با حضور مدیرکل امور مالیاتی سمنان برگزار شد:
جلسه بررسی مشکلات و راهکارهای رشد و توسعه شهرستان آرادان

جلسه بررسی مشکلات و راهکارهای رشد و توسعه آرادان با حضور نماینده مردم گرمسار، آرادان و ایوانکی، فرماندار آرادان، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان و برخی از مدیران استان و شهرستان تشکیل شد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در این جلسه بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان توزیع قسمتی از درآمدهای مالیاتی در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را یک اقدام جهادی و بسیار خوب برای مناطق کمتر توسعه‌یافته خواند و افزود: قانون‌گذار نیز با اصلاح این بخش از قانون مالیات بر ارزش‌افزوده توانست، بخشی از مشکلات دهیاری‌ها و شهرداری‌های کوچک را حل نمایند به‌طوری‌که در بلندمدت شهرداری‌های بزرگ هم منتفع خواهند شد.
وی افزود: به استناد قانون مالیات‌های مستقیم و قانون ارزش‌افزوده، درآمد مالیاتی شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که در استان فعالیت می‌کنند باید جز درآمدهای همان استان یا شهرستان محسوب شود; لذا تاکنون توانسته‌ایم سهم عوارض شهرستان آرادان را از استان‌های دیگر مطالبه و وصول کنیم و بین شهرداری و دهیاری شهرستان مذکور توزیع نماییم.
گفتنی است، مدیرکل امور مالیاتی سمنان برای تهیه ساختمان اداری که در حال حاضر به‌صورت استیجاری است از فرمانداری تقاضای 2000 مترمربع زمین کرد که مقرر گردید رئیس شورای اسلامی و شهردار در این زمینه اقدام نمایند.


تاریخ خبر: 1396/09/11
کلمات کلیدی: سمنان آرادان بررسی