رئیس کل سازمان فرا رسیدن نوروز 1399 را به مودیان و خانواده نظام مالیاتی تبریک گفت
سال نو، نگاه و راه نو، پویشی نو (طراحی و استقرار نظام مالیاتی هوشمند)
چاپ مطلب


نوروز برای ما ایرانیان، همواره نشانی از امید و نشاط، تحول و نوزایی، دگرگونی دل‎ها و احوال و سرسبزی و نورستگی طبیعت بوده است. در روزهای آغازین سال نو شمسی، دل‎ها و حال و هوای ما ایرانیان، جلوه‎ای مصفا و آرامشی نو می‎یابد و در حالی که دیدارها، تازه و یادها و خاطره ها زنده می‎شود، طبیعت نیز رختی نو و ردایی سبز بر تن می‎پوشد و به سوی رویش و حیات‎مندی دگرباره قدم بر می‎دارد. اکنون که در آستانه بهار طبیعت قرار داریم و فرصتی مناسب برای نوسازی و تحول گرایی است، جا دارد نگاهی به وقایع سپری شده در سال 1398 بیاندازیم و تجربه گرانقدر گذشته را توشه راه آینده سازیم. سالی که گذشت برای سازمان امور مالیاتی کشور، سالی سرنوشت‎ساز بود. از یکسو اعمال فشارها و تهدیدهای نظامی علیه دولت و مردم ایران و از سویی دیگر، تحریم‎های اقتصادی و در راس آن، تحریم مستقیم صنعت نفت ایران، اقتصاد ایران را با چالشی بزرگ مواجه ساخته است. با این حال و با وجود تهدیدهای فراگیر خارجی و مشکلات و تنگناهای داخلی، مودیان عزیز، در سال 1398 تعاملی ویژه با نظام مالیاتی داشته و با درک وضعیت فعلی کشور، دولتمردان و برنامه ریزان اقتصادی را در اداره کشور و تامین هزینه های جاری و عمرانی آن یاری رساندند; به طوری که پس از گذشت سالها، حماسه‎ای بزرگ در عرصه اقتصاد رقم خورد و نظام مالیاتی توانست کاهش درآمدهای نفتی را با تلاش مضاعف و افزایش درآمدهای مالیاتی جبران نماید. بی‎تردید این رخداد کم‎نظیر، حاصل به بار نشستن سیاست‎ها و برنامه‎های تحول‎آفرین نظام مالیاتی و حرکت یکپارچه این دستگاه به سمت هوشمندی ومدرن‎سازی به موازات تقویت رویکرد تعامل‎آمیز با مردم بوده است. البته مدرن‎سازی نظام مالیاتی در دو گام اساسی تعریف شده است. نخست تکمیل طرح جامع مالیاتی و مکانیزه و الکترونیکی شدن تمامی فرآیندها و خدمات مالیاتی و دوم هوشمندسازی نظام مالیاتی. بی‎تردید مهمترین سیاست نظام مالیاتی در سال 1398 ، طراحی نقشه راه گام دوم مدرن‎سازی نظام مالیاتی یعنی تحقق «مالیات هوشمند مبتنی بر ریزداده‌‎های ثبتی مودیان» بود و گام‎های موثری در این زمینه برداشته شد; اما اصلی‎ترین گام، با اجرا و تحقق مولفه‎های کلیدی نقشه هوشمندسازی نظام مالیاتی در سال جدید برداشته خواهد شد و با تکمیل پایگاه اطلاعات مودیان به مدد همکاری دستگا‎های ذیربط، سازمان امور مالیاتی کشور به سمت تشخیص‌های دقیق‏تر و وصول عادلانه‎تر مالیات حرکت خواهد کرد. همچنین در سال 98، اقدامات موثری در زمینه مقابله یکپارچه و سیستمی با فرار مالیاتی و وصول مالیات حقه و پیشگیری از این پدیده شوم برداشته شد که عملا این سیاست کلیدی در سال جاری و سال‎های آتی نیز در دستور کار سازمان خواهد بود. علاوه بر این، اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و نصب و راه‏اندازی سامانه مذکور توسط مشمولان از سال آینده، از دیگر برنامه‎های کلیدی نظام مالیاتی برای هوشمندسازی به شمار می‎رود که با همراهی موثر اصناف به بهترین شکل به اجرا درخواهد آمد.
در سال جدید، می‎باید با تداوم فرهنگ و مدیریت جهادی و مشارکت فعال همه ارکان و همکاران توانمند سازمان سرفراز امور مالیاتی کشور، با امید و انگیزه و روحیه‎ای مضاعف، برنامه‎های سازمان را به پیش ببریم; بر کاستی‎ها و مشکلات فائق آییم و در نهایت جلوه‎ای ماندگار از این سازمان و توانمندی‎های آن به مردم عزیز ایران ارائه دهیم. بر کسی پوشیده نیست که دستاوردهای حاصله و توفیقات کسب شده، همه و همه به کلیت خانواده نظام مالیاتی تعلق دارد و بی‎اغراق تک تک اعضای خانواده خدوم سازمان امور مالیاتی کشور در توسعه و بالندگی نظام مالیاتی و پیشرفت و آبادانی کشور سهم داشته‏ و دارند. همچنین نقش مهم و برجسته مودیان محترم در همراهی و همدلی با نظام مالیاتی و درک وضعیت و شرایط منحصر به فرد اقتصاد کشور غیرقابل انکار است.
با تبریک فرارسیدن نوروز باستانی به مردم عزیز و به ویژه مودیان محترم مالیاتی، از «مقلب‌القلوب و الابصار»، سالی مملو از خیر و برکت و سلامتی و شادکامی را برای ملت شریف ایران خواستارم و امیدوارم با تداوم این همراهی‎ها، فرصت‎های لازم را برای حرکت‎های بزرگ و برداشتن گام‎های سترگ ایجاد و به واقعیت تبدیل کنیم. همچنین فرارسیدن سال نو و «عید باستانی نوروز» را به خانواده خدوم نظام مالیاتی در جای جای ایران عزیز اسلامی تبریک عرض نموده و از خداوند منان، سلامتی و آرامش را برای همکاران گرانقدر و خانواده محترم ایشان خواستارم.


تاریخ خبر: 1399/01/01
کلمات کلیدی:
پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
بیانیه سطح توافق خدمات سازمان
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی