برگزاری گردهمایی هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی در استان کردستان
گردهمایی هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی باهدف « هماهنگی اعضاء هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی کردستان و تبیین راهکارهای جلوگیری از فرار مالیاتی و سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی» با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان، رئیس‌کل دادگستری استان و جمعی از مدیران برگزار شد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در این گردهمایی، الوندی، مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان با اشاره به آسیب‌هایی که در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی وجود دارد، بیان داشت: بیشتر پرونده‌های تشکیل‌شده و آراء صادره در هیئت‌های شهرهای مرزی و مرکز استان مربوط به واردات کالا توسط شرکت‌هایی است که به‌صورت صوری و به نام مستخدمین آن شرکت ثبت‌شده است درحالی‌که خود افراد اصلی بدون داشتن هیچ سهمی در شرکت و بی‌آنکه ردپایی از خود برجای بگذارند، اقدام به واردات بی‌رویه کالا می‌نمایند; که قطعیت آراء به نام صاحبان اصلی کالا، دقت نظر و توجه اعضاء هیئت را می‌طلبد.
الوندی تصریح کرد: این اداره کل با تقبل کلیه هزینه‌های دادرسی به‌عنوان ذینفع، در کنار افرادی است که این‌گونه مورداستفاده قرارگرفته‌اند، چراکه در غیر این صورت پرونده‌ها از روند بررسی قانونی خارج‌شده و حقوق دولت از بین خواهد رفت.
وی با برشمردن برخی از نواقص آراء صادره که موجب طولانی شدن زمان رسیدگی و قطعیت پرونده‌ها می‌گردد، اظهار داشت: ارتقاء کیفیت آراء صادره مستلزم مطالعه دقیق پرونده‌ها توسط اعضاء هیئت است و برای تحقق این مهم لازم است گردش کاری از پرونده شامل نحوه تشخیص- نحوه ابلاغ- خلاصه اعتراض- نوع هیئت و ... توسط ادارات تهیه و در اختیار اعضاء هیئت قرار گیرد.
مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان همچنین ضمن اشاره به ماده 274 ق.م.م و توضیح و تشریح شرایط آن بیان داشت: اداره کل امور مالیاتی استان تمام سعی و تلاش خود را جهت جلوگیری از هدر رفت منابع به کار گرفته و در مواردی که افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به کلاه‌برداری و سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی افراد دیگری نمایند، طرح شکایت و پیگیری را در دستور کار خود دارد و در خصوص مصادیق جرم شناسایی‌شده، از قضات شعب دادگستری که در این رابطه فعالیت می‌نمایند درخواست همکاری بیشتری می نماید.


تاریخ خبر: 1396/07/22
کلمات کلیدی: کردستان گردهمایی