رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه‌های استان سمنان تاکید کرد:
کاهش اتکا بودجه به درآمدهای نفتی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت

رئيس جمهور در مراسم افتتاح پروژه هاي استان سمنان تاکيد کرد:
کاهش اتکاي بودجه به درآمدهاي نفتي از مهمترين دستاوردهاي دولت
رئیس جمهور در مراسم افتتاح همزمان ساختمان جدید اداره کل امور مالیاتی استان سمنان و 18 پروژه زیربنایی، عمرانی و خدماتی این استان که از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت، گفت: کاهش اتکا بودجه به درآمدهای نفتی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت یازدهم است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه 17 فروردین ماه در مراسم افتتاح همزمان 19 پروژه زیربنایی، عمرانی و خدماتی استان سمنان که از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت، گفت: در سال 95، صادرات غیرنفتی همانند سال 94 از واردات بالاتر بود که این افتخاری برای دولت یازدهم است.
وی با بیان اینکه برای تامین نیازهای کشور، نفتی نفروخته‌ایم و این برای دومین سال است که به چنین دستاورد مهمی نایل می شویم، ادامه داد: رقم صادرات غیرنفتی 43 میلیارد و 900 میلیون و همچنین واردات 43 میلیارد و 600 میلیون بود که نشان‌دهنده پیشی گرفتن 300 میلیونی صادرات غیرنفتی بر واردات است.
رییس‌ جمهور افزود: در سال 94 و طی 63 سال گذشته برای اولین بار بود که صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی گرفت و این روند در سال 95 نیز ادامه یافت و این به معنای اجرای اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام روحانی کاهش اتکا بودجه کشور به درآمدهای نفتی را از اقدامات مفید و موثر دولت یازدهم توصیف کرد و اظهار داشت: در این دولت بر تامین هزینه های جاری کشور از محل درآمدهای مالیاتی تکیه شده و دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده است. مقام معظم رهبری هم پرداخت مالیات را از سوی کسانی که مالیات بر عهده شان است، واجب شرعی دانسته اند و مردم هم باید احساس کنند که پرداخت مالیات وظیفه ملی، قانونی و شرعی آنها برای توسعه کشور و ارتقای رفاه خودشان است.
گفتنی است، ساختمان اداره کل امور مالیاتی استان سمنان با اعتبار 246 میلیارد ریال بادستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افتتاح شد.

تاریخ خبر: 1396/01/19
کلمات کلیدی: بودجه درآمدهای نفتی رییس جمهور دستاوردهای دولت