برگزاری پنجمین گردهمایی ادارات کل امور مالیاتی منطقه 5 در سمنان
پنجمین گردهمایی ادارات کل امور مالیاتی منطقه 5 کشور با حضور قائم‌مقام سازمان امور مالیاتی کشور، مدیران کل، معاونین، روسای امور مالیاتی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، جمعی از مدیران کل ستادی، به میزبانی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان برگزار شد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در این گردهمایی پناهی، قائم‌مقام سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: بر اساس سیاست‌گذاری انجام‌شده در ستاد سازمان امور مالیاتی کشور، علاوه بر شورای معاونین و شورای راهبری برای طرح جامع مالیاتی و سایر سیاست‌گذاری‌هایی که به‌موجب مصوبات سایر شوراها انجام می‌پذیرد، در سازمان، ستاد درآمد تشکیل‌شده که در این ستاد درآمد کل کشور به هفت منطقه تقسیم‌شده تا جهت ایجاد هماهنگی و رفع مسائل و مشکلاتی که در مسیر تحقق اهداف سازمان که یکی از آن‌ها تحقق درآمد مالیاتی است بحث و تبادل‌نظر شود و تصمیماتی اتخاذ گردد.
وی ضمن تشریح وضعیت بودجه کشور و تشریح درآمد و هزینه‌های دولت، به اهمیت وصول درآمدهای مالیاتی جهت پوشش هزینه‌های جاری پرداخت و افزود: یکی دیگر از اهداف این اجلاس بررسی و مقایسه عملکرد چهار ماه گذشته است که سعی در برطرف نمودن مشکلات پیش روداریم.
در ادامه، بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان نیز هدف از این گردهمایی را بررسی مصوبات سازمان در کارگروه‌های مختلف مالیاتی و اتخاذ تصمیمات راهگشا در خصوص مسائل مالیاتی اعلام کرد.
همچنین یعقوب نژاد، مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان رضوی و دبیر اجلاس منطقه 5، اظهار امیدواری کرد: آثار و نتایج این اجلاس می‌تواند در تحقق اهداف سازمان امور مالیاتی کشور نقش موثری را ایفا نماید.
وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ادارات کل منطقه 5 اظهار داشت: همه کارکنان باید تمرکز خود را بر منابعی که اهداف سازمان را محقق می‌کند معطوف نماییم.
گفتنی است هر یک از مسئولین کارگروه‌های تخصصی، پس از بحث و بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارهای قانونی و تنظیم صورت‌جلسه، برنامه‌های عملیاتی سازمان را تا بهمن‌ماه ترسیم نموده و ابراز امیدواری نمودند که فرآیندهای پیش رو بتواند سازمان را در تحقق درآمدهای مالیاتی یاری نماید.


تاریخ خبر: 1396/10/27
کلمات کلیدی: سمنان گردهمایی