مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی: تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی تعیین شده و حمایت از تولید و اشتغال داخلی از وظایف کارکنان ادارات امور مالیاتی
تودیع و معارفه رئیس خوسف
مراسم تودیع و معارفه آقای سیاوش مالکی به عنوان رئیس امور مالیاتی شهرستان خوسف برگزار و از زحمات آقای محمود نباتی در مدت ریاست آن اداره تقدیر و تشکر گردید.
در این مراسم آقای مهدی نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت دهه مبارکه فجر و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: کارکنان ادارات امور مالیاتی حسب فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر نامگذاری سال جاری با عنوان " اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال " وظیفه خطیری به ایشان محول شده است که آن تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی تعیین شده و حمایت از تولید و اشتغال داخلی می باشد. در حال حاضر درآمدهای مالیاتی جایگاه ویژه ای در قانون بودجه پیدا کرده است و سهم قابل توجهی از هزینه های جاری کشور از این محل تأمین می شود. اگر درآمدهای مالیاتی محقق نشود بسیاری از اهداف اجرایی، عمرانی و اقتصادی کشور محقق نخواهد شد.
ایشان ادامه داد: سازمان امور مالیاتی کشور به صورت جدی به دنیال فرارهای مالیاتی و پولشویی است و با افرادی که به هر نحو با سوء استفاده از کارت بازرگانی به این اقدامات دست می زنند برخورد خواهد شد. به کلیه کارکنان ادارات امور مالیاتی توصیه اکید شده است که مالیات بایستی به حق مطالبه گردد و افزایش درآمدهای مالیاتی از محل شناسایی منابع جدید مالیاتی و فرار مالیاتی صورت پذیرد. لذا از کلیه فعالان اقتصادی و مودیان محترم مالیاتی نیز درخواست می شود اطلاعات و اسناد قانونی لازم را در زمان مقرر ارائه و در انجام این امور ما را یاری نمایند. امیدواریم ضمن تعامل با مردم شریف استان خراسان جنوبی و تکریم و احترام ایشان، اهداف و برنامه های اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران محقق گردد و روز به روز شاهد رونق اقتصادی و اشتغال در کشور و استان خراسان جنوبی باشیم.

تاریخ خبر: 1396/11/18
کلمات کلیدی: فرار مالیاتی حمایت از تولید و اشتغال پولشویی. تجارت .فرارمالیاتی