آیت اله ملک حسینی :
پرداخت و وصول مالیات به قصد قربت عبادت است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت پرداخت مالیات در برقراری عدالت اقتصادی و اجتماعی در جامعه گفت ، پرداخت و دریافت مالیات به قصد قربت «عبادت »است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد، آیت اله سید شرف الدین ملک حسینی در دیدار مدیرکل و مسئولان امور مالیاتی استان به مناسبت گرامیداشت هفته فرهنگ مالیاتی با تقدیر از تلاشهای مجموعه مالیاتی استان تصریح کرد ، دو نوع مالیات در جامعه پرداخت می شود که قصد قربت کردن در پرداخت هر دو برجنبه های معنوی و برکات دینی و اجتماعی آن می افزاید.
وی به لزوم تکریم ارباب رجوع ، اعمال تخفیف با استفاده از اختیارت قانونی و ایجاد انگیزش در مودیان با وضع مالیات معقول و تعمیم تادیه مالیات به افراد بیشتر برای کمک به رضایتمندی مردم تاکید کرد و افزود:قیمت تمام شده انجام برخی خدمات و هزینه ها در این استان نسبت به سایر استانها بالاتر است و این موضوع باید در امر محاسبه مالیات شهروندان مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت برای پرداخت «خمس » به عنوان یک نوع مالیات بعد از انجام تمامی هزینه ها و مخارج زندگی قصد قربت واجب است چون باید مبتنی بر رضای خداودند باشد و اما در مالیات نوع دوم قصد قربت واجب نیست اما قصد پرداخت و دریافت و مصارف آن برای امور خیر و رضای خداوند به برکت آن می افزاید.
آیت اله ملک حسینی به لزوم شفاف سازی درامر پرداخت مالیات اشاره کرد و گفت، هرگونه کم کردن مالیات برای کسانی که باید مالیات بیشتری پرداخت کنند و افزایش مالیات برای کسی که باید مبلغ کمتری پرداخت کنند انحراف است و باید از هرگونه رویه خلاف قانون وانصاف در فرایند وصول مالیات پرهیز کرد.
نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم عادلانه بودن و تسهیل فرایند پرداخت مالیات اشاره کرد و گفت، باید با اعمال تخفیف و سیاست های تشویقی با شناسایی مودیان مالیاتی مشمول مالیات و ایجاد تعادل در میزان مالیات مورد مطالبه از مردم، زمینه را برای استقبال بیشتر نسبت به پرداخت مالیات در جامعه فراهم کرد
آیت اله ملک حسینی محرومیت های کهگیلویه وبویراحمد و توسعه نیافتگی آن به لحاظ صنعتی وتولید را یاد آورد شد و لزوم توجه بیشتر مدیران سازمان امور مالیاتی کشور به عادلانه و متناسب نمودن سهمیه مالیات سالانه مصوب استان با وضعیت درآمدی آن خواستار شد.
وی با بیان اینکه پرداخت مالیات باید عادلانه و شفاف باشد اظهار داشت، هرگونه سختگیری بدون شفاف سازی می تواند به فرار مالیاتی و گاهی به فرار سرمایه ها از یک منطقه به منطقه و استان دیگر منجر می شود که با برنامه ریزی مطلوب می توان از بروز چنین مشکلات احتمالی جلوگیری کرد.
آیت اله ملک حسینی بالابودن پرداخت مالیات در برخی کشورها را یادآور شد و گفت، مودیان مالیاتی همانطور که انتظار انصاف و اعتدال از تعدیل میزان مالیات دستگاه مالیاتی را دارند باید خود نیز در رعایت انصاف و عدالت و پرداخت به موقع حقوق حقه دولت برای کمک به برقراری رفاه و امنیت و آسایش کشور کوشا باشند.
,وی به نقش پرداخت مالیات در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود ، برای مقابله با سیاست های شوم دشمنان باید با تکیه بر اقتصادی درونزا و پایدار همچون درآمدهای پاک مالیاتی، ضمن تقویت اقتصاد داخلی ، دشمنان را مایوس کرد.
آیت اله ملک حسینی اعمال معافیت مالیاتی برای ساخت بیمارستانها و مدارس و دیگر خدمات عام المنفعه در مناطق کمتر توسعه یافته را مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد دراین نشست به تلاشهای ارزنده و توفیقات بدست آمده در سازمان مالیاتی با اجرای طرح جامع مالیاتی کشور به پیشی گرفتن 140 درصدی درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی در سال 1395 اشاره کرد و گفت، فرایند وصول مالیات با رویکردی «عدالت محور» و «مودی محور» وهمراه با مشارکت مودیان صورت می گیرد که رشد توافقات مودیان با رئوسای امور در دو سال گذشته گویای این موضوع می باشد.
محمد علی غفاری به فراهم شدن تامین فضای اداری مناسب برای اداره کل امور مالیاتی در مرکز و سایر شهرستانها اشاره کرد و گفت این تغییرات در قالب طرح جامع مالیاتی و در راستای تکریم ارباب و رجوع و ارائه بهتر خدمات به مودیان مالیاتی صورت گرفته و در در دو سال اخیر بیش 100 درصد به فضای اداری مجموعه مالیاتی استان اضافه شده است.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد با تکریم شخصیت دینی و ممتاز زنده یاد آیت اله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده فقید ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد، اظهار کرد، بیت آیت اله ملک حسینی همواره چراغ امید آفرینی از خدمت همراه با تعهد برای مردم استان بود و از نقش آفرینی نماینده ولی فقیه در کمک به تحقق برنامه های توسعه استان در تمامی بخش ها تقدیر کرد.
آیت اله ملک حسینی درپایان این نشست با آرزوی موفقیت بیشتر برای مدیران سازمان امور مالیاتی کشور و کهگیلویه وبویراحمد از تلاش های این مجموعه تقدیر کرد.
گفتنی است، 16 تیر ماه تا 23 تیرماه به نام هفته فرهگ مالیاتی نامگذاری شده است..

تاریخ خبر: 1396/04/21
کلمات کلیدی: محمدعلی غفاری هفته فرهنگ مالیاتی آیت اله ملک حسینی