با تکیه بر توان اقتصاد داخلی هم امور کشور را اداره نموده و هم جلوی تحریمهای ظالمانه دشمنان را بگیریم.
چاپ مطلب

دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان
مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی به منظور گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و توسعه همکاری های مشترک و مشارکت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق عدالت مالیاتی و مبارزه با تخلفات و فرارهای مالیاتی با بهره گیری از ظرفیتهای موجود، با فرمانده انتظامی استان دیدار و گفتگو نمود.
در این جلسه آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و همچنین تقدیر و تشکر از همراهی و مساعدتهای همه جانبه نیروی انتظامی استان در انجام اهداف و برنامه های اداره کل امور مالیاتی استان گفت: برابر برنامه های اعلام شده، بودجه سال آینده بدون اتکاء به درآمدهای نفتی در حال تهیه و تنظیم است، لذا سازمان امور مالیاتی کشور برابر رسالتها و اهداف تعیین شده به دنبال تأمین بخش مهمی از درآمدهای جاری و عمرانی مورد نیاز کشور از محل فرارهای مالیاتی است. لذا از مهمترین اقدامات ادارات امور مالیاتی بستن گلوگاههای فسادخیز اقتصادی است و امیدواریم برابر تفاهم نامه سازمان امور مالیاتی کشور و پلیس امنیت اقتصادی این امر به صورت کامل و جامع محقق شود.
در ادامه سردار سرتیپ دوم شجاع فرمانده نیروی انتظامی استان گفت: اقدام سازمان امور مالیاتی کشور جهت وصول مالیات حقه از دانه درشتها و فعالیتهای اقتصادی کلان که به نحوی از پرداخت مالیات فرار می کنند و همچنین الزام مشاغل خاص جهت استفاده از دستگاه کارتخوان قابل تقدیر است. نیروی انتظامی نیز در راستای رسالت خود در حفاظت و حراست از امنیت اجتماعی مردم با کلیه دستگاههای اجرایی همکاری داشته و دارد. لذا ما در موارد فرارهای مالیاتی نیز با استفاده از کلیه پتانسیلهای پلیس مانند پلیس آگاهی، امنیت اقتصادی و ... آماده همکاری با ادارات امور مالیاتی هستیم. اما باید در نظر داشت که بایستی به فعالیتهای اقتصادی ضعیف کمک کرد و آنها را حمایت نمود.
ایشان ادامه داد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره سعی نموده اند که با ایجاد مشکل در تمامی بخشها، ملت شریف ایران را زمین بزنند و به حول و قوه الهی، عنایات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، این امر محقق نشده است. در حال حاضر نیز این دشمنان بر اقتصاد کشور و معیشت مردم تمرکز نموده اند; لذا اگر در چاههای نفت بسته شده و آن را به عنوان یک ثروت برای نسلهای آتی ذخیر نماییم، می توانیم با تکیه بر توان اقتصاد داخلی هم امور کشور را اداره نموده و هم جلوی تحریمهای ظالمانه دشمنان را بگیریم.
سردار سرتیپ شجاع درخصوص آثار مخرب فرار مالیاتی در جامعه گفت: برابر گزارشهای رسیده، بیشترین فرارهای مالیاتی توسط افرادی است که بیشترین درآمد را از منابع و امکانات داخلی کشور دارند و متأسفانه با سوء استفاده از خلأهای موجود، با تأسیس شرکتهای صوری، اجاره کارتهای بازرگانی و یا حسابهای بانکی، ردی از خود بر جای نمی گذارند و از طرفی باعث تورم و مشکلات اقتصادی برای سایر اقشار جامعه خصوصا کسبه و واحدهای تولیدی و اقتصادی داخلی می شوند. کشور ما برای برقراری امنیت مردم شهدای گرانقدر را نثار کرده و زحمات بسیار زیادی در این راه کشیده شده است، لذا ما در پاسداشت خون این شهیدان و ایثارگران و حافظت از این امنیت در هر بخشی، از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و امیدواریم با تکیه بر درآمدهای مالیاتی و ایجاد شفافیتهای لازم در این خصوص، مشکلات اقتصادی کشور حل شود.

تاریخ خبر: 1398/07/17
کلمات کلیدی: نیروی انتظامی جلوگیری از فرار مالیاتی  امنیت اقتصادی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی