نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان
برخورد قاطع با فرار مالیاتی در اولویت قرار گیرد
چاپ مطلب

سمنان
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ، بر لزوم حمایت از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در چهارچوب قوانین و مقررات تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان ، جواد انوری مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان مالیات را یکی از مهمترین ابزارهای درآمد دولت بر شمرد و عنوان کرد ، در حال حاضر و با توجه به تحریمهای ظالمانه دشمن تأمین منابع درآمدی کشور از طریق درآمدهای حاصل از نفت با مشکل جدی روبرو می باشد که با برنامه ریزی درست و دقیق ، رعایت عدالت مالیاتی می توان درآمد دولت را از طریق مالیات تامین نمود .
مدیر کل امور مالیاتی ادامه داد ، سازمان امور مالیاتی در جهت مدرن سازی نظام مالیاتی و اجرای طرح جامع مالیاتی که هدف از اجرای این طرح هوشمند سازی ، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات در نظام مالیاتی و ایجاد نظام جامع اطلاعات مالیاتی هوشمند می باشد و اجرای کامل این طرح افزایش میزان رضایت‌مندی مودیان را به دنبال خواهد داشت .
انوری با اشاره به پدیده شوم فرار مالیاتی عنوان کرد ، یکی از دلایلی که موجب کاهش سهم مالیاتها در بودجه کشور می شود، فرار مالیاتی است و برخی افراد به طرق سعی در کتمان درآمد خود دارند و مالیات خود را که حقوق حقه دولت جهت اجرای سیاست اقتصادی و توسعه کشور است نمی پردازند ، که انشاالله با برنامه ریزی دقیق و هوشمند سازی نظام مالیاتی و تکمیل بانک اطلاعاتی شاهد تحقق اهداف و سیاستهای سازمان امور مالیاتی کشور باشیم .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد ، اجرای ماده 97 قانون مالیاتهای مستقیم یکی از مصادیق عدالت مالیاتی می باشد ، لذا از عملکرد سال 1398 به بعد، مبنای تعیین درآمد مشمول مالیات اشخاص حقیقی، اظهارنامه مالیاتی آنها خواهد بود و اظهارنامه‌هایی که در مرحله نخست ، به صورت شفاف و با رعایت مقررات، تنظیم و در موعد مقرر به تسلیم گردد و اطلاعات آنها با بانک‌های اطلاعاتی سازمان همخوانی داشته باشد، بدون رسیدگی و صدور برگ تشخیص، مورد پذیرش قرار خواهد گرفت و برگ قطعی آنها صادر خواهد شد و مودیانی که اظهارنامه مالیاتی خود را مطابق با مقررات و منطبق بر واقعیت تسلیم ننمایند، از مزایای خود اظهاری بهره‌مند نشده و مشمول جرائم مالیاتی مربوط به کتمان درآمد خواهند شد.
انوری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( مد ظله العالی ) مبنی بر پرداخت مالیات به عنوان یک فریضه عنوان کرد ، پرداخت مالیاتی همواره مد نظر مقام معظم رهبری می باشد و ما معتقدیم پرداخت مالیات باید همراه با عدالت مالیاتی باشد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان پرداخت مالیات در کشور را مستلزم ترویج فرهنگ مالیات در بین مردم برشمرد و افزود ، اشاعه فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه نیازمند اطلاع رسانی به مردم از نتایج و آثار مثبت آن دارد. مردم باید حس کنند که پرداخت مالیات یک نوع مشارکت ملی است و برای پیشرفت و مشارکت در عمران و آبادانی کشور مستلزم همکاری و مشارکت همه مردم است .
انوری ادامه داد ، رکن اصلی در امر فرهنگ سازی مالیاتی ایراد سخنرانی از تریبون نماز جمعه توسط ائمه جمعه و جماعات بیان نمود و افزود ، سخنان ائمه جمعه و جماعات از تریبون نماز جمعه می تواند بستر ساز مشارکت مردم در پرداخت مالیات گردد .
مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد ، ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی یکی دیگر از خدمات سازمان امور مالیاتی بصورت الکترونیکی می باشد که مودیان و فعالان اقتصادی هنگام تکمیل برگه اظهارنامه با فعال نمودن ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی می توانند از مزایای آن بهره مند گردند .
انوری مودی مداری را اولویت اصلی اداره کل امور مالیاتی استان دانست و عنوان کرد ، مودیان مالیاتی جهت رفع مشکلات مالیاتی در طول هفته می توانند به دفتر مدیر کل استان مراجعه نمایند .
در ادامه حضرت آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان بر لزوم مبارزه جدی با تخلفات و فرار مالیاتی تاکید کرد .
نماینده ولی فقیه در استان افزود ، با فرار مالیاتی باید برخورد جدی صورت بگیرد ، فرار مالیاتی جرم است و کسی که تخلف مالیاتی دارند حتی اگر بدهکاری آنها اندک می باشد باید برخورد جدی صورت پذیرد .
حضرت آیت الله شاهچراغی تصریح کرد ، در خصوص برخورد با تخلفات و فرار مالیاتی به توصیه های افراد نباید مد نظر قرار گیرد و با برخورد قاطع راههای فرار مالیاتی را مسدود نمایید تا حقوق حقه دولت توسط مردم پرداخت گردد.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به همراهی خوب اداره کل امور مالیاتی استان با فعالان اقتصادی ، کسبه و اصناف عنوان نمود ، قطعا کسانی هستند که بواسطه برخی مشکلات توان پرداخت مالیات را در شرایط کنونی ندارند ، انتظار می رود سازمان امور مالیاتی همانطوری که در شرایط سخت کرونا تمهیداتی را برای این افراد در نظر گرفته با آنان همراهی نماید .
حضرت آیت الله شاهچراغی ضمن تاکید بر جلب رضایت مردم بیان نمود ، رضایتمندی مردم در اولویت قرار گیرد و همه مسئولین از هیچ کوششی برای جلب رضایت مردم دریغ نورزند ، رضایت مردم رضایت خداوند متعال است .
امام جمعه سمنان مردم استان را مردمی ولایتمدار و متدین توصیف نمود و گفت ، مردم استان همواره قانون را سر لوحه کار خود قرار داده و در پایبندی و عمل به قانون پیشتاز بوده اند .
نماینده ولی فقیه در استان در پایان کمک به دولت را در شرایط فعلی و جنگ اقتصادی پر اهمیت دانست و تصریح کرد ، در شرایط تحریم ظالمانه استکبار جهانی فروش نفت به حداقل رسیده و درآمد دولت از طریق مالیات تامین می گردد لذا همانطور که مردم پرداخت خمس و زکات را برخود وتجب می دانند ، پرداخت مالیات هم فریضه و برهمگان واجب است .
تاریخ خبر: 1399/04/23
کلمات کلیدی: فرار مالیاتی 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی