امام جمعه قزوین:
عدالت و انصاف در وصول مالیات لحاظ شود

امام جمعه قزوین خواستار رعایت قانون در امور مالیاتی شد و گفت: باید در وصول مالیات، عدل و انصاف رعایت شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، در دیدار با مسولان اداره کل امور مالیاتی استان، گفت: در جمع آوری مالیات رعایت انصاف و عدالت بسیار مهم است، لذا ضمن مراعات اقشار ضعیف، باید راههای فرار مالیاتی افراد سودجو بسته شود.
وی با بیان اینکه برخی راه فرار از مالیات را به خوبی می دانند، اظهارکرد: وصول مالیات باید به شکل عادلانه و با جلب رضایت مردم انجام شود.
آیت الله عابدینی با اشاره به اهمیت مالیات در استقلال اقتصادی کشور و کاهش وابستگی به نفت گفت: مالیات باید به یک فرهنگ جدی و عمومی تبدیل شود و هر شهروندی به این باور برسد که بهره‌مندی از امکانات عمومی نیازمند هزینه است.
نماینده ولی‌فقیه با بیان اینکه استمرار خدمات شهری نباید به درآمدهای نفتی و خام فروشی متکی باشد; اذعان کرد: اگر فرهنگ مالیاتی در بین عموم جامعه جایگاه واقعی خود را پیدا کند، عامل انسجام و وحدت ملی در کشور خواهد شد.
وی ادامه داد: همه مردم باید نسبت به بیت‌المال احساس مسئولیت کنند; زیرا شهروندان هر جامعه علاوه بر سهم خود در تامین درآمدهای شهری مثل مالیات، در بهره مندی از امکانات هم سهم ویژه‌ای دارند.
آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: همه ما باید به این نکته توجه کنیم که همانگونه که در استفاده از امکانات عمومی صاحب حق هستیم در پرداخت مالیات هم حقی بر گردنمان است.
نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه مهمترین عامل جلب مشارکت مردم، اعتماد است، گفت: مردم باید نسبت به نظام مالیاتی اطمینان کسب کنند، تا مروج پرداخت مالیات برای اطرافیان خود شوند.
امام جمعه قزوین تصریح کرد: کوچکترین ظلم مالیاتی در بین مردم، زمینه نگاه منفی نسبت به پرداخت مالیات را فراهم می‌کند، بنابراین عدالت در اخذ مالیات عامل استحکام اعتماد مردم به حوزه مالیات می‌شود.
وی در خاتمه با تاکید بر اینکه مالیات باید به نسبت درآمد افراد سنجیده شود، اذعان کرد: مالیات گریزان، ثروت اندوزان زیاده خواه هستند، اشخاصی که با درآمدهای کلان، پیچ و خم قانون را دور می‌زنند تا مالیات خود را پرداخت نکنند و مسئولان نظام مالیاتی باید با این افراد قاطعانه برخورد کنند.
همچنین در این دیدار پورامیدی، مدیرکل امور مالیاتی قزوین، با ارائه گزارشی از مجموعه فعالیتها و اقدامات اداره کل در حوزه های مختلف گفت: تکریم ارباب رجوع و رعایت عدالت مالیاتی دو اصل مهم در فرایند مالیات ستانی است و ما هیچگاه به دنبال وصول مالیات ناعادلانه نیستیم.
پورامیدی همچنین وصول مالیات در عین رضایتمندی را سرلوحه کار مجموعه کارکنان امور مالیاتی استان دانست و از حمایتها و رهنمودهای امام جمعه قزوین قدردانی کرد.

تاریخ خبر: 1396/05/28
کلمات کلیدی: امام جمعه قزوین وصول مالیات