قدردانی استاندار آذربایجان شرقی از تلاش های مدیران و دست اندرکاران امور مالیاتی استان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: از زحمات مدیران و دست اندرکاران امور مالیاتی استان که توانسته اند نگرش مردم نسبت به مالیات را بهبود ببخشند ، تقدیر و تشکر می کنم.

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با مدیران امور مالیاتی استان به مناسبت هفته مالیات با اشاره به اقدامات موثر فرهنگ سازی مالیاتی گفت: امروز از همه مودیان مالیاتی بر خلاف گذشته که استانداری را برای تعطیلی بازار تهدید می کردند، خبرهای خوب شنیده می شود و بجای انتقاد و تهدید به تعطیلی، برای تقدیر و تشکر از همکاران مالیاتی به استانداری می آیند.

جبارزاده هم چنین با تقدیر و تشکر از الکترونیکی کردن خدمات امور مالیاتی استان، اضافه کرد : اداره کل امور مالیاتی استان از ادارات پیشرو در توسعه دولت الکترونیک است و آماده ایم برای تکمیل، به روز کردن و هرآنچه که نیاز است که مودیان به صورت راحت و بدون مراجعه به ادارات مالیات کارهای خود را انجام دهند، حمایت کنیم.

وی بر ترویج عدالت مالیاتی تاکید کرد و افزود: به صراحت اعلام می کنم از هیچ کس در استان بدون تحقق درآمد، مالیات بر درآمد اخذ نخواهد شد، حتی اگر این فرد در گذشته رقم بالای مالیاتی پرداخت کرده باشد .
جبارزاده مالیات را پاک‌ترین و سالم‌ترین روش برای اداره کشور دانست و ادامه داد: بر اساس نظر عقلا و متخصصین امر، در کشورهای پیشرفته، اخذ مالیات، بهترین شیوه برای اداره کشور محسوب می شود، چون مالیات در جایی حاصل می‌شود که درآمد باشد و درآمد هم زمانی حاصل می‌شود که رونق اقتصادی باشد و در نتیجه اگر درآمد و رونق اقتصادی در جامعه‌ای نباشد، به تبع آن مالیات نیز در آن وجود نخواهد داشت و در حق مودیان ظلم نمی‌شود.
وی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید سهم اداره کشور و سهم مالیات در بودجه کل کشور هر سال در حال افزایش است یعنی از درآمدهای نفتی کاهش می یابد و دولت به سمتی حرکت می کند که اداره کشور را همانند کشورهای مترقی دنیا با مالیات اداره کند و لیکن این افزایش باید از طریق شناسایی منابع جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی باشد.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: مقوله مالیات، نتیجه تولید و اشتغال است که صحیح‌ترین راه اداره کشور را به دنبال خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه با تمام توان در کنار تولید و مودیان مالیاتی استان قرار داریم، ادامه داد: در این استان مالیات از کسی که درآمد و سود واقعی دارد گرفته می شود و در جلسات مختلف بارها بر این موضوع تاکید کرده ایم کسی که درآمد واقعی نداشته باشد از او مالیات دریافت نخواهد شد.
در ابتدای این دیدار، غلامرضا شریفی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی، گزارشی از وضعیت اداره کل ارائه کرد.

تاریخ خبر: 1396/04/20
کلمات کلیدی: هفته فرهنگ مالیاتی استاندار آذربایجان شرقی