سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی: عدم استقبال مناسب صاحبان حرف و مشاغل مشمول نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی
چاپ مطلب

گزارش خبری پایان شهریور 99
آقای سیدحسن عسکری سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرگزاری ها و اصحاب رسانه استان درخصوص روان سازی و تسهیل فضای کسب و کار و ایجاد پنجره واحد شروع کسب و کار گفت: برابر دستورالعملهای ابلاغی، زمینه سهولت شروع کسب و کار بنگاههای اقتصادی و تسهیل در اخذ مجوزهای لازم از جمله شماره اقتصادی فراهم گردیده و گام 45 در سامانه مالیاتی، در خصوص فرایند راستی آزمایی حذف شده است. لذا اشخاص حقیقی به محض اخذ مجوز یا پروانه کسب و کار از اصناف و اتحادیه ها و همچنین اشخاص حقوقی و بنگاه های اقتصادی به محض ثبت در اداره ثبت شرکت ها، در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور نیز ثبت نام شده تلقی می شوند و اطلاعات هویتی آنها، به سازمان امور مالیاتی کشور منتقل شده و شماره ملی اشخاص حقیقی و شناسه ملی اشخاص حقوقی به عنوان شماره اقتصادی جهت آغاز کسب و کار قلمداد می گردد.
ایشان ادامه داد: با اجرای این طرح، فعالان اقتصادی از همان زمان ثبت شرکت یا کسب مجوز فعالیت، از نظر سازمان امور مالیاتی کشور مودی مالیاتی تلقی شده و شماره اقتصادی آنها بدون نیاز به طی مراحل راستی آزمایی صادر خواهد شد و نیاز به هیچ استعلام دیگری نمی باشد. شایان ذکر است این دستورالعمل برای ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده نیز کفایت داشته و جهت دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان، نیازی به دریافت گواهینامه ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد.
آقای عسکری درخصوص بدهی مودیان مالیاتی به دولت گفت: با عنایت به تمهیدات و تسهیلات پیش بینی شده درخصوص تهاتر بدهی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی با مطالبات ایشان از سایر دستگاه های دولتی، مودیان محترم مالیاتی مشمول این طرح در صورت تمایل می توانند درخواست خود را مربوط به مالیات قطعی و ابرازی دوره های سال 1398 به قبل به اداره امور مالیاتی محل سکونت خود ارائه نمایند.
سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی جهت اجرای مفاد قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان صاحبان مشاغل و حرف مکلف به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی گفت: بیش از یک سال از دستورالعمل ابلاغی در این خصوص گذشته است و متأسفانه مشارکت مودیان مالیاتی مشمول استان در این خصوص مناسب نبوده و این امر به نوعی بیانگر عدم استقبال مناسب صاحبان حرف و مشاغل مشمول نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی به عنوان یک تکلیف قانونی می­باشد. مردم عزیز ما و مودیان محترم مالیاتی باید بدانند این طرح به عنوان یکی از ابزارهای مهم هوشمندسازی نظام اقتصادی و مالیاتی کشور و تکمیل اطلاعات سامانه های طرح جامع مالیاتی است و امیدواریم همکاری لازم از سوی مودیان محترم با سازمان امور مالیاتی کشور جهت سالم سازی و شفاف سازی فضای اقتصادی و جلوگیری از هرگونه فرار مالیاتی صورت پذیرد.
وی در پایان یادآور شد: کمتر از 4 روز دیگر به آخرین مهلت ارائه اظهارنامه صرفا الکترونیک اشخاص حقوقی و صاحبان محترم املاک اجاری از طریق سامانه www.tax.gov.ir فرصت باقی مانده است. شایان ذکر است این مودیان محترم مطابق قانون بایستی تا 31 تیر ماه هر سال نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود اقدام نمایند، ولی امسال با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، این مهلت تا 31 شهریورماه تمدید شده و دیگر تمدید نخواهد شد. ضمنا جهت رفاه حال مودیان محترم مالیاتی و ارائه خدمات مناسب به مردم شریف استان، همکاران ما در این روزهای پایانی، ضمن حضور در محل کار در دو نوبت صبح و بعد از ظهر، آماده پاسخگویی می باشند.

تاریخ خبر: 1399/06/27
کلمات کلیدی: پایانه فروشگاهی فضای کسب و کار  پنجره واحد شروع کسب و کار  تهاتر بدهی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی  اشخاص حقوقی و صاحبان محترم املاک اجاری 

پرتالهای سازمان امور مالیاتی کشور

اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی
اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی
اداره کل امور مالیاتی اردبیل
اداره کل امور مالیاتی اصفهان
اداره کل امور مالیاتی البرز
اداره کل امور مالیاتی ایلام
اداره کل امور مالیاتی بوشهر
اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری
اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی
اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی
اداره کل امور مالیاتی خراسان شمالی
اداره کل امور مالیاتی خوزستان
اداره کل امور مالیاتی زنجان
اداره کل امور مالیاتی سمنان
اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان
اداره کل امور مالیاتی فارس
اداره کل امور مالیاتی قزوین
اداره کل امور مالیاتی قم
اداره کل امور مالیاتی گلستان
اداره کل امور مالیاتی گیلان
اداره کل امور مالیاتی لرستان
اداره کل امور مالیاتی مازندران
اداره کل امور مالیاتی مرکزی
اداره کل امور مالیاتی هرمزگان
اداره کل امور مالیاتی همدان
اداره کل امور مالیاتی کردستان
اداره کل امور مالیاتی کرمان
اداره کل امور مالیاتی کرمانشاه
اداره کل امور مالیاتی کهکیلویه و بویر احمد
اداره کل امور مالیاتی یزد
امور مالیاتی شهر و استان تهران
ایثارگران
بسیج سازمان امور مالیاتی کشور
حراست
حوزه مالیاتی ارث- شمال تهران
خدمات مودیان
دادستانی انتظامی
دفتر آموزش
دفتر پژوهش
دفتر حقوقی
دفتر هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی
روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور
مرکز فناوری اطلاعات
مزایده ها و مناقصه ها
لیست اول پایین صفحات

سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی
بیانیه حریم خصوصی
شناسنامه خدمات سازمان امور مالیاتی کشور
سامانه مالیات بر ارزش افزوده
دفتر آموزش
دفتر خدمات مودیان
لیست دوم پایین صفحات

دفتر حقوقی
هیات تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی