مدیرکل امور مالیاتی کرمان تاکید کرد:
لزوم رعایت بیش از پیش عدالت مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی کرمان با اشاره به خطبه 53 نهج البلاغه که در آن بر رعایت عدالت مالیاتی تاکید شده است، بر لزوم برقراری بیش از پیش عدالت مالیاتی تاکید کرد و افزود: باید مالیاتی وصول شود که حق مودی است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان در مراسمی که با حضور فرماندار و کارکنان امور مالیاتی شهرستان رفسنجان برگزار شد، تکریم مودیان مالیاتی را از اولویت های کاری سازمان متبوع دانست و گفت : مرکز ارتباط مردمی سازمان امور مالیاتی کشور با شماره تماس 1526 به همین منظور دایر گردیده است.
سلمانی با اشاره به قانون مالیات های مستقیم مصوب سال 1394 افزود: مودیان مالیاتی به منظور بهره مندی از معافیت مالیاتی برای عملکرد سال 95، حداکثر تا 31 خردادماه سال جاری مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند.
وی ادامه داد: دولت در حوزه مالیات به دنبال شفاف سازی اطلاعات افراد، جلوگیری از فرار مالیاتی و نیز فرهنگ سازی برای پرداخت مالیات است و در این راستا گام‌های خوبی را برداشته است.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان در پایان ضمن تشکر از پیگیری مسئولان شهرستان برای احداث ساختمان جدید امور مالیاتی رفسنجان از اختصاص 90 میلیارد ریال اعتبار به این بخش خبر داد.
در ادامه این مراسم، حمید ملانوری، فرماندار شهرستان رفسنجان نیز حسن خلق و مردم داری را از لازمه های کار در امور مالیاتی دانست و افزود: معتقدیم نظام مالیاتی، یکی از مجموعه هایی است که می تواند با ساختار هوشمندانه، خردمندانه و رعایت نص قانون در فضای کسب و کار نشاط ایجاد کند و باعث رونق و رشد اقتصادی شود.
فرماندار رفسنجان گفت : مودیانی که مالیات خود را به موقع پرداخت می نمایند، تکریم شوند تا سایر فعالان اقتصادی به پرداخت مالیات ترغیب شوند.
وی بیان کرد: شعار اقتصاد مقاومتی: تولید – اشتغال مقام معظم رهبری نشان دهنده این است که دولت و بخش های خصوصی باید از ظرفیت ها و منابع موجود در راستای رفع تنگناها و مشکلات اقتصادی استفاده کنند.


تاریخ خبر: 1396/03/30
کلمات کلیدی: کرمان عدالت مالیاتی