نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:
مهمترین منبع تامین اعتبار یک کشور مالیات است

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: در اقتصاد، مهمترین منبع تامین اعتبار برای یک کشور مالیات است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در جمع مدیران مالیاتی گفت: از دیرباز در تاریخ ایران مردم به مالیات به عنوان اخذ سرمایه های خود نگاه میکردند که توسط حکومت های استبدادی گرفته می شد و به یغما می رفت، ولی در حکومت اسلامی مالیات به معنای گردش سرمایه های مردم برای رفاه بیشتر است،بدین جهت باید فرهنگ پرداخت مالیات در مردم ایجاد شود و این امر نیازمند همکاری همه مسئولین فرهنگی و اجرایی کشور است.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه هر نظام اساسا برای تامین اعتبارات، به فروش مواد کانی و معدنی ، فروش کالا و یا اخذ مالیات اقدام می کند، تصریح کرد:اگر کشور از منابع زیرزمینی خود برای امور جاری و عمرانی هزینه نماید; در حقیقت آنرا هدر داده و از بین برده است.
وی با تاکید بر اینکه اگر ما اعتبارات نظام را از فروش ثروتهای زیرزمینی به دست بیاوریم، اقدام به فروش پیکره خود کرده ایم، اظهار داشت: درآمدی که باعث رشد تولید ناخالص ملی می شود، اخذ مالیات است.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه مالیات هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است، اظهار داشت: اینطور نیست که مالیات از بخش عمومی گرفته شود که منابع دولت غنی گردد،بلکه مالیات وصول می شود تا مالیات دهندگان در فضای خوبی زندگی کنند.


تاریخ خبر: 1396/05/07
کلمات کلیدی: امام جمعه بوشهر