امام‌جمعه سمنان:
باید اثرات پرداخت مالیات برای مردم روشن گردد

امام‌جمعه سمنان در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: باید اثرات پرداخت مالیات و موارد هزینه کرد آن برای مردم روشن گردد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، آیت‌الله شاه‌چراغی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان با اشاره به کلام مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص پرداخت مالیات به‌عنوان یک فریضه گفت: در صدر اسلام پرداخت مالیات به‌صورت زکات بوده و در حال حاضر مالیات همانند خمس و زکات به‌عنوان فریضه و از واجبات است ولی باید اثرات پرداخت مالیات برای مردم روشن گردد در این صورت مردم باکمال میل در امر پرداخت مالیات مشارکت خواهند نمود.
وی با اشاره به اهمیت رضایت مردم افزود: رضایت مردم رضایت خدای متعال است، مردم را راضی نگاه‌دارید، مردم سرمایه‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و همه ما و تمامی مسئولین نظام به رضایت مردم محتاج هستند.
آیت‌الله شاه‌چراغی در ادامه ضمن اشاره به‌حق دولت در امر دریافت مالیات اشاره نمود و بیان کرد: بعضی از مردم فکر می‌کنند که مالیات می‌تواند جایگزین خمس گردد درصورتی‌که پرداخت مالیات فریضه‌ای است که حق مسلم دولت است و خمس حق امام زمان (عج) و این دو از هم کاملا مجزا هستند، لذا مردم باید مالیات را که حق دولت است در کمال رضایت پرداخت نمایند.
آیت‌الله شاه‌چراغی ضمن قدردانی از مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان و کارکنان خدوم این اداره کل اظهار داشت: کارکنان امور مالیاتی باید به‌عنوان سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مالیات را که حقوق حقه دولت است از مردم مطالبه نمایند که این امر مستلزم فرهنگ‌سازی است.
در ادامه، بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی سمنان تکریم مودیان، رعایت حقوق شهروندی و صیانت از حقوق مودیان را از وظایف ذاتی سازمان امور مالیاتی کشور و اداره کل امور مالیاتی استان برشمرد.
وی با اشاره به رضایت مردم در امر وصول مالیات گفت: مردم‌داری و رضایت مودی از وظایف اصلی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان است که انشا الله تحقق اهداف سازمانی در راستای رضایت مردم عزیز امکان‌پذیر خواهد بود.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان ضمن تشکر از نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه سمنان به جهت حمایت قانونی از نظام مالیاتی افزود: ائمه معزز و بزرگوار جمعه و جماعات همیشه و در همه حال یاریگر نظام مالیاتی بوده‌اند و به اهمیت پرداخت مالیات تأکید کرده‌اند.
بی‏نیاز با اشاره به امر فرهنگ‌سازی مالیاتی در استان بیان نمود: مردم باید بدانند مالیات اخذشده در چه بخشی و کجا هزینه می‌گردد و این امر موجب انگیزه و رغبت بیشتری در پرداخت مالیات خواهد شد.


تاریخ خبر: 1396/12/16
کلمات کلیدی: سمنان پرداخت مالیات