نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان:
بودجه کشور باید بر پایه مالیات تأمین شود

امام‌جمعه کرمان با بیان اینکه باید از افرادی که درآمد بیشتری دارند، مالیات بیشتری گرفته شود، تصریح کرد: با توجه به نوسانات قیمت نفت، باید بودجه کشور بر پایه مالیات تأمین شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، آیت ‌ا... سید یحیی جعفری، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کرمان در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان، مالیات را یکی از اساسی‌ترین مسائل کشور دانست و با تأکید بر اینکه مردم باید از آثار پرداخت مالیات آگاه شوند، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی مالیاتی یکی از مسائل مهم کشور است و روحانیت باید به این موضوع ورود کند.
آیت ‌ا... جعفری با بیان اینکه کشورهای اروپایی با مالیات اداره می‌شوند، خطاب به مدیران امور مالیاتی گفت: بعضی از مردم از راه‌های مختلف سعی می‌کنند از مالیات فرار کنند که شما باید با آگاهی کامل، کار قانونی خود را انجام دهید و با این پدیده برخورد نمایید و باید جلوی فرار مالیاتی گرفته شود، ما نیز در جلسات به روحانیون مکرر تذکر می‌دهیم که به مردم اطلاع دهند که پرداخت مالیات فریضه و واجب است.
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کرمان گفت: مالیات یک مسئله شرعی است و همان‌طور که مردم باید خمس بپردازند، باید دین خود را نسبت به پرداخت مالیات نیز ادا کنند.
در ادامه، محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان نیز با ارائه گزارشی به تشریح عملکرد این اداره کل پرداخت و تصریح کرد: بیش از 82 هزار پرونده مشاغل جمع‌آوری‌شده و تمام تلاش ما بر خدمت‌رسانی به مودیان در کمترین زمان ممکن و تکریم ارباب‌رجوع است.


تاریخ خبر: 1396/07/24
کلمات کلیدی: کرمان بودجه